Neohleduplní sousedi - parkování

Od: Datum: 03.01.14 13:15 odpovědí: 10 změna: 04.01.14 10:35

Dobrý den,

Mám dotaz na jednu řešenou otázku na kterou jsem narazil v této diskuzi.

https://www.poradte.cz/domacn…duplni-sousedi-parkovani.html

Mám úplně stejný problém jako bylo řešeno. Vím že tam soused nemá co stát (zákon 361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů) v § 25 odst. 3 a § 27 odst. 1 písm. n)) a dělá mi to pouze naschvál. Vjzed jsem si udělal dostatečně široký takže se tam bez problémů stočím a žena sice s obtížemi ale také. Nechci tento problém řešit plošně a omezit tím všechny sousedy okolo kteří stojí tak aby nikomu nezavazeli a naschvály mu taktéž dělat nechci. Na jeho úroveň se prostě nesnížím. Domluva s ním samozřejmě není možná.

Můj vjezd je ale z kopce a může se stát že i přes to že v zimě posolím a očistím výjezd sklouznu se buďto po nálední popř. sněhu a narazím do jeho zaparkovaného vozu. Kdo bude vyníkem nehody? Já jsem presvědčen že on, protože tam nemá co dělat, ale chci se ujistit že se domnívám správně. Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pavek
Datum: 03.01.14 13:19

Jenom pro doplnění.

Stojí naproti mého vjzedu (schváleného stavebním úřadem) z mého pozemku na obecní komunikaci o šířce cca 5m.

Datum: 03.01.14 13:34

Pokud vám bude bránit v bezpečném vjezdu či výjezdu, nechte ho ve spolupráci s policií odtáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 15:19

1. vynikem nehody budete vy ... auto ktere stoji NEBOURA, maximálně mu pojisťovna bude kratit plnění škody

2. bohužel s parkovaním je to čímdál tím horší teď opravdu zaleží jestli tam stojí schválně tak to řešit odtahem přes PČR a myslím že když si párkrát zaplatí odtah tak už tam znovu nestoupne tomu věřte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 15:35

Já si myslím-a vidím,že jste mírumilovný člověk,který nechce nikoho napadat-že byste měl milému pánovi napsat v dobrém,ale rezolutně o tom,že jistě ví,že dělá chybu a požádat jej,aby z těch a těch důvodů neparkoval na tom místě.A nejenom z důvodů,že to vyhláška zakazuje,ale i z Vaší obavy,abyste mu při ev.náledí nepoškodil auto,což by se mohlo stát,pokud tam bude setrvávat.Také mu sdělte,že jste se radil i na policii a že je tedy možné,že jeho vozidlo odtáhnou,až to zase udělá.Což byste jistě nechtěl,ale nedalo by se nic dělat.Pokud ale on nebude reagovat tím,že se přestane takhle hloupě chovat,tak opravdu zavolejte policii a splňte to,co jste mu v dobrém napsal.Hlavně dopis pošlete doporučeně a kopii si nechte pro pozdější event.dokazování,že jste udělal vše,co jste mohl.Zkuste to.S.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pavek
Datum: 03.01.14 16:15

to Kropal® :

Dobrý den, děkuji. Jenom bych se chtěl zeptat kde jste přišel k tomu že bych byl vyníkem já? Je na to někde nějaká vyhláška, zákon popř. něco jiného kde bych se o tom dočetl? Je logické že auto které se nehýbe tak nebourá, ale pokud stojí tam kde nemá, a věřím tomu že soused tyto zákony nezná, tak by měl být vyníkem přeci on. Neznalost zákona přece neomlouvá. Přijde mi to stejné jako kbybych sedl za volant třeba bez řidičského oprávnění sice nezpůsobil nehodu ale i tak budu vyníkem já neboť jsem na silnici neměl co dělat.

S parkováním sice problém je čím dál větší, ale to není zrovna můj případ. Bydlím na okraji menší obce kde pomalu slepice dávají dobrou noc. V ulice se staví ještě další domy a jsem zvyklí na to že přes den stojí dělníci na ulici. S nimi ani s dalšími obyvateli problém není (se všemi se dá v poklidu domluvit), všichni se snaží nepřekážet a nevytvářed dalším . Až na mého souseda. Proto to zatím nechci řešit přes policii protože by to ve finále zasáhlo všechny. Když přijedou návštevy, řemeslníci a pod. tak by neměli kde stát. Proto můj dotaz ohledně vyníka nehody.

to simonatt® :

Dobrý den, to co mi radíte jsem již zkoušel :D. Pán mi otevřel dveře, ihned se naježil jak krocan, táhl z něho rum nebo něco podobného a jakmile jsem ho poprosil zda-li by jsme se nemohli nějak domluvit že ke mě pomalu nemůže najet návštěva, natož větší vozidlo řemeslníků, tak po mě začal skoro řvát, že má garáž jen na jedno auto a to auto v něm má ( vyjede s ním tak jednou za měsíc) a že si přeci nebude stát ve svém vjezdu kdyby náhodou potřeboval vyjet a nebo tak aby mi nezavazel, že na auto musí vidět a práskl dveřmi. Dopis mu určitě pošlu ale vím že to k ničemu nepovede. Dnešním dnem si začnu situaci pravidelně fotit at mám důkazní materiál, skočím na obec uvidím co mi řeknou tam, zkusím i PČR at se mi vyjádří a pokud nebude jiná možnost tak to budu nucen řešit tou "zlou" cestou přes PČR a odtah. Děkuji za inspiraci.

Opravdu budu vyníkem nehody pokud sklouznu na náledí popř. sněhu při vájezdu ze svého pozemku na vozidlo zaparkované na místě na kterém nemůže stát a dopouští se záměrně 2 přestupků?

Datum: 03.01.14 18:22

Ano, opravdu budete viníkem nehody Vy. Správný postup je - zavolat policii s odtahem a po odstranění překážky odjet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 03.01.14 19:06
avatar

Viníkem budete vy. Vy vrazíte do překážky. A je jedno, že tam nemá co dělat.

Kdyby to auto stálo "zaparkované" napříč přes silnici a vy do něj narazíte, taky budete viník nehody vy a ne majitel "zaparkovaného" auta. Ten dostane max. pokutu např. za nesprávné parkování.

Jiná podobně absurdní situace. Vjedete do křižovatky bez značek, kde cesta po vaší pravé ruce je jednosměrka. Vidíte modrou značku s bílou šipkou, říkáte si, pohoda, tam přednost nedávám. A ejhle, najde se idiot, který pojede v protisměru a v křižovatce se střetnete. Kdo bude viník? No vy! Vy máte předpokládat, že tam někdo pojede. Je to absurdní, ale je to tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.14 19:28

To pavek:

Ještě k Vašemu vyjádření pro mne:rozhodně Vám neradím,abyste toho souseda kontaktoval tváří v tvář.Lze předpokládat,že se takhle bude chovat stále.Proto jsem radila doporučený dopis.I když jste přesvědčen,že to k ničemu nebude,vyčerpáte právnicky všechny možnosti a na to se bude vždy přihlížet-musíte myslet na vše,co to vyvolá.A na vše musíte mít důkaz.Už se se sousedem nebavte,ale nenechte se vyprovokovat k nějakému hrubému jednání.Přeji Vám při tom hodně sebezapření a úspěch.Dejte vědět! S.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pavek
Datum: 03.01.14 22:02

To ra252®:

Děkuji že jste mne vyvedl z omylu ;)

To pepr® :

Děkuji. Opravdu je to absurdní. Pravda je že jsem se již setkal s tolika nesmysli a absurditami že když tohle píši sám sobě se divím že jsem byl naivní a myslel si opak. :)

To simonatt®:

K hrubému jednání se určitě nesnížím. Byl jsem slušně vychován a domnívám se že mám nějakou úroveň a toleranci vůči svému okolí. Ale samozřejmě "sr.t" na hlavu si pravdu nenechám a budu bojat všemi legálními a zákonými prostředky. Je pravda že po celou dobu mé výstavby na mě jako jediný onen soused (sousedi jak z prava tak z leva mi řekli když jsem jim po dokončení šel poděkovat že výstavbu semnou vydrželi že o mě ani nevěděli) volal obecní policii kvůli každé blbosti. Ač jsem se mu za vše vždy omluvil (vše byla prkotina stylu odfouknutý kousek igelitu na jeho pozemek, troška štěrku zesunutá z mého pozemku na komunikaci( vše se stalo vždy jen jednou, s řádnou omluvou a okamžitou nápravou, kolikrát dojela PČR a vše již bylo uklizeno neboť se to stalo za mé přítomnosti apod.)) a sdělil mu že když bude mýt jakýkoliv problém ať mne okamžite kontaktuje a já se postarám aby vše bylo v pořádku. Tudíž i moje dilema volat nebo nevolat PČR je o něco jednodužší. Takže ještě jednou velmi děkuji za užitečné rady. Hned jak se mi to povede vyřešit dám sem vědět. Nebojte :) Otázkou jenom zůstává jak rychle to půjde.

Datum: 04.01.14 10:35

Ještě dodatek:

je vidět,že jste slušný člověk a že se snažíte s lidmi vyjít v dobrém.Naopak zřejmě ta protistrana taková není.Proto sice nezapomeňte na slušnost,ale čeho je moc,toho je příliš.Veškeré kontakty s ním /Vám radím/ jen přes instituce a na vše si nechávejte dokumentaci.Lituji Vás,že ten soused už jenom,že existuje, Vám bude kazit náladu,což není příjemné.Ale to se nedá nic dělat.Proto opravdu neskloňte hlavu "před silnějším"-v uvozovkách,protože jeho síla spočívá v umělém vytváření problémů druhým lidem a on na to jednou stejně doplatí.Takový člověk do slušné společnosti nepatří a nestojí nám za to,abychom kvůli němu ztráceli nervy.Snad Vás to trochu povzbudí a věřte,že na světě jsou i milí a slušní lidé.Zdraví S.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.