Není signál ČT

Od: Datum: 29.12.13 11:12 odpovědí: 6 změna: 29.12.13 20:01

už asi dva týdny nemám žádný signál CT. ( Vysočina ) i po přeladění televize, sice se v seznamu programů objeví ČT 1 HD ( a další její programy též HD ) ale " slabý nebo žádný signál " štve mě, že mám platit poplatky za něco, co vůbec nedostanu. mám digitální TV ( dříve set-top box ) , anténu mám sice pokojovou, ale kvůli slabému signálu jsem zakoupila ošklivou venkovní, kterou mám v obýváku. ostatní programy , Novu, Primu, a další mám bez problémů. do čeho budu muset ještě investovat, co zaplatit, abych mohla vidět programy, za které povinně platím poplatky?

a proč se to stalo te´d, byly snad nějaké změny v jejich vysílání?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.13 11:26

Konstrukce antény nemusí ovlivnit dostatečnost signálu.Rozhodné je umístění antény.Samozřejmě i nasměrování.Někdy stačí pro příjem multiplexů jedna anténa,jindy je nutná doplňková,nasměrovaná na jiný vysílač.Předzesilovače spíše jen zesilují rušení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: olaf71*
Datum: 29.12.13 12:38

já jsem tohle navždy vyřešil satelitem. ten jde pořád. kdykoliv se dají přikoupit další programy. pro někoho, koho tíží už samotné poplatky za TV to asi nebude řešení. sám nechápu, proč musím platit tento poplatek, když platím Skylinku, který podle mého také platí za šíření něčích programů.

Datum: 29.12.13 12:50

Taky mám podobný problém, viditelné snížení kvality signálu všech programů Čt už asi několik měsíců ze Zlína Tlusté hory. Při horším počasí vypadává tak, že se téměř nedá koukat. Ostatní televize jdou a i čt ze začátku šla. Jako kdyby o trošku snížili vysílaný signál.

Datum: 29.12.13 13:12

Poplatek platíš za to, že vlastníš televizní přijímač. S tím jestli přijímáš některé programy nebo ne to nesouvisí.

Když píšeš, že nemáš signál ČT, tak u všech programů ČT a nebo pouze u HD-verzí?

HD verze programů ještě nemají tak velké pokrytí a můžou být místa se slabším signálem.

Na pokojovou anténu můžeš chytat televizní signál ve městě v blízkosti vysílače. Rozhodně ne na vesnici a 50km od vysílače za lesem a za kopcem.

To žas koupila ošklivou venkovní anténu a máš ji v obýváku, je tvoje polovičaté řešení. Když už koupíš anténu, která je venkovní, tak ji umísti ven na stožár. Uvnitř místnosti na anténu chytneš stejné houby, jako na tu pokojovou anténu.

Taky to muže souviset s počasím v posledních týdnech (inverze).

Od: vyhodimtv
Datum: 29.12.13 13:32

ano, chápu, že poplatek platím za tv přijímač. ovšem, platím ho čt, že? ne nově, nebo primě nebo komukoli dalšímu.

český rozhlas neposlouchám, ale mohla bych, kdybych chtěla.

jistě , ten poplatek mě nezlikviduje, jen mě tak trochu štve platit za něco, co nemohu využít. to bych mohla platit nějaký koncesionářský poplatek třeba českým drahám, ne, i když do našeho městečka nejede vlak . to je asi tak stejná logika.

nemám signál u HD verzí ( jiné verze se ani po přeladění v seznamu programu u mě nevyskytují )

ah, tu venkovní anténu mi doporučili asi před 2 lety poté, co na svou klasickou pokojovou jsem nechytla skoro nic:) a tahle tedy až dosud dobře fungovala. takže, kde je náhle ta změna? začala ČT šířit jen " slabší HD signál "? soudím dle toho, že jiné než HD programy ČT se mi po přeladění v seznamu kanálu neukázaly. klidně bych se spokojila jen s ne-HD kdyby bylo něco vidět.

Datum: 29.12.13 20:01

Nj. ale pokud chcete něco řešit, je to třeba řešit u vás, ne v poradně. V první řadě bych obešel sousedy, jak to vypadá u nich. Pokud nastavená anténa podle sousedů nepřinese kýžený výsledek, je třeba obětovat nějakou tu pětku a povolat odborníka.

Tady vám při nejlepší vůli nikdo nemůže pomoci, už proto, že neuvádíte své stanoviště, přijímaný vysílač, kanály jednotlivých multiplexů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.