Jak položit lino se starým podkladem?

Od: Datum: 05.01.14 14:16 odpovědí: 5 změna: 06.01.14 22:37

Zdravím,

prosím o radu. Dáváme dohromady malou garsonku (v bytovce ve 3. patře) a teď máme problém s hlavní místností přesněji s podlahou. Jelikož podlaha znatelně vrže, tak jsme sundali staré lino a pod ním jsou dřevotřískové desky (tlustě cca 15mm), ale ty nevržou, ještě pod tím je stará prkenná podlaha, která je přibita hřebíky a ta vrže (vypadá to, že je pod ní štěrk, ale ještě to nevím jistě).

Nechceme nic jiného než lino. Brousit a lakovat starou prkennou podlahu určitě nechceme. Jenže nevím, jak zamezit (alespoň na pár let) většímu vrzání. Napadlo mě vyndat prkennou podlahu a převrtat jí na vruty a na to položit zpět dřevotřísku a opět lino (jsem začátečník, tak mne prosím neukamenujte :) ).

Jen se bojím, že to po čase nebude moci dýchat a bude to plesnivět.

Poradíte prosím? Jen dodávám, že máme velice málo financí a potřebujeme co nejlevnější řešení :) (ale samozřejmě ne na úkor větší ztráty kvality).

Pavel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rok
Datum: 05.01.14 15:20

všechno to vyházet, udělat stěrku a položit lino.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.14 15:59
avatar

Problém jsou OSB desky.Drsnost povrchu vyžaduje jejich přebroušení.Jinak bych doporučil místo nich desky sádrovláknité.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelbak
Datum: 05.01.14 19:35

Díky za odpovědi.

Můžu jen poprosit o více informací ohledně sádrovláknitých desek? Cena podobná jako OSB a montáž taktéž? Nebo se to liší?

Takže to mám všechno sundat a hodit tam tyhle desky, dvě vrstvy křížem?

Od: pavelbak
Datum: 05.01.14 20:34

Ještě jsem koukal na internetu a našel jsem desky "durelis". Co ty? Sundat starou dřevotřísku a prkna a dát na to dvě vrstvy těhle desek křížem? Jen nevím, zda lepit jen PD, nebo lepit celoplošně? A ještě nevím, jak to pak bude s hlukem? Cpát někam miralon to si asi proti hluku moc nepomůžu, když to budu provrtávat k sobě že? :(

Datum: 06.01.14 22:37
avatar

Aby fošny nevrzaly,to skutečně stačí řešit přišroubováním.Doporučuji přes fošnu předvrtat.Délku vrutu asi o 2/3 navíc pod fošnu.Sádrovláknité desky jsou jen o málo dražší než OSB.Spoj vždy situovat tak,aby nebyl na spoji fošen.Mezery mezi deskami slepit nízkoexpanzní pěnou.Pěna po zatuhnutí se ostrou špachtlí odřízne.Pokud by spoje trochu vystupovaly,musí se přebrousit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.