Mírně poškrabaná sprchová vanička

Od: Datum: 29.12.13 11:28 odpovědí: 9 změna: 30.12.13 09:23

Dobrý den.

Před pár dny se dcerka náhle pustila do úklidu koupelny, což mě překvapilo :), ale než jsem zjitil co provádí, tak stačila sprchovou vaničku vyčistit takovým tím jemný písečkem, asi CIF. No, a vanička je asi ta akrylátová nebo co to je. Prostě to povrchově poškrabala a je to již napohled matové. Ty škrábance nejsou hluboké, ale jsou tam. Má to nějaké řešení, nebo je konec a už to tak musí zůstat? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 29.12.13 13:42

Fungují na to leštěnky na auto a troška práce při leštění. Více typů a nápadů získáte, když zaguglíte třeba "rozleštění akrylátu"...

Ohodnoceno: 0x

Od: kami95
Datum: 29.12.13 17:01

Možná to rozleštíte pastou na zuby..

Datum: 29.12.13 17:25

Zdravím . Já to leštím brusným rounem. Dá se koupit v topenářských potřebách . Čistí se tím konce měděných trubek před letováním. Nebo postupovat jako u karoserií automobilů.

Sprchové kouty -doma - čistím tak , že než se jdu koupat tak to půl hodinky před tím vystříkám Pulirapidem ve spreji. Při samotném sprchování to potom všechno spláchnu do odpadu.

Od: naoko
Datum: 29.12.13 17:35

Brusným rounem leštíte akrylátovou sprchovou vaničku? Tak na to snad tazatelka neskočí. Taky jsem naletěla kdysi jedné chytračce co mě poradila savo na krásné vybělení smaltované vany. Udělala to i kolegyně a druhý den jsme jí šly obě zabít . Vany jsme měly znehodnocené, vyžrané a hrubé.

Myslím, že těch škrábanců se nezbaíte, nešahala bych do toho. Vanička není karoserie auta . Nechte to být, dcera to mylela dobře. Jak to začnete řešit naděláte víc škody než užitku. Není to pro laika vůbec jednoduché opravit akrylát.

Datum: 29.12.13 23:35

Pro naoko - nepsal bych sem něco co nemám vyzkoušené. Vodařinu dělám léta a to znamená i zacházet s akrylátovými vanami. Taková rohová vana je velice neforemná a stane se , že se i podře. I ta vaše smaltovaná vana se dá ošetřit savem , ovšem musí se to umět a není savo jako savo. JInak vážená brusným rounem se leští i plastové kryty světlometů u automobilu. (nahrubo , potom samozřejmě pastou). Ale to vám asi nic neříká.

Pro tazatelku - není problém si to vyzkoušet někde v rožku , kde to není moc vidět a sama poznáte. Kousek rouna na vyzkoušení vám každý rozumný topenář dá a ani ho nemusíte kupovat. Když je nové , tak vypadá velice tvrdě , ale za chvilku změkne a je to jak hadra. http://www.chromtechnik.cz/pr…ouna/?IdProductDir=321&Lang=1

Od: qqqqqqqqq
Datum: 29.12.13 23:39

škoda jen, že jste neporadil jakou "hrubost" rouna jste na vaničku použil. mezi 100 a 600 je ohromný rozdíl. stovkou tu vaničku, s největší pravděpodobností, "odděláte" nadobro...

Datum: 30.12.13 09:23

pro gggggg- počítám s tím , že tady radím dospělé svéprávné osobě. Chytáte se hloupostí. Vy si na to klidně vemte rašplu. Paní jsem dal i odkaz na stránky , kde je popsaná technologie leštění.

Od: andrea1*
Datum: 29.12.13 18:56

To se tady už v minulosti řešilo. Koukněte třeba sem. #leštění+plastu

Od: mils®
Datum: 29.12.13 19:55

Děkuju za názory, ty odkazy prohlédnu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.