PO Mora 35

Od: Datum: 27.12.13 18:12 odpovědí: 9 změna: 30.12.13 16:41
avatar

Dobrý den,

Dotaz jsem sem psal nedávno :

Moje matka má na ohřev vody PO 35 - Mora. Teplá voda jí "blbne" už řadu měsíců. Někdy teče, většinou ne - hořáky hoří děsně slabě. Měla na opravu instalatéra který jen seřídil šrouby na vodovodní armatuře a šroub na plynové armatuře. Teplá jí tekla asi 3 dny. Volal jsem tomu instalatérovi který to dělal. Prý mám jen "prostřiknout" WD jehlu mezi vodovodní a plynovou armaturou. Před tím než jsem volal jsem se snažil jen seřídit vodu na vodovodní armatuře. S plynem jsem nic nedělal. Po pootočení regulačními šrouby na vodovodní armatuře přestala voda téct úplně. Plyn ale okamžitě naskočí - hořáky. Voda neteče. Po prostříknití WD je to furt to samý. Kdyby byla zaseklá jehla, plyn by se nejspíš nerožl vůbec. Spíš su přesvědčen že je ucpaná vodovodní armatura nebo výměník když z baterie nekápne ani kapka. Já můj názor správný?
Dostal jsem tötiž také rady že je zaseklá jehla. Kdyby byla přece zaseklá tak by se oheň vůbec norožl. Nedávno to dělalu u mý karmy. S tím rozdílem že plyn, voda naskočily současně ale po zastavení vody šly hořáky ještě cca 5 sekund. Po prostříknutí WD bylo vše OK.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pavka64*
Datum: 28.12.13 23:28

Dobrý den, nejdříve bych zkontroloval stav membrány (balonku) ve vodní armatuře. Kdy byla naposled měněna? Bývá zpuchřelá a přestože je děravá, ještě dokáže částečně otevřít přívod plynu do hořáku. Toto se projevuje právě Vámi popsaným stavem (hořák hoří jen malým plamenem. Nastavení regulačních šroubů je až další krok, ne první. Pokud byste potřeboval konkrétnější rady, odepište. Návod pro obsluhu včetně základního nastavení regulačních šroubů najdete zde: http://www.moratop.cz/sites/default/files/galerie/navody%20archiv/mora_po_35.pdf

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 28.12.13 23:45
avatar

Naprosto souhlasím, tuto karmu jsme mívali také a membrána byla asi jediná součástka, kterou bylo nutné občas vyměnit, napovídají tomu i příznaky. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.13 13:45
avatar

JJ. Co si pamatuju tak otec to měl rozdělaný co chvíli a měnil memránu. Já ji tady v domě na 100% nemám. Dá se sehnat? Snad u instalatérů a pod. Pochybuju že by to měl nějakej obchod s instalčním zbožím.

Od: hop®
Datum: 29.12.13 13:52
avatar

Zkuste zaguglit "membrána PO", jen namátkou mi to našlo třeba zde...

doplněno 29.12.13 14:14:

Některé e-shopy mají i možnost osobního odběru, možná najdete nějaký blízko Vašeho bydliště.

A tu membránu raději nekupujte repasovanou ;)

Hodně štěstí při shánění ! *slunce*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.12.13 13:57
avatar

Ď, našel sem třeba stránky kde prodávaj různý repasovaný věci na tyto karmy. Výměníky, hořáky, armatury, prostě vše. Napřed se zkusím někde poptat. Je to za cca 20 kč a 100 kč dám za dopravu.

doplněno 29.12.13 13:59:

Ale když to neseženu tak mi nic jinýho nezbude než to objednat přes net.

Datum: 29.12.13 15:50
avatar

Tak jsem prolezl sklep a nešel 2 membrány. Určitě jsou k PO 35. Jedna se zdá nepatrně (ale fakt jen nepatrně, možná se mi to zdá) zteřelá. Do obou jsem napustil vodu (nic jinýho mě nanapadlo). Žádná nic nepropouští.

P.S. Otec byl v tomto hroznej. Ten nevyhodil nikdy nic, po jeho smrti byl děs to vyklízet. Každou starou věc (rozbitou) skoval. Třeba blbý pojistky v rozvodný skříni. Ruplou pojistku snad nikdy nevyhodil ale vhodil do skříně. Tak tam bylo kvantum pojistek novejch-sterejch-pomíchaný. Třeba te elektřina. Taky jsem to tu jednou řešil. Abych moh mít jističe muselo by se to v rozvodný skříni vyměnit. Mám tam asi 4 pojistko - jističe, zbytek pojistky. Prý se tyhle pojistkojističe který našroubujete místo pojistky prodávají v Německu, ale ono by to šlo možná i tu splašit. Pracuje to na bázi jističe, však určitě víte o čem mluvím.

Datum: 29.12.13 13:53
avatar

Dobrý den,

takže v bodech :

1. Odšrobovat vodní armaturu od plynové. Na obrázku je vidět že drží na dvou šroubech, matce to drží myslím jeden.

2. Je třeba zastavit přívod plynu do karmy? Myslím hlavní uzávěr na potrubí. Ne regulační páčka. Ta musí být nyní zastevena pořád jelikož by plyn hořel a vyměník by bez vody odešel.

3. Odšrobovat víko vodní armatury (myslím že je to 6 šroubů) a podívat se co membrána, nejspíš to bude to co píšet jelikož nebyla několik let měněna.

4. Membrána je v tý vodní armatuře myslím normálně položena (v žádným pouzdře).

5. Zpětná montáž je jasná. Jen bude asi problém sehnat membránu.

Od: pavka64*
Datum: 30.12.13 00:41

Dobrý den, až po bod 3 máte postup správně. Přívod plynu není nutno zastavovat, stačí regulační páčkou. Membrána v armatuře není jen položená, ale je přitažená šroubem zespoda. Když se podíváte na obrázek 3 v návodu, který jsem Vám poslal v odkazu, pod pozicí "š" je vyobrazen vypouštěcí šroub. Vypouštěcí šroub vyšroubujete a nad ním se nachází dutý šroub s miskovitou hlavou, který drží membránu. Tento vyšroubujete - POZOR - otáčením vpravo, jako kdybyste ho chtěl utahovat! Tím vyjmete starou membránu, šroub s miskovitou hlavou očistíte a navléknete do otvoru v nové membráně. Prostor ve vodní armatuře je třeba zbavit vodního kamene a případných zbytků staré membrány. Novou membránu se šroubem vložíte do vodní armatury, shora lehce prstem přitlačíte a zespoda otáčením vlevo novou membránu přitáhnete k tělesu armatury. Pozor na směr otáčení a sílu, šroub držící membránu je mosazný a drážku pro šroubovák snadno zničíte. Taktéž pozor na volbu šroubováku, musí mít šířku jen o málo menší, než je průměr otvoru po vypouštěcím šroubu. Před kompletací armatury je potřeba také opatrně rozhýbat kuličkové uložení osičky v talířku, který dosedá shora na membránu. Problém může také způsobovat chybějící šroub v upevnění vodní armatury, který zmiňujete - kříží se. Při vyjmuté vodní armatuře je také potřeba vyzkoušet, jestli při puštění plynu regulační páčkou nejde plyn do hořáku, potom by byl problém v zaseklé plynové armatuře.

Protože tento problém je obsáhlejší, můžete mě pro konzultaci během dne zavolat na telefon 602554787.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.12.13 16:41
avatar

Dobrý den, děkuji vám za radu. Ale ani po našem telefonátu (rada poklepat matku) která drží potrubí a vodovodní armaturu dřevěným špalíkem nepomohla. Matka si bude muset zavolat instalatéra. Nakonec, i z přívodní měděné trubky kterou teče voda do výměníku jí u spoje u výměníku (ne u armatury) trochu kape voda. Původně jsem si myslel že ten "bordel"- kámen který vytekl když jsem povolil převlečnou matici u vodní armatury ten přívod vody dusí. Ale nic se nezměnilo.

První krok je určitě kontrola tý membrány ale bohužel - neoddělám vodní armaturu.

doplněno 30.12.13 19:57:

Kdyby byla trubka zazděna ve zdi až po obklad tak by se s tím dalo "casnovat"/silou (řeba kladivem) trochu mlátit do kíče. Já to tak mám. Ale trubky jdou ze zdi ve kterých je díra, když do toho člověk bouchne tak to lítá/třepe se kus celý trubky ve zdi. Nakonec, mrkněte na fotky, no co, smůla.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.