Izolace odkopaných základů od vlhkosti

Od: Datum: 29.12.13 22:05 odpovědí: 10 změna: 31.12.13 14:08

Zdravím, prosím poraďte jak zaizolovat odkopané základy v rek. pokoji proti vlhkosti (mám je natřít něj. gumoasfaltem? nebo tam dát ipu a zasypat to? jaký je vhodný materiál na opětovné zasypání? hlínu už tam nechci cpát...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 29.12.13 22:29

Potřít to asfaltovým penetrákem a za horka-pomocí hořáku- na to natavit pás IPY. Pokud je kanál níže než dno výkopu, je nejlepší kolem dokola položit plastovou děrovanou meliorační trubku a svést ji do kanálu. Pak to zasypat štěrkem a dát betonovou podkladní desku, na ni izolaci a další beton.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.13 01:02

Ahoj. A za tou zdí je jako co? Poněvadž tak nevidím žádnou vodorovnou izolaci pod těma cihlama. Když tu raděnou izolaci uděláš tak jak je hore psáno, tak ti vlhkost poleze spodem do tý zdi. Teď se na fotce zdá, že není vlhká, ale to se nejspíš změní. Tak to trochu ještě popiš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: deluxe*
Datum: 30.12.13 08:45

Ahoj, je to klasicky stará 40cm zeď za ní není nic- venek- fasáda. odkopal jsem to kvůli vlhkosti a plísní jenž šla nahoru, ale byla to naše chyba nevětralo a netopilo se tam moc a byla tam skříň. izolace pod cihlama je a zatím je to suché. jen nevím čím to zasypat a čím ošetřit ty základy než je zasypu.

Datum: 30.12.13 09:55

Ahoj. Odkopání toho základu jako začátek je dobrý. Jen při vší dobré vůli nikde nevidím žádnou vodorovnou izolaci. Je snad mezi betonovým základem a cihlama proveden nějaký chemický nátěr? Nebo zvenčí šikmé vrty s nějakou nalitou tekutou izolací? A jaké v té místnosti plánuješ složení podlahy? Pokud to podloží nějak uzavřeš třeba dlažbou, linem a podobně, tak i ta malá nějaká vlhkost ti poleze u těch zdí nahoru, pokud ten spodek nebudeš mít nepropustně oddělený od zdí. Zdi něco vydrží, ale např.dřevená podlaha bude odcházet a její krytiny taky.Jinak, betonové základy se proti vlhkosti ošetřovat nemusí. Beton může fungovat i ve vodě. Proto bývá právě pro svou výdrž pod vodorovnýma izolacema, které chrání zdivo nad nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: deluxe*
Datum: 30.12.13 21:10Vodorovná izolace tam je mezi cihlama a betonem jen to není vidět na fotce. Podlaha tam je stará dřevěná jen jsem vyhodil jeden trám a u druhého jsem desky odříznul viz foto zbylou podlahu chci ponechat a na ní položit OSB desky, jen nevím čím zasypat a zaizolovat ten výkop?

Od: kjanik112*
Datum: 30.12.13 21:45

Udělat to odvodnění, to je nejlepší řešení jednou provždy. Teď je sucho, ale až bude třeba 10 dní ve dne v noci pršet, tak se možná podivíš, co je najednou všude vlhka. Ideální by bylo, dát pak betonovou podkladní desku po celé podlaze pod úroveň cihel, cihly odsekat a dostat se na izolaci pod nimi. Pak vše pokrýt svařenou IPOU, napojit se na izolaci, a na ní třeba už jen 3 cm betonu ve druhé desce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 31.12.13 09:38

Polovina lidí neodpovídá na situaci, že je to uvnitř. Jak stará je ta izolace? Používaly se dehtové pásy a ty po letech už nefungují. Jinak to zasyp a udělej potěr a mazaninu, svařenou IPU na pojenou na izolaci ve zdi, izolaci EPS alespoň 15 cm, finálovou desku cca 5 cm. Ta může být i suchou cestou z rigiduru nebo OSB, což je lepší, beton zanese do stavby haldu vody.

A pokud tu zeď neoizoluješ tepelně, bude se při obývání rosit, protože je tenká a prochladne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: deluxe*
Datum: 31.12.13 13:10

Ta izolace bude hodně stará, mám nějak ošetřovat základové zdivo pod cihlou před zasypáním? a čím to zasypat?

nejdříve položit IPU napojenou na zákdy až k prvnímu trámu? a pak zasypat?

Od: rv
Datum: 31.12.13 11:58

Jsou věci, u kterých je dobré myslet dopředu, protože pozdější náprava bývá těžká. Po mých zkušenostech bych vybral hlínu v celé místnosti a udělal betonovou desku s dostatečnou vrstvou polystyrenu a podlahovým topením. Pak se k tomu nemusím snad nikdy vracet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.13 14:08

já to měl podobně,hlínu jsem vyvozil cca 70cm místo ní dal drt 8/16 tu spěchoval deskou naní polystyren 2x8cm na to igelit karinu a beton-pak plovoučka-5 let to mam a dobrý

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.