Výstavba půdního prostoru - min. výška...?

Od: Datum: 30.12.13 22:54 odpovědí: 7 změna: 05.01.14 09:54

Dobrý den, pustil jsem se do renovace půdního prostoru a udělat z něj podkrovní obydlí... Slyšel jsem něco nějaké minimální výšce ...Můžete mi prosím říci, jaké to jsou..a zdali se musíme jich držet...pro stavební urad...

Výška pod kleštiny je cca 205 ccm...vrch kleštin 223cm...

Na kleštiny z vrchu bych chtěl dát OSB desky... ..a tím udělat tedy strop...

v nejhorším. bych musel nechat kleštiny odkryté..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 31.12.13 01:12
Zdravim. Pokud mluvite o stavebnim uradu, tak budete muset mit projekt a projektant by to mel vedet. Muj osobni tip.je, zd klestiny budete muset nechat volne a dat zaklop nad ne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 31.12.13 01:16
avatar

Myslím, že těch 223cm bude povolená výška pro půdní vestavby, kleštiny pak můžete zakrýt sádrokartonem, při rozumné konstrukci rastru tím přijdete o 12,5mm (podle typu desky, vyrábějí se v tloušťce : 6; 9,5; 10; 12,5; 15; 18; 20; 25 mm)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.13 08:01
avatar
Tušení vás nezklamalo. Zatímco u prostor kolaudovaných pro běžné bydlení se požaduje výška stropu 250 v půdních vestavbách se připouští nižší výška stropu. Myslím že 220cm ale nepamatuju si to přesně jen vím že mi to kdysi architekt říkal.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dfdf
Datum: 31.12.13 09:17

Děkuji Vám všem :)

Datum: 31.12.13 09:19
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.14 01:23

Dobrý den, jestli máte starší domek, pak bych zkusil využít ustanovení § 2 odst. 1 vyhlášky č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, kde je psáno: "Ustanovení této vyhlášky se uplatní též u zařízení, změn dokončených staveb, udržovacích prací, změn v užívání staveb, u dočasných staveb zařízení staveniště, jakož i u staveb, které jsou kulturními památkami^1) nebo jsou v památkových rezervacích nebo památkových zónách, pokud to závažné územně technické nebo stavebně technické důvody nevylučují.", pak by se možná ustanovení § 40 odst. 2 této vyhlášky nemuselo uplatnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.01.14 09:54

U mne měli požadavek na výšku 220 cm a to na ploše 2/3 z celkové plochy (šikmá střecha), ale bylo to unovostavby.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.