Je lepší zavolat statika - prakslinky

Od: Datum: 24.12.13 11:50 odpovědí: 2 změna: 24.12.13 13:11

Před lety jsem přistavěli dům k starému (cca 70), kde se ponechalo obvodové zdivo. Nová část domu stojí na skále (přímo vykutováno pro základy, tady tam nemám žádný strach o pokles.

Ovšem všiml jsem si, jiže před delší dobou, že možná po zatížení staré části domku (kde jsme dali traverzy, hurdisky a betonovou podlahu, aby se zdi "spojili", se na zvenší na domu objevily praskliny a to přesně v místě kde se starý dům stýká s tím novým. Je to prasklinka drobná ve fasádě, cca milimetr, ale zvnějšku i zevnitř. Po letech se to nijak nezhoršuje ale i tak o tom přemýšlím..

Přikládám obrázek, červená čára značí prasklinu (je na obou stranách domu), šedá přeruršována naznačuje původní dům).Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.13 13:03
avatar

je dobré to monitorovat, ale volat statika nepovažuji za nezbytné. Jde o klasický jev při spojení dvou staveb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 24.12.13 13:11
avatar

Dobrý den, tak, myslím, že jste si v podstatě odpověděl sám. Zkrátka, ta jedna část domu si trochu "sedla". Pokud se ta drobná prasklinka nebude rozšiřovat, tak je statik zbytečný.

Myslím, že Vám ani domu nic nehrozí. Já mám na domě prasklinu širší, viděl to stavař (nikoliv statik) a ten říkal, že je to tím, že se pohnulo podloží, ale nic nehrozí. Asi má pravdu, protože ta prasklina tam je v podstatě stejná už asi 40 let a stalo se to po nadstavbě staršího domu. Také si můžete umístit na tu prasklinu sádrové terčíky a pozorovat je, zda nepraskají. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.