Zahrádka souseda na obecním brání přístupu

Od: Datum: 01.01.14 19:35 odpovědí: 3 změna: 01.01.14 21:12

Mezi pozemkem naším (v současné chvíli využívaný jako pole) a sousedovým je nudle obecního pozemku, která vede až k hlavní silnici. Soused si ale u domu zbudoval zahrádku, která je z části právě na onom obecním.

Zvažujeme, že na tomto poli budeme stavět. Přístup na tento pozemek je poněkud problematický. Díky tomu, že jde o pole, tak přes náš pozemek se tam dá dostat s traktorem, ale jinak... Kdyby sousedova zahrádka na části obecního nebyla, nebyl by alespoň problém napojit se na obecní kanalizaci, vodu a plyn. Mohla by tam vést možná i nějaká zpevněná cesta. Takto je to ale problém. Šíře té obecní nudle je asi 3 metry. silnice nevím, jestli by tam mohla být...možná nějaká zpevněná cesta. Ta sousedova zahrádka je podezděná, protože nejde o rovný terén.

Se sousedem jsem to zatím neprobíral, ale hádám, že se do nějakého bourání moc hrnout nebude. Nicméně díky jeho zásahu je můj pozemek poněkud znehodnocený.

Nemám zkušenosti jak se takové věci řeší. Někdo jiný ano?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 01.01.14 19:47

Nepíšete, zda to soused řešil s obcí, nebo zbudoval bez souhlasu. Pak byl rychlejší. Odkupte to. O cestě byste stejně museli jednat o obcí. Tak do toho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.14 19:59
avatar

Pokud soused nemá s obcí smlovu o koupi či pronájmu pozemku,zajděte na obes s žádostí o odkup patřičné parcely. Bude to vyvěšeno x dní a pokud se nepřihlásí žádný jiný zájemce,je možnost odkupu od obce. Dál pak už jen po nabytí právní moci jen upozorníte souseda že je na Vašem pozemku a tím to hasne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.14 21:12
avatar

Dobře prohlédněte katastrální mapu. Zjistěte si na obci, zda pozemek nemá někdo pronajatý. Potom se dá rozhodnout, jak postupovat dále. Možná obec nebude chtít pozemek hned odprodat, můžete alespoň požádat o jeho pronájem. Může záležet i na tom, jak moc zadobře jste s obecním úřadem Vy a jak Váš soused. Pokud k pozemku nemá soused žádná práva, pravděpodobně tam provedl nepovolené terénní úpravy. Veškerou korespondenci s obcí si dobře archivujte a sledujte obecní vývěsky aby Vás náhodou ještě soused nepředběhl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.