Plovoucí podlaha,jaká tloušťka?

Od: Datum: 31.12.13 17:48 odpovědí: 6 změna: 01.01.14 14:09

Zdravím všechny a zároveň přeji všem hodně štěstí a zdravý v novém roce.Jsem tu z dalším dotazem,co nevidět začneme s rekonstrukcí bytu a po dohodě s přítelkyní budeme všude pokládat plovoucí podlahy,vím není to ideální,hluk,je to studený atd atd.Možná lepší PVC ale to nechceme chceme raději plovoucí podlahu,můj dotaz je,jakou tloušťku podlahy zakoupit?Jsme dva mladí lidé,nábytek minimum nemáme rádi když je všechno přeplácané,nábytek který máme tak je v podstatě všechno dřevostříska,takže žádný masic který váží 250kg atd.Samozřejmě máme omezené finanční prostředky takže čím levněji tím lépe,zase však vybíráme něco co se nám bude líbit.Viděl jsem plovoucí podlahy o tloušťce 6mm,řekl bych e je to skoro málo.Měl jsem hranici alespoň 7mm,chci tedy znát váš názor.Samozřejmě vím,že je lepš mít 9-10mm ale jak jsem psal naše finanční možnosti jsou omezené a tak se musíme spokojit s něčím obyčejnějším.Před odstěhování z domu kde jsme bydleli,tak jsme pokládali 7mm a myslím že bez problémů a bylo to celkem levná podlaha někde z hornbachu a i když něco spadlo těžšího nebo ostrého tak to podlaha vydržela.Díky všem za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 31.12.13 18:08

není to o tloušťce plovoucí podlahy, ale její užitné a zátěžové třídy, obrusu. většinou je to tak, že čím levnější, tím horší, ale třeba do ložnice,kam se jdu jen vyspat, tak stačí

Ohodnoceno: 2x

Od: zabu
Datum: 31.12.13 18:53

Já za sebe doporučuji 8mm. Teda, chcete-li aby Vám déle vydržela. Nekupujte v žádném případě 6mm. Ta se hodí opravdu s bídou tak do ložnice, kudy dvakrát denně přejdete, ale nikam jinam. Ta 8mm je tak rozumný kompromis mezi levnou nekvalitou a drahou kvalitou.

Ohodnoceno: 0x

Od: martin23
Datum: 31.12.13 18:57

dobře,koukal jsem po 7mm ale někde jsem zahlédl za rozumný peníze 8mm tak jsem si říkal čím větší tloušťka tak samozřejmě lepší ale chtěl jsem slyšet ještě názory ostatních..Dnes jsem se byl jen tak mrknout v OBI a maji tam v akci nejakou 6mm a byla tam vystavený a kus už byl odlouplý,tak říkám hmm tak to mluví za všechno.

Od: zabu
Datum: 01.01.14 13:38

Nejsem expert. Jen jsem jich tu při rekonstrukci baráku pár desítek metrů, různých tlouštěk položil, a po šesti letech používání vidím v jaké stavu jsou dnes.
Za prvé: položeny byly, naprosto proti všem návodům, přímo na prkenné podlahy. Bez podkladní dřevotřísky, jen s jednou vrstvou mirelonu, kvůli tlumení zvuku.
U 6mm je vidět opotřebení zámků, způsobené pravděpodobně nerovným podkladem. Nicméně není nejhorší. Je na nich vidět každý škrábaneček, Ta lícová vrstva je slaboučká, a měkká. Nesnesou kolečkovou židli. V jednom místě u počítače je krásně vyjeté kolečko v lícové vrstvě. Zralá na výměnu. Co taky chtít od plovoučky za 100kč. za metr.
U 7mm už poškození zámků jen tam, kde se náhodou sešel zámek s nerovností na spoji prken. Lícová vrstva taky nic moc. Co mě překvapilo, je podlaha položená v kuchyni. Lidé před použitím v kuchyni varují, ale za sebe mohu říci, že i po těch pěti letech je podlaha jak nová, a kuchyň je používána denně mnoho hodin. Občas něco na tu podlahu vyteče, ale žádné poškození vlhkem jsme zatím nezaznamenali.
8mm máme v pokoji. V podstatě po kuchyni, nejvytíženější místnost. Návštěvy bez přezouvání pokud nechtějí. A dodnes žádné poškození, kromě jednoho místečka, kam jsem položil horký hrnec s vařenými bramborami. Na 10 min. A bylo hotovo. Trochu se zvedly zámky,. Tak jsem brousil a brousil, díky silné lícové vrstvě, a stejnobarevnému podkladu, to není moc vidět. Jinak naprostá spokojenost. Zámky drží.
Je fakt, že po položení jsme všude asi třikrát nebo čtyřikrát provedli impregnaci jakousi impregnací, už se dnes nepamatuji, jak se to jmenovalo. Na množství jsme nešetřili. Pak ještě v průběhu roku asi dvakrát, nebo třikrát. Od té doby už ne. Pravděpodobně to zafungovalo tak, jak mělo, jak nám prodavač říkal: "Zateče to do zámků mezi šablony, tam se to odpaří a zůstane jen ten vosk, který to impregnuje".
Tolik moje zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.01.14 14:08

Dobrý den,děkuji moc za velice rozsáhlou zkušenost,zvažuji mezi 7 a 8 mm,uvidíme jaký dekor naás nadchne a pak také za kolik se bude dát pořídit,když seženeme za slušné peníze 7mm tak to asi řešit nebudem,je fakt že podlahy budou v bytě kde jsou suché podlahy a v podstatě rovné oproti domu kde to máte položené na prknech které nejsou uplně rovné.V domě kde jsem dělal plovoučku tak byly také staré prkna,takové vyplouklé tak jsme usoudili, že bude lepší nejdříve navrtat po celé místnosti OSB desky,pak mirelon a pak plovoučky,po roce a půl pouzivani v kuchyni kde nam spadlo X věcí včetně nožů,sem tam něco vyteklo tak v podstatě žádné poškození nevzniklo a jak jsem psal nahoře,byla to podlaha z hornbachu za nějakých 140kč m2.Jinak ta impregnace super nápad mrknu se po internetu.

Datum: 01.01.14 14:09

Navíc jsem zapomněl dopsat že máme kočku která se po podlaze ráda klouzala:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.