Čistič koberců Tchibo

Od: Datum: 01.01.14 12:54 odpovědí: 10 změna: 30.01.14 09:57

Nyní se objevil na internetových stránkách Tchibo http://www.tchibo.cz/cistic-kobercu-p400043198.html čistič koberců. Protože čistění koberců je v mé domácnosti aktuální (řešíme zapůjčováním Kärchru) objednala jsem jej. Zaráží mě u něj pouze příkon 500 W, což se mi zdá na přístroj tohoto druhu málo. Na druhou stranu zase vím, že výrobky Tchibo jsou kvalitní. Počítám, že možná využiji i možnosti a do 30 dnů jej vrátím. Nemáte někdo s tímto přístrojem zkušenost? Děkuji předem za odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.14 16:13
avatar

Výkon není všechno..lidé jsou oblbnutí čísly o kterých toho ani moc neví...(viz megapixely u foťáků)

Slabší příkon lze vykompenzovat promakanějším motorem popř. o něco užší sácí částí..cyklonovou fičůrou či jiak...

Jinak co se tchiba týče kvalitní je jak co... jinač ta vracecí lhůta je v pohodě...takže se nebát.. a ideálně pak sem dát vědět jak moc dobře to frčí nebo ne...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrea1*
Datum: 01.01.14 16:38

Dám vědět. Slibuji.


doplněno 08.01.14 09:48:

Paní Petro, jsem moc zvědavá na Vaši zkušenost, mně ještě nepřišel.

Od: petra89
Datum: 09.01.14 16:21

Dobrý den, tak dnes jsem konečně čistila. A myslím, že mně čistič nezklamal. Fakt jednoduché ovládání i manipulace. Co se týká toho výkonu - když jsem si nechávala čistit koberce od firmy - byly ještě víc mokré než dnes. Jako mínus bych viděla to, že se nedostanu pod radiator a to kvůli nádobce na špinavou vodu. A kdybych moc rýpala - ten tekutý čistič mohl aspoň trošku vonět. Ale tak to není až tak podstatné, hlavní je, že koberec vyčistí. Takže závěrem, na takové to domácí čistěníčko je stroj dost dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petra89
Datum: 07.01.14 22:35

Dobrý den,taky jsem si tento čistič objednala, dneska mně přišel, tak mám v plánu ho v nejbližší době vyzkoušet. Takže dám pak vědět. Petra

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 09.01.14 17:07

Čistič mi dnes přišel a hned byl vyzkoušen. Jak jsem slíbila, dávám sem můj poznatek.

Čistič koberec dostatečně namočí, ale již neodsaje. I když se po jednom místě přejíždí pomalým tempem 6x, je mokrý tak, že po šáhnutí na něj zůstane ruka mokrá jako kdyby jste ji vytáhli zrovna z vody. Omylem jsem na již vysátý koberec stoupla a ponožka se mohla ždímat. Vysaje se tak 1/3 vody, která se do koberce vpraví. Skutečně těch 500 W výkonu motoru je málo. Přitom stroj vydává enormní hluk ve vysokých tónech. Když je třeba něco říci, tak se musí hodně křičet, aby druhý rozumněl. Tipuji jeho hlučnost tak na 150 dcb. A to mají brusky na kov. Hranice pro riziko hluku je 85 dcb. V návodu jsou uvedena všechna možná bezpečnostní opatření , ale že je třeba si vzít ochranu sluchu to tam není. Při ploše koberce 25 m2 a opakovaném šmidlání sem a tam, tak než bych skončila, tak bych měla permoníky v hlavě. V návodu čistění chybí návod, jak vyčistit odsávací plexi hubici. Asi háčkem na pletení úzkou škvírou, která tam je, vytahat nečistoty, ale jak potom zvednout celý přístroj pod vodovní kohoutek a hubici vypláchnout nevím. Jsou nainstalována dvě pojízdná plastová kolečka, která se dost viklají.

Škoda, byl by to hezký, skladný malý přístroj. který by byl po ruce. Již jsem domluvena s Tchibem, není problém jej do měsíce vrátit i když byl již použitý. Za cenu 2490 Kč bych očekávala lepší výkon.

Přístroj bych si i nechala, ale kvůli tomu špatnému odsávání ne. Zůstanu u půjčování Kärchru. Jinak paní Petro, jestli Váš přístroj nedělá to, co jsem popsala, tak se mi sem, prosím, ozvěte.

Od: petra89
Datum: 09.01.14 18:19

Musím přiznat, že nevím, jak čistí Kärcher.

Dříve jsem měla vysavač Philips, kombinovaný s tepovačem. O nějakém čistění se nedá mluvit. Tepovač vlastně jen stříkal vodu, pak jí odsával,ale mně chyběl kartáč, ketrý by ten koberec vyčistil. Pak jsem si zavolala firmu, ne že bych nebyla s výsledkem spokojená, ale koberec byl i v létě mokrý dva dny a jak byl zvlněný! Samá vlna.

A k přístroji Tchibo - je pravda, že hlučnost stroje je velká. Ani ne tak hlučnost, jak jakési pískání, které se ozývá. Plexi hubici jsem zkoušela čistit špejlí, nakonec jsem jí propláchla pod vodou.

Koberec jsem čistila kolem 15.hodiny, teď je 18 a po koberci se dá chodit. Já si čistič nechám. Je pravda, že 2490 nejsou malé peníze, ale pokud se Tchibo nebrání vrátit Vám peníze, není co řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 09.01.14 22:57

Také byl koberec, jak jsem potom zjistila, suchý asi za ty 3 hod. což mě překvapilo. Čekala jsem, že bude schnout ještě druhý den. Nyní jsem na vážkách, zda si čistič nechat, navzdory tomu všemu. Ještě to s ním zkusím. Ono to porovnání s Kärchrem asi není dobře, neboť to jsou stroje úplně jiné třídy a také za jinou cenu. Ono to vysávat ani víc nemůže, protože ta škvíra, kterou saje, je uzounká, ale tato její velikost je zase přizpůsobena výkonu stroje. Ještě ke kartáči - za čas bude potřeba jeho výměna, neboť se používáním zohýbá. Tady vidím problém. Asi se bude muset dát do servisu a to znamená jej poslat poštou. Musím ještě zjistit, zda se dá kartáč samostatně objednat a vyměnit.

doplněno 10.01.14 10:45:

Dnes jsem objevila tento čistič prodávat na Aukru za 1500 Kč, což by tak cenově odpovídalo. Jde o celoplastový výrobek včetně všech západek a tlačítek. Lze předpokládat, že se dá používat, než něco odejde, tak asi dva roky? Pak bude zřejmě na vyhození. Kovová je akorát vodící tyč. http://aukro.cz/cistic-koberc…u-maxx-clean-i3866653048.html

doplněno 10.01.14 16:50:

To jsem si myslela také, že bych ho odvezla přímo do prodejny u nás v Č. Budějovicích, ale v Tchibu mi řekli, že je to pro prodejnu příliš velká krabice a že poslat k nim, seskenovat doklad o poštovném a přeposlat jim ho k proplacení. Chtělo by to reference od někoho, kdo má zkušenost s tímto čističem delší dobu. že Němci hledí na to, aby měly přístroje co nejmenší spotřebu el. energie vím. Jinak se do Zlína potřebovala vypravit do oční kliniky k prim. Stodůlkovi ale ta dálka! Je to nyní pro mě akutní.

Od: petra89
Datum: 10.01.14 11:57

Tak jak by to bylo se servisem nebo s nějakým náhradním dílem, by mně taky zajímalo. JIstě, vše řešit přes Tchibo. Jsem ze Zlína, tady máme přímo Tchibo prodejnu, takže nemusím přístroj nikde posílat. Teď čtu, že je na tento čistič záruka 3 roky, takže kdyby něco...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okotki*
Datum: 30.01.14 08:01

Dobry den,

Muzete mi, prosim, prozradit, zda kartac v cistici rotuje nebo je staticky?

Diky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petra89
Datum: 30.01.14 09:57

Dobrý den,

kartáč je statický.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.