Povinnost zřídit parkovací stání

Od: Datum: 31.12.13 10:34 odpovědí: 2 změna: 31.12.13 11:52

Dobrý den, poradí mi prosím někdo jestli musím vybudovat parking, když provozuju na konci slepé ulice zahradnictví? Doteď zákazníci parkovali na ulici, ale začínáme mít problémy se sousedy. Nevíte, existuje na to nějaká vyhláška anebo zákon? A moje druhá otázka s parkováním souvisí: Jsme poměrně početná rodina a před domem parkujeme několika auty. Obec žádnou vyhlášku o parkování na ulici nemá nebo o ní aspoň nevím. Sousedi z protějších domů ale nechtějí stavět svá auta za ta naše a parkují u svého domu naproti naším vozům, takže se ulicí skoro nedá projet a chtějí nás tak donutit přestat na ulici parkovat. Můžeme na ulici parkovat anebo ne? Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 31.12.13 11:34

Parkovat na ulici se smí v souladu se zákonem, řidič zná. Obec nemá obecně za povinost zřizovat parkoviště. Problém je i ve vlastnictví ploch, pouze na obecním. Zákon o obcích se o parkování nezmiňuje. Jen hovoří o uspokojování potřeb a to se týká i dopravy. Vyhlášku obce má občan znát.
Je jisté, že občanům se nebude líbit, když někdo podniká a vozidla stojí na ulici a sami pak nemají kde parkovat. O parkování by se měl zajímat kdo vydává povolení aj, orgány. Jak se dívat na servis aut, které parkují před domy. Pokud je to neprůjezdné, skončí to tak, že na jedné straně bude zákaz stání. Zaplaťte obci a nechte si pro podnikání třeba 2 místa vyhradit od, do.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brin
Datum: 31.12.13 11:52

Doporučuji se se sousedy domluvit, kde a v jakých místech bude každý parkovat. K vybudování parkoviště vás samozřejmě nikdo nutit nemůže. Nicméně je základem slušnosti neparkovat nikomu přímo před domem na silnici, když pak sám nemá kde zaparkovat. Pokud máte více aut, tak to holt zkuste nějak vyřešit domluvou. Zabráníte tak předem nepříjemnostem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.