Dispozice bytu

Od: Datum: 29.12.13 16:40 odpovědí: 17 změna: 01.01.14 00:30

Asi to bude znít vtipně možná že i smutně až k pláči, ale již delší dobu cca dva roky bydlím v pronajmutém bytě 3+1+KK v Neratovicích (kousek od prahy) a zatím jsem nikde nenašel, co tyto čísla a písmena znamenají. Když jsem podepisoval smlouvu, tak jsem se nepídil po tom, co jaké označení čeho znamená, ale jestli ten byt je ve slušném stavu a kde se nachází. Teď když nemám do čeho píchnout(volno v práci), tak jsem si na to vzpoměl a celý den nad tím přemýšlím. chápu že to bude označení dispozice bytu, ale proč zrovna X + Y? proč tam není jedno číslo např: (4KK) 4 pokoje, Kuchyn a Koupelna proč tam je to číslo 1?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.13 16:48

KK je zkratka pro označení kuchyňského koutu. Mělo by to být 3+1 tři pokoje + kuchyň + kuchyňský kout, což mi přijde nesmysl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.13 18:10

přesně tak; jediný smysl by označení 3+1+KK snad dávalo v případě, že by se jednalo o nějakou velkou jídelnu (obývák), u které by navíc byl velice jasně vydělený kuchyňský kout (což je tedy možné...), sice jsem to ještě nezaregistroval (prostě buď 3+1, nebo 4+kk, no ale kdyby to mělo být něco speciálního - tj. výrazně lepší "+1", tak snad...); naopak zahrnovat pod to KK nějakou komoru, špajz a kdoví co ještě je nesmysl - to na tohle kódování prostě nepasuje, další dispozice bytu se už musí popsat zvlášť
(takže buďto má tazatel tu kuchyň nějak výrazně nadstandardní, anebo jde o blbé označení; komora nebo špajz je jistě fajn věc a stojí za zmínku, ale takhle se to prezentovat nedá...
(jinak rozlišení typu 2+1, nebo 2+KK je zvlášť v dnešní době - kdy se KK provedení rozšířilo jak mor - užitečná věc...)

Datum: 29.12.13 16:50

Nevím proč ani kdy to změnili.Můj názor na to je že nějaký debil něco vymyslel a ostatní mu to sežrali.Ale dle Wikipedie je to dlouho zaužívané značení,viz odkaz :

http://cs.wikipedia.org/wiki/Byt

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.12.13 16:54

Pokud moje paměť sahá, tak se byty podobně označovaly. Dneska už to platit přestává a každý si označí, jak ho napadne. Alespoň mně to tak přijde. Takže:

3 + kk = 3 pokoje + kuchyňský kout

3 + 1 = 3 pokoje + kuchyně

3 + 0 = 3 pokoje + kuchyně bez okna - taky už se nepoužívá

koupelna, komora, garáž, půda, sklep a pod se vždycky plaly zvlášť.

Co je 3 + 1 + kk netučím, snad kuchyně a ještě kuchyňský kout? Nebo pokoj pro služku? To taky bývalo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.12.13 16:58

děkuji za objasnění. Už to chápu. Jen mi není jasné označení mého bytu 3+1+KK kuchyně dvě nemám. mám jen jednu kuchyň. dále mám 2 obytné pokoje, 1 obývák, koupelnu, předsíň a malou místnost ve který se hromadí vše co se jinam nevešlo *haha*

Od: kami95
Datum: 29.12.13 17:00

Tak to kk bude ta místnost..

Datum: 29.12.13 17:02

to mě nenapadlo že to bude takto značený. Vědět toto označení, tak nezakládám nové téma. Cítím se hloupě *hi*

Od: naoko
Datum: 29.12.13 17:02

Tak tím KK ten váš chytrý pronajímatel asi myslel Kouupelna a Komora aby to vyšperkoval.. Máte le vlastně klasický 3+1.

Datum: 29.12.13 17:14

Spíš to vidím na klasické 3+1 s kuchyňským koutem u kuchyně. Běžně je kk označován kout s vařením, ale tady je spíš myšleno kk v kuchyni jako spíž nebo odkladiště. Tedy pokud je to přístupné z kuchyně?

Datum: 29.12.13 17:23

ano ta spíž je přístupná z kuchyně. hned vedle kuch. linky je do ní vchod

Datum: 29.12.13 17:10

Bude v tom označení té komory. Otázkou je, jestli máš kuchyni nebo kuchyňský kout. Do kuchyně se vejde jídelní stůl, kuchyňský kout je místnost jenom k vaření.

Od: qqqqqqqq
Datum: 29.12.13 17:24

máte v kuchyni okno?

Datum: 29.12.13 18:00

ano mám

Datum: 29.12.13 18:10

Takže je to jasné. Autor tím myslel kuchyňský kout v kuchyni. Polde mě by se ale mělo v kuchyňském koutě vařit, což ten váš asi nesplňuje. Mělo by to být označeno pod příslušenstvím jako komora.

Od: jm*
Datum: 29.12.13 22:57

Také bych to viděl, že 3 pokoje+kuchyn,koupelna.

PS: Bydlím od Vás cca 2 km :D

Od: jm*
Datum: 29.12.13 22:59

Ale tím +1 nevím, co je myšleno, možná špižírna.

Datum: 01.01.14 00:30

můžeme někdy zajít na pivko. Stačí tady napsat do vnitřní pošty. jsem tu prakticky každý den, tak klidně i dojedu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.