Kvalita praní nových praček vs spotřeba vody

Od: Datum: 02.01.14 13:11 odpovědí: 12 změna: 04.01.14 11:37

Dobrý den a krásný nový rok :)

Měl bych takový dotaz ohledně nových praček... Zdá se mi to nebo ty nové pračky nevyperou tak kvalitně jako pračky před 10-15 lety? Jednou jsem otevřel novou asi dva měsíce starou pračku při máchání a vodu sem tam sotva hledal. To ty pračky to prádlo tam povalují jen tak na "sucho"? Chápu že se má šetřit vodou ale až tak? Jaký na to máte názor Vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 02.01.14 13:16
avatar

Mám podobný názor.
Vždycky prala teplá voda, mýdlo a mechanický pohyb. To, že v zájmu ekologie a úspor omezíme spotřebu pracího prášku, vody, i energie na ohřev nebo převalování prádla v bubnu se musí někde projevit.
A sebevětší umělou inteligencí pračky to asi nahradit nelze...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 02.01.14 13:18
avatar

Kdysi provadeli test v casopisu D-Test a vpodstate zjistili to same, co ted Vy.

Pracky se predhaneli v uspornosti, ale poradne vyprat a vymachat neumeli. Cim byly mene usporne, tim meli obvykle lepsi praci vysledky.

Neplatilo to samozrejme zcela jednoznacne, ale souvislost byla jasne patrna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiik®
Datum: 02.01.14 13:20

No právě... někdy se mi zdá že to prádlo i když přidáte funkci extra máchání že to prádlo prostě není vymáchané. Co mám pračku v České Republice (tu novou) tak u té jsem to začal pozorovat... v Řecku co máme o trošku starší pračku tak v té je voda prostě vidět. Ale mám strach že brzo odejde a nevím jestli v tech moderních najdu takovou pračku které opravdu PERE

Datum: 02.01.14 16:28
avatar

Fiik, to se mýlíte. Pračka pere v trošce vody hodně dobře. Já tu svoji Bosch, shora plněnou, občas převezu a naliju tam kbelíkem teplou vodu. Vypere plnou pračku prádla v kbelíku a půl výborně. To znamená v patnácti litrech vody. Bez předpírky, na 40´C. Ale máchá jako blázen v obrovské spoustě vody. To odměřeno nemám. Snad to bude na každé máchání nějaké 3-4 kbelíky, to je nějakých 40L. 4 krát. ;) Také nezapomínejte, jak dlouho pere a jak dlouho máchá. Při máchání ve vaně jsme napustili vodu a čváchy čvách, prádlo jsme vytáhli. V tom menším množství pračka vypere mnohem lépe, než ve velkém množství díky času a pohybu. :D Přidám příhodu. Maminka měla první automatiku a ještě jí nevěřila. Vrátili jsme se z dovolené (já jsem už měla svoji rodinu a byla jsem na Philco zvyklá). Mamka ručně vyprala všechny plavky a chtěla po mně, ať jí je pomohu vymáchat. Udělala jsem to a pak jsem jí řekla, že ji něco ukážu. A tu spoustu vypraných a vymáchaných plavek jsem hodila do pračky a zašpuntovala jsem vanu, aby mamka viděla, co z ní vyteče po praní. Po praní v té trošce vody, které se tak bojíte. Nestačila se divit. Od té doby pračce věřila a nedala na ni dopustit. :D Ve svých obavách neberete v potaz kvalitu pracích prostředků, čas, ve kterém pračka prádlo ve vodě pomalu odmáčí a pak pere. A to se ani nezmiňuji o tom, že špinavé, opravdu špinavé prádlo snad, pokud doma není chlap z dílny, ani nemáme. I kluci z venku a z hřiště se za den převlékají 3x? Opravdu špinavé prádlo snad ani neexistuje. Jen zpocené, ufúlané.

doplněno 02.01.14 16:43:

hop a axus, chlapi, neříkejte, že chodíte a spíte ve špinavých hadrech. Nekecejte! *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiik®
Datum: 02.01.14 18:18

Mno víte já jsem trošku citlivější na prací prášky a někdy to v tom cítím prášek ale jen někdy tak on to bude asi jen můj pocit :

Od: pb®
Datum: 02.01.14 18:21

Taky to nechápu, mám pračku starou asi 4 roky a pere dobře. A to mám i to opravdu špinavé prádlo od chlapa, co se dost často rejpe v autech. Jasně, občas něco na montérkách už nevyperu, třeba taková zaschlá montážní pěna opravdu nejde, ale jinak máme oblečení čisté.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 02.01.14 18:21
avatar

Na montérkách to není vidět a spím "na kovboje" nebo nahatý ;) :-P :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiik®
Datum: 02.01.14 18:26

Jako co máme na hotelu profi pračku Miele tak tam to ani tak je to o něčem jinším ale pračku v té pračce budu prát normální oblečení...

Datum: 03.01.14 00:16
avatar

Většina prodejců pro evropu oficiálně uvádí ...prádlo se již nepere ve vodě aale pomocí vody...asi tak nějak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 03.01.14 23:47

Jen co si myslím. Nevím. Důvěřujte konstruktérům praček. Prádla se musí dát striktně jen tolik, na kolik je pračka určená. Když pro pět kilo, tak max. pět kilo. Na tohle množství je v pračce konstruovaná hladina vody. Ty lepší umějí ještě ubrat, když zjistí, že mají méně prádla. Vody napustí právě tak, aby to namočilo dostatečně prádlo. Víc nemá cenu. Jednak se stoupajícím množstvím vody klesá koncentrace pracího prášku, a pak také pračka nepere tak, že by protahovala prádlo vodou, ale v podstatě se v ní to prádlo převaluje. Nevím jestli jste někdy viděli jak se pralo kdysi prádlo tlučením o kámen? V pračce to je obdoba. Proto ta malá spotřeba vody pro praní.
Máchání to je něco jiného. Tam je zřetelně vidět v bubnu stojící voda - u mé pračky.
Vzal jste do úvahy závadu hladinového spínače? Třeba napouští málo vody na máchání(i na praní). Kontroloval jste filtr? Není zanešený? Pokud by byl, špatně to odčerpá vodu, málo to připustí čisté a máchá to stále v jedné, špinavé vodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.14 07:49
avatar

Tak to vypadá, že polovina světa jsme za čuňata, protože chodíme ve špinavých hadrách, protože všichni máme pračky, od výrobců celého světa, a máme blbě vypráno? Tak si to myslíte? Jen v hotelu u vás je dobrá pračka? Faaakt? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiik®
Datum: 04.01.14 11:37

Neříkám blbě vypraný... Ale přijde mě že jsou ty nové pračky až moc úsporné... tak v té pračce co je v hotelové prádelně jde vidět aspoň při máchání dostatek vody což si myslím že při máchání je důležité :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.