Opravdové schopnosti Kominíčka apod

Od: Datum: 01.01.14 15:13 odpovědí: 1 změna: 01.01.14 19:07

Zdravím,

v koleni kouřovodu kousek za krbovými kamny se nám usazují saze. O nutnosti návštěv kominíka a čištění spalinových cest vlastními silami několikrát do roka jsem zpraven, nicméně právě kouřovod, tedy trubky mezi sopouchem a krbovými kamny jsou velmi špatně dostupné k mechanickému čištění a odstavení kamen několikrát během topné sezóny, demontáž kouřovodu, jeho vyčištění venku a následná montáž mi taky nepřijdou jako to pravé ořechové. Chtěl bych se tedy zeptat těch, kteří používají "chemicko-fyzikální" čištění přípravky jako je Kominíček, zda se na to lze spolehnout a opravdu se během hoření velká část sazí změní v plyn, které odejde ven, nebo mám spíše věřit těm článkům na webu, které uvádí, že Kominíček je dobré použít tak leda před příchodem opravdového kominíka, aby usazené saze pouze kominíkovi "připravil". Díky za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.14 19:07
avatar

Dobrý den. Když jsem topil v kotli na tuhá paliva,topil jsem dřevem a uhlím. Jelikož jsem měl kotel předimenzován an svůj dům,musel jsem jej škrtit. Tímpádem se mi usazovaly saze a dehet v rouře i v komíně.Použitím kominíčka na rozžhavené palivo s stalo to,že dehet a saze tzv. seschly a šly snáze strhnout kominickou štětkou.

Měl byste si spíše klást otázku proč se Vám tam tvoří a usazují saze. Zda je to palivem či způsobem topení. Kominíček Vám nepřetvoří saze na plyn,to asi ne,jen Vám usnandní práci při čištění spalinových cest.Snad by Vám pomohlo,kdyby jste si na rouru udělal uzavíratelný čistící otvor,kterým byste strčil štětku bez nutnosti demontáže roury a kolena.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.