Montáž plastového okna

Od: Datum: 02.01.14 13:18 odpovědí: 4 změna: 02.01.14 21:11

Dobrý den, prosím o radu. Budu dávat plastová okna do garáže. Okna jsem koupil v hornbachu. Mohu rám okna provrtat a okno uchytit turbošrouby a následně zapěnit? Nebo nesmím provrtat rám. Prípadně kolikátku turbošroub použít. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 02.01.14 13:23
avatar

Použití turbošroubů je dnes běžné, je to rychlá montáž na úkor profesionality. Profesionálnější je uchycení pomocí postranních "pacek".
Turbošrouby se používají o průměru 8mm, délku volíme podle rozdílu velikosti stavebního otvoru okna a také podle pevnosti materiálu, do kterého přivrtáváme.
Při provrtání o záruku nepřijdete, poku vrtáte ve správném místě profilu, přesnou vzdálenost od kraje rámu by měl udávat výrobce oken, aby nedošlo k narušení komorového systému.

doplněno 02.01.14 14:08:

5cm do ytongu je málo, to je běžná délka do betonu.
Ano, rám si předvrtejte před montáží, potom usaďte a vyklínujte do roviny, přivrtejte a zapěňte.
Ohledně místa pro otvor v rámu neporadím, různí výrobci mají různá doporučení. A navíc jak jsem říkal, preferuji uchycení okna na packy, nezničím tím rám, a nekoukají z něj pak (třeba zakryté) hlavy turbošroubů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantik*
Datum: 02.01.14 13:56

Takže i vrtat díru 8mm, je to tak? Bude to uchyceno do ytongu, takže aspoň 5 cm do něj, to by snad mohlo stačit. Nikde nemám napsáno, kde mohu vrtat, proto se ptám, jestli je možno rám provrtat. Předpokládám, že je dobré rám předvrtat někde na zemi a pak na místě po vyvážení a vyrovnání předvrtat už jen díru na turbošroub. Případně jaký je správný postup? Díky

Od: hujer123*
Datum: 02.01.14 15:44

Díru vrtat menší! To by ste do ní šroub jen zasunul. Tak 6 mm do ytongu , do betonu 7 mm. A do ytongu více než 50 mm hluboko.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 02.01.14 21:11

a jak se spojují okna či dveře do sestavy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.