Stavba domku - kolik stojí hrubá stavba?

Od: Datum: 29.12.13 12:26 odpovědí: 21 změna: 31.12.13 09:41
Dobrý den,
Chtěl bych koupit nějaký menší pozemek a na něj pak postavit domek, cca 5+1 klidně dvoupatrový. Zajímá mne na kolik by mě to cca vyšlo, hrubá stavba a kolik dokončení celého domku bez vybavení. Chci ho stavět vlastníma rukama. Díky moc předem za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.13 12:38
Cena bude přesně mezi 1,5mil Kč a nekonečnem.
V oboru dělám 22 let, můj odhad ke zcela přesný.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.12.13 12:45

Na jaře začínám stavět dřevostavbu (bungalov 150m2, založení na zemních vrutech, rekuperace vzduchu, tepelne čerpadlo 6kW, 4+kk, ztráta včetně větrání 4,7kW)...

Rozpočet pro komplet vybavený dům bez kuchyně a nábytku 1,3mil, ta samá na klíč 1,7mil.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.13 21:05

s t.č. pod 2mil. to se mi nejeví jako reálné i vzhledem k udávané ploše. Příliš optimistické.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.12.13 21:07

Ještě zbyde :)

Samozřejmě je to čerpadlo vzduch-vzduch

Datum: 30.12.13 10:35

mno to si myslel můj kamarád před stavbou taky.

Datum: 29.12.13 13:10

tak vlastnima rukama tez nepujde uplne vse /strecha atd.../ , hlavni je z jakeho materialu , jak moc slozity. Ja pocitam s prizemnim 4+kk kolem 2mega + 500tisic pozemek

Datum: 29.12.13 13:18

nevidím důvod proč by třeba střecha nešla vlastníma rukama... samozřejmě že ktomu potřebujete více párů rukou, ale jinak bez problému.

Datum: 29.12.13 15:32

pokud bude barak mit slozitejsi strechu , neni vhodne , aby to delal lajk , aspon jednoho kdo tomu fakt dobre rozumi , vi co a jak pouzit ke spojovani , odkud zacit a hlavne nekoho kdo ma kulate razitko do stavebniho deniku ...

Od: jendad
Datum: 29.12.13 18:57

po válce se u nás stavěly dřevodomky cca 6*9m .U nás tomu říkají finské domky (bungalov) . I když jsme v 600m nad mořem , tak krovy jsou stlučené z prkenych vazniku . Síla prken 2cm (2 vedle sebe) .Uplně jednoduchá konstrukce. Dodnes bezproblému domky stojí Myslím ve dvou lidech bezproblému se dá taková střecha udělat .

Datum: 29.12.13 19:06

Asi tak...

Pokud budu hledat složité a drahé řešení, tak samozřejmě není problém střechu pořídit za 500tis, ale také lze za 50tis... záleží jen na každém jakou si kde dohodne cenu.

A postavit dodané vazníky dle plánku snad už zvládne skoro každý.

doplněno 29.12.13 19:07:

jinak stavební dozor většinou zajistí projektant za symbolický peníz...

Datum: 29.12.13 17:15

Zdravím. Na tuto otázku se nedá odpovědět. Vše se odvijí od pozemku na kterém chcete stavět a ten vy ještě nemáte. Např. jaké tam bude podloží -jíl , skála ,... , hladina spodní vody ,... , vzdálenost inženýrských sítí , ... nutnost vybudovat čističku odpadních vod ,...z jakého materiálu chcete stavět ,.. atd. Je toho velká spousta . Já například mám 4 1 G . Za pozemek jsem dal 1950,-za 1m2 . Hrubá stavba ( mám to napatro ) mne stála 2000050,- Do dokončení už jsem dal taky dvojku a to ještě nekončím. Kamarád postavil pěkný barák za 2,5 mil.

Od: loretta*
Datum: 29.12.13 17:43

právě stavím...cihlový dům 3+1, klasický bungalov, pozemek jsme měli...hrubý odhad je cca 2,5 mil. ...jestli si dobře vzpomínám, tak jen základová deska nás vyšla na cca 500tis., další věcí jsou inžen. sítě...my měli to štěstí, že je máme v podstatě na hranici pozemku (jen voda byla přes cestu) - takže třeba postavit HUPku, to nás vyšlo na 36tis a to je skutečně jen asi 1m dlouhá (táhnout ji od hl.rozvodů tak 20 nebo 30m, tak fakt nevím )...tedy odhaduju - střecha je jednoduchá, je tam komín, plocha cca 80-85m2...to nás vyšlo určitě min na 1mil. :( a pokud není člověk stavař, nebo nějakého nezná, tak k sobě bude potřebovat nějakého minimálně rádce...a na jednoho člověka je to dřina, to zaručuju

Datum: 29.12.13 18:46

Ahoj. Loreto, co jste to stavěli za tu HUPku? Mě to přišlo na 1680,-Kč za dvouniku, pár cihel na obezdění a míchačku betonu na stříšku.

Jinak pro stavitele. Dvoupatrový znamená: Přízemí, první podlaží, druhé podlaží. Tak asi spíš dvoupodlažní. Změnilo by to jeho cenu.

Datum: 29.12.13 21:12

500 tis za základy je přestřelené při ceně 1M3 betonu do 4000 je to víc jak 125M3 betonu a to je skoro 20 domíchávačů betonu. To ste zakládali hotel ne :-D

Dům 10*10m má 1m hluboké základy takže obvod 40m * 1m * š 0.6 = 24M3 + deska 100m2 * 0.25 = 25m3 zaokrouleno celkem 50M3 * 4000 = 200 000,- Kč. Nejvýše 250.000,-.

Datum: 30.12.13 09:37

pro miramira - proč přestřelené? Někde máš stížené geologické podmínky , stavba ve svahu - izolace , podsklepení, vyštětování , drenážování ,kamarád dělal ve svahu a musel jít z jedné strany 1,5m kamenicí , atd , atd . Já jsem třeba musel narvat do základů hromadu železa. Každý nestaví na ideální rovině s ideálními geologickými podmínkami. A na základech se nešetří - to přece víš.

doplněno 30.12.13 09:40:

Při svých výpočtech jsi počítal pouze obvodové stěny. Kde jsou vnitřní nosné příčky . Základ pod komín , krb , schodiště ,... .

Datum: 30.12.13 10:41

vycházím s dovolením z popsaného: bungalov, klasický, bez složitostí. Ty stížené podmínky jste si zřejmě vymyslel, nebo Vám to někdo řekl, že to tak je? Bavme se o tom co je, ne o tom co by mohlo být. Jistě že existují základy dražší 250t, ale nejsou tu takové informace, kromě tedy těch Vašich. Tvrdím že 20 domíchávačů na založení bungalovu je prostě nějak moc.

Datum: 30.12.13 13:19

Pro miramira - cituji : Ty stížené podmínky jste si zřejmě vymyslel, ... Já jsem pánovi odpověděl , že na jeho otázku nelze přesně odpovědět , dokud nemá pozemek. To znamená , že ani nezná geologické podmínky. Z toho vyplývá , že ani my nemůžeme takhle od pasu střílet že základ bude stát tolik a tolik. Dále cituji : bavme se o tom co je . Ono v podstatě pokud jsem správně četl dotaz není ještě vůbec nic. To vše ale nemění nic na tom , že když tady potkávám vaše odpovědi tak vám kolkrát dávám za pravdu a že si jich vážím. Přeji krásný den a předčasně úspěšný příští rok.

Od: jendad
Datum: 30.12.13 18:42

Pán třeba bude mít americký komín (nepotřebuje zaklad) , schodiště třeba dřevěné . A viděl jsem i domy , co měli jen zakladové pasy bez desky(subfloor)

Datum: 29.12.13 21:06

min. 2M.

Od: uska®
Datum: 30.12.13 10:38

Přízemní domek s obytným podkrovím (samostatný byt) o rozměrech 8 x 11m, mírný svah. Základy ve skále 260 tis, celkem s koupelnama 1,8 mil., bez vybavení dvou kuchyní.Pozemek vlastní. Základy září 2011, dokončeno srpen 2012, stavěno jednou firmou, na řemesla jsem poptávala lidi sama přes aaapoptavku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.12.13 09:41

A stavbaři nebudou mít co žrát :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.