Kam vede přepad pojistného ventilu

Od: Datum: 03.01.14 16:11 odpovědí: 7 změna: 03.01.14 20:42

Dobrý den, koupil sem novostavbu RD s plynovým kotlem Protherm Panther 25 KTO a nepřímotopným zásobníkem teplé vody Dražice OKC 125 NTR/HV. Vše je řádně napojené od topenáře, ale ten je teď dlouhodobě nedostupný a já nerozumím jedné věci. Vím co je co a jak je to napojený, ale nevím kam je vyvedený přepad pojistného ventilu. Jedna část přepadu je vyvedená do komínu kotle a druhá mizí někde ve zdi společně s plynovou trubkou. Nemá někdo představu kam by to mohlo ústit, kolem baráku sem nic nenašel, je možné že to vede do odpadu (a pak do jímky)? Dále mě zajímá jak poznám případný únik vody přes pojistný ventil? Děkuji, zasílám pár foto: http://imageshack.us/f/541/azsm.jpg/ , http://imageshack.us/f/7/n31y.jpg/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.14 16:47

Dobrý den i když je to od topenáře tak zrovna tenhle kousek není odborně proveden.Odfuk by mněl být proveden tak aby byla zřejmá funkce poj. ventilu,takže v žádném případě spojen napevno tubičkou,to samé odvod kondenzátu z komína.A už vůbec né spojovat tyto dě trubičky Tékusem dohromady.A právě protože to máte uděláno jak to je nemáte možnost kontroly funkce poj. ventilu.Zaůstěné to bude určitě do odpadní trubky někde ve zdi

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.14 17:18

Jinými slovy, je to nepojené nějak špatně, můžou nastat nějaké komplikace při revizi?

doplněno 03.01.14 17:24:

Dále mě zajímá, zda má pojistný ventil nějaké uživatelské nastavení. Osobně nemám odvahu sním nějak točit, abych něco neudělal špatně.

Datum: 03.01.14 17:35

Na revizi to nebude mít dopad,pojistný ventil má klibraci otvíracího tlaku nastavenou na pevno točit s ním můžete,ale nejspíše by se mohlo stát že se rozkape a už nebude těsný.Ono se i doporučuje s ním jednou za čas zatočit a vyzkoušet funci.Ale vzhledem k tomu napojení na tékus s odvodem kondenzátu by se mohlo stát že voda vyhrkne do kotle přes komín a pokud nemáte kondenzační tak je to špatně(kondenzáku je to jedno je nato konstruován stéká tam kondenzát )

Datum: 03.01.14 17:45

Myslíte, že by stálo za to, odpojit to jednou za čas (od toho T-éčka) na 24hod a sledovat kolik se nasbírá kondenzátu, pro kontrolu pojistného ventilu?

Datum: 03.01.14 18:19

určitě můžete, mne by spíše zajímal kolik propouští poj.ventil od boileru,tam by mohlo dojít k výrazněšímu úniku vody.Poj.ventil na topení se porouchá málokdy a poznáte to při vystydlém systému topení, to pak jsou dvě možné závady vadný expanzomat a nebo jen expanzomat bez vzduchu,dojde ke ztrátě tlaku v systému.

při odpojení trubičky od komína zjistíte množství kondenzátu vysráženého ze spáleného plynu celkem nepodstatný údaj

pokud je ta druhá trubička od poj.ventilu od systému topení tak byste nemněl naměřit nic to jediné je správná funkce systému

a pak by mněl být poj. ventil na bojleru s teplou vodou a tam byse mohlo něco za 24hod objevit ale nemusí

můžete s klidem laborovat

Datum: 03.01.14 20:42

Děkuji, zkusím to někdy zkušebně odpojit u toho T-éčka a budu sledovat zda a kolik odkud vytéká. Systém je nový, ještě tam nebydlíme, ale kotel má nastavený ohřev na 49°C a topení je dole na 3 a nahoře na 2 (je tam příjemně). Do bojleru zatím netopím a ani nevím kde má bojler pojistný ventil. Jediné co jsem dělal, tak sem dopouštěl trochu vody do systému topení, na kotly ukazovalo 1.2bar, tak sem ho tím zvýšil na 1.5bar. Je nějaký způsob jak poznat, že je něco s expanzní nádobou (málo vzduchu, nebo vadná gumová vložka)? Pár fotek zapojení: http://leteckaposta.cz/172779158

Datum: 03.01.14 16:49

je docela možné že to jde přes komín do odpadu, neboť já mám komín napojený dole na odpad skrz stékající kondenzát. Ale z hlediska kominíka by to asi tak být nemělo. V každém případě by to mělo vést do odpadu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.