Způsob pokládky plovoucí podlahy

Od: Datum: 27.12.13 18:35 odpovědí: 10 změna: 30.12.13 14:04

Ahoj, mohli by jste mi prosím poradit s pokládkou podlahy? Konkrétně s tím, jaké v mém případě udělat přesazení abych měl co nejmenší prořez. Rozměry pokoje viz obrázek (červený roh značí začátek pokládky). Rozměr lamel 1382x195mm. DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.13 19:02
avatar

Ono to je strašně jednoduchý, co ti zbude z první řady, tím začni druhou řadu. A tak stále dál, tímto způsobem nebudeš mít skoro žádnej prořez, jen když ti zbude malý kousek, asi tak méně než 30 cm, tak je pak lepší začít celým novým kusem. Navíc to i lépe vypadá, než nastavovat lamely na stále stejným místě, to působí strašně rušivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 19:10

no ale když začnu celým kusem, vejdou se tam celé tři + asi 7 centimetrovej cancour. A druhou řadu začnu kolika centimetrovym kusem?

Datum: 27.12.13 19:26
avatar

Nepočítal jsem, kolik zbude z první řady, ale pokud to je tak, začal bych druhou řadu jakýmkoliv jiným kusem, než celým a nebo polovinou. Tudíž bych začal něco kolem třetiny, klidně 50 cm, ono to není nějak extra důležitý. Hlavní je, aby se nastavení v sousedních řadách nenacházelo moc blízko u sebe, co je asi pod 20 cm, je už takový nijaký, to radši ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ekeees
Datum: 30.12.13 14:04

To je BLBOST, rozhodne to chce radeji promyslet, nez pak knucet nad problemy.

Moje doporuceni: vzit si papir A4, tuzku a zacit kreslit. Nejprve sirka mistnosti vs sirka lamel. Nekdy je nutne sirku prvni rady zmensit, aby nedoslo k problemum v posledni rade.

Delka rozhodne nestaci "tak jak to vyjde", je NUTNE dodrzet technologicke limity, zejmena pak presahy spar(!) a to aby na zacatku ani na konci nebyly "kousky" kratsi nez 40 cm. Nekdy je tak nezbytne akceptovat vetsi zbytkovitost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 19:19
avatar

no jestli jsem dobře počítal tak budete muset začít s půlkou lamely,protože když položíte tři celé,zbyde Vám na doložení 94 mm pásek podlahy. Nevím z jakého materiálu podlahu máte,ale většinou se takový malý pásek nedokládá.Nepíšete zda podlahu budete lepit nebo jen zacvaknete. nepíšete důvod proč nepokládáte podlahu jiným směrem.

Osobně když jsem kladl podlahu,v mém případě dřevěnou třívrstvou, a vyšlo mi to někde v průběhu kladení,že mi zbylo na doložení méně než 30 cm,ten kousek jsem v příčném směru k lamele v zámku přilepil.Podlaha leží už leta a nikde se nerozlézá ze zámků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 19:46

Vyřešeno, změním směr pokládání, díky

Datum: 27.12.13 19:50
avatar

Pokud to nebude dělat vzhledem k oknu nějaký alotria, není s tím problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 20:18
avatar

a je to...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 20:02

Neuvedl jste nejzásadnější rozměr... totiž šířku místnosti. Podle ní se totiž určuje zda začínáte první řadu celou lamelou (na šířku), nebo celou první řadu seřezáváte, aby Vám na poslední řadu nezůstal např. 5 cm proužek.

První lamela se pokládá celá, její délka se (kvůli prořezu) nijak neupravuje, protože co odříznete na konci řady, použijete na začátku řady další.

Doporučuji návštěvu Hornbachu (nebo jiného hobby marketu), mají tam zdarma příručku k pokládce plovoučky. Tam zjistíte vše potřebné.

Další věc je okno... zpravidla se doporučuje pokládat kolmo na směr slunečního svitu (kolmo na okno).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 28.12.13 02:08

Pokud máte možnost, dejte šablony napříč dveřím. pokud jsou v místnosti dvoje dveře tak napříč těm frekventovanějším. Dejte pozor, aby jste měl přede dveřmi, co nejšírší šablony, a pokud možno žádný spoj. Když už spoj, tak vždy na jednu nebo druhou stranu od dveří, nikdy na prostředek.
Nejlepší je to moc neplánovat a brát to jak to vychází. Jak tu už radili. Odříznutý konec osadit na začátek, Někdy je dobré ten začátek trochu zkrátit, aby to třeba nevycházelo moc pravidelně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.