Skladba podlahy v podkroví

Od: Datum: 01.01.14 22:09 odpovědí: 3 změna: 30.01.14 15:58

Dobrý den, na jaře bych se rád pustil do podlahy v podkroví (zobytnit). Půdní prostor je 6x12m, trámy mají rozměr 25x16,5cm a jsou od sebe vzdáleny osově 130cm, mezi nimi skelná vata a celé je to zaklopeno smrkovými prkny o tloušťce cca 2,5cm.

Vymýšlel jsem si skladbu podlahy s použitím kročeové izolace Steprock HD a 2x OSB 18mm, ale bojím se toho rozpětí trámů, aby nedocházelo k průhybům..., záklop už teď bodově pruží :(. Také si říkám, jestli raději neošidit tu izolaci a OSB prošroubovat rovnou k záklopu.

Prosím o jakoukoliv radu či názor, jestli udělat raději roznášecí rošt, nebráním se ani jiným deskám, které by byly vhodnější, koukal jsem třeba na desky Cetris. Také si nejsem jistý, jestli by neměla být někde parotěsná folie :)

Hledám ekonomické řešení, ale také funkční a spolehlivé :)

Předem děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 02.01.14 06:23

Stropy na půdě se nedělaly pro velkou zátěž, prkna na trámech normálně pruží. Ekonomické řešení by bylo nezatěžovat podlahu navíc OSB deskami nebo jiným těžkým materiálem, zvyknout si na pružení, nedupat, chodit volně, na prkna dát vyrovnávací vrstvu, která pevně překryje spáry a na to měkkou kobercovou krytinu, například něco jako Jekor nebo Kovral a podobné (záleží na prašnosti) a budete tam jako v pokojíčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.14 09:11

pro vetsi unosnost tramu bych rozdelal zaklop prken a udelal rost z tramku min 12x8. max 40 cm od sebe tyto rady sem tez pochitil a na to zpatky prkna

Ohodnoceno: 0x
 
Od: huskybus*
Datum: 30.01.14 15:58

Tak jsem si nechal udělat statický posudek a doopravdy, je to špatenka, trámy nevyhoví :(. Budeme muset vyztužit každý trám o U180, pak to bude Ok :).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.