Lítají saze z komína

Od: Datum: 27.12.13 16:48 odpovědí: 6 změna: 27.10.16 06:17

Zdravim mohu se obávat něčeho ,když mi lítaj saze z komína? a mám je na autě a auto stojí u domu i komín je černej . Jestlí může v brzské době chytnout a můžem vyhořet?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.13 16:52

Zdravim a co ho vyčistit?/komín/

Ohodnoceno: 0x

Od: demijan*
Datum: 27.12.13 17:03

byl čištěn v létě , že by se tak rychle zanesl? :O

Od: fribble*
Datum: 27.12.13 17:55

Spíš by to chtělo napsat, čím topíte a v jakém kotli (kamnech). Po dřevu ani uhlí by tolik sazí, aby byly vidět na autu, lítat nemělo. To tak nejvíš při zatápění zbytky papíru - ale jinak ...

Datum: 27.12.13 21:48

Záleží, čím topíš, když bylo hodně blbý uhlí, byl kotel i komín zanešenej za čtrnáct dní. Vyčisti si komín a budeš mít klid, ono když chytnou saze v komíně, to bývá fakt bezva zábava. *bzum**bzum**bzum*

Od: ahru
Datum: 27.10.16 06:17

Chytrolíni, doporučení vymetat a vymetat je v tomto případě k legraci. Mám dost podobný problém. Změna paliva je sice dobrá rada, ale ještě před výměnou kotle, prodejem lesa a pod. existují také některé přípravky na "vysušení" nánosu komínového dehtu, bohužel jsme zjistili, že přípravek Kominíček při silnější vrstvě nánosu je slabý. Prý existuje ještě něco lepšího, ale to jsem zatím nikde nenašel, pokud máte někdo zkušenost, napište.

Datum: 27.12.13 21:55

Zřejmě špatně topíš, když máš komín plný sazí. Změň techniku topení, palivo, kamna, komín... Vláda nařizuje vymetat komín nejméně třikrát ročně. Pořádně vymeť a uvidíš, třeba se to zlepší. http://kominictvi-wosyka.cz/cisteni-kominu/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.