Zápach z podlahové vpusťi v koupelně

Od: Datum: 01.01.14 23:34 odpovědí: 7 změna: 02.01.14 11:01
avatar

Už delší dobu (po výměně bytu) nás trápí nepravidelně se objevující silný zápach v koupelně, jehož zdroj je podlahová vpusť boční (podlahový sifon). Už 2x instalatéři čistili odpad skrz otvor v sifonu, ovšem zápach se vždy obnoví. Ta podlahová vpusť byla možná původně v koupelně, když se zde používala samostatná sprcha, nyní je sprcha nad vanou, takže žádný trvalý pravidelný odtok vody z podlahy do vpusti není zajištěn.

Po odkrytí děrovaného plastového víčka na vpusti je vidět komůrka ve které je či má být voda. Když je tam vody minimálně a zápach vystupuje, tak je dokonce vidět slabý pohyb vody a nějaká ta bublinka toho smradu, takže mám za to, že nedostatek vody je ono jádro pudla. Pod zmíněným děrovaným víčkem je dále ještě vidět kruhový otvor, trubka, zakrytá neprodyšným plastovým víčkem (snad).Když víčko odkryjí, vyřine se extra koncentrovaný smrad, ale žádná voda v tom prostoru vidět vůbec není.

Otázka tedy zní: jsou ty podhlahové vpustě do koupelen konstruovány tak, že voda do zápachového špuntu se napájí z provozu např. volné sprchy, nebo má voda přitékat ze související odpadu, tedy např. z vany? Pokud je konstrukce dělána jen na to jakési pravidelné sprchování, které doplňuje vodní zátku, tak tedy by jediným řešením bylo pravidelné (týdenní?) dolévání vody do vpusti? Moc se mi to nezdá. Na druhé straně také nechci riskovat destrukci dosavadní podlahy v koupelně kvůli tomu, že by se měl třeba upravit sklon napojení vpusti.

A jaký je názor na to, že bych celý ten otvor nad viditelnou komůrkou s vodní zátkou pevně uzavřel - utěsnil? Čím a jak? Na tvořivost intalatéra po dosavadních zkušenostech bych moc nedal.

Děkuji za každou radu a námět.

PF 2014 !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.14 23:46

Jak sifon vyschne tak chce dolét , nerušil bych ho náhodou praskne hadice od pračky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.14 00:16

Pravidelně dolévat nebo zacpat. Totéž se vám stane u nepoužívaného WC, umyvadla...

ještě mě napadlo použít nějakou kapalinu, která se za běžné teploty neodpařuje, např stolní olej. Možná je to už vymyšené.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 02.01.14 06:13

Připojuji se k hujer123, pravidelné dolévat vodu, aby plyny z potrubí nemohly prázdnou gulou volně pronikat do vzduchu v koupelně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pjpj*
Datum: 02.01.14 06:43

do vpusti musíte pravidelně dolévat vodu. Doporučuje se jí smíchat s jedlým olejem, používaným v kuchyni, např. Lukana atd. Voda pak vysychá pomaleji.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.14 07:54
avatar

Je to normální jev u jakéhokoliv sifonu, který se delší dobu nepoužívá. Žádné automatické doplňování vody do sifonu neexistuje, musíte ručně. Pokud se Vám ztrácí voda neúměrně rychle, můžete mít přicpané odvětrání stoupačky (nejčastěji na střeše), takže si voda, protékající stoupačkou přisává vzduch přes onon sifon. Tomu by odpovídaly i ty zmiňované bubliny a pohyb hladiny v sifonu.

Pokud nechcete sifon definitivně zrušit, vyrobte si z nějakého plastu destičku a tu vložte místo děrovaného víčka. Utěsníte třeba silikonem.

doplněno 02.01.14 07:59:

Toho "instalatéra" kopněte do zadele. Jestli si myslí, že vyčištěním potrubí zabrání unikání zápachu přes prázný sifon, tak je to exot.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.14 08:54
avatar
Pro úplnosti je však třeba dodat, že existuje typ podlahové vpusti se Z.U. typu Primus, která výše uvedený problém řeší.
Ovšem bez "kopání" se to neobejde.
To ale také instalatér musí vědět.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: naoko
Datum: 02.01.14 11:01

Nic neutěsňujte, protože není záruka, že byto nesmrdělo dál. 1-2x týdně do otvoru nalijte skleničku vody. Jednoduché, rychlé a zadarmo. Viz rady výš, nešpekulujete a nehledejte mega problém.Ti vaši instalatéři jsou normální magoři nebo lumpové, co vás mají za oslíka otřesse.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.