Rekonstrukce podlahy - má to smysl?

Od: Datum: 30.12.13 10:31 odpovědí: 4 změna: 30.12.13 13:30

Dobrý den,

přemýšlím nad rekonstrukcí podlahy v 1.patře RD z třicátých let. Současný stav jsou trámy, desky, škvára, fošny. Před 4 roky jsem měnil staré parkety za plovoučku a tak jsem měl zjištěno, že horní fošny jsou zdravé a pevné, ale pro jistotu jsem je natřel bochemitem. Moje úvahy nad rekonstrukcí jsou jen proto, že podlaha se trochu houpe pokud po ní přecházím, ale nevím zda bych jen zbytečně nevyhodil pár tisíc, pokud bych to vše odstranil a dal tam vatu a OSB desky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.13 11:06
avatar

Mám za sebou několik rekonstrukcí podlah v domě ze 30 let s podobnou skladbou. Pokud není podlaha prohnutá, nemá rekonstrukce takového rozsahu příliš smysl. Houpání je způsobeno dřevěnými stropními trámy, takže byste je musel vyměnit za ocelové nosníky. Co se týká tepelné a zvukové izolace, myslím, že je škvára lepší, než cokoliv jiného.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 30.12.13 12:50
avatar

Zdravý záklop je jistě pozitivní, ale chtělo by to fošny na určitých místech odkrýt a zjistit stav nosných trámů. Je dobré trámy zkontrolovat v místě uložení na nosnou zeď, kde jsou nejnáchylnější na poškození vlivem působení případné vlhkosti z nosných zdí. Určitý průhyb trámů a houpání podlahy je běžné, dřevo je pružný materál, pokud jsou trámy zdravé, je rekonstrukce asi zbytečou investicí. A rekonstrukcí pouhého záklopu podle mne nic nevyřešíte, musel byste udělat nově kompletní patro, což není otázka "pár tisíc".

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.12.13 13:10

Je to řadový dům a soused měl nedávno rozebranou celou podlahu a trámy měl zdravé. Takže by se dalo předpokládat, že budou zdravé i moje trámy.

Datum: 30.12.13 13:30

Ahoj. Předpokládat se dá cokoliv. Skutečnost může být ale jiná. Znovu si přečti to, co psal HOP. Pravdu má ten chlapec. Já vím, už to tu taky bylo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.