WD400 - HHS 2000 (Mora35)

Od: Datum: 24.12.13 11:34 odpovědí: 12 změna: 25.12.13 18:24
avatar

Zasekla se mi nejspíš jehla v karmě. Je to Mora 35, je to u matky, u mě ne. Hořáky hoří naprázdno - ihned po zapnutí plynu, voda neteče. Mohu použít na prostříknutí místo WD40 sprej HHS 200? Je to také mazací spej, myslím ale na auta.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.13 12:15
avatar

Nikdo neporadí?

Datum: 24.12.13 13:15

Myslím že,kdyby byĺa zaseká jehla nezapálí se hořák,toto vypadá na ucpaný výměník.Nezbyde než rozebrat a vyčistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.13 16:41
avatar

No, to nevím jestli zapálí, možná ne. Posledně jsem měl problém u mý karmy (Mora 371). Voda se spustila, hořáky naskočily, ale po uzavření vody šly hořáky víc jak 5 vteřin naprázdno.

doplněno 24.12.13 17:35:

Možná máte s výměníkem pravdu. Oddělat převlečný matice a výměník/kotlík pročistit.

Datum: 24.12.13 14:53
avatar

Pravděpodobně přidřený vodní díl ventilu. Sprej Vám asi moc nepomůže (možná na chvíli), díl je potřeba rozebrat a důkladně vyčistit od vodního kamene. Je otázka, jestli se Vám to povede bez poškození (šrouby často nejdou povolit vnitřek bývá poškozený oxidací). Pokud budete úspěšný, bylo by dobré vyměnit i membránu. Jistější je díl vyměnit za nový.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.13 15:39
avatar

Je to přesně tak, jak napsal magdon, já jen doplním, že třeba zde:

http://www.plynoservistodorov.cz/po35.php

se dá sehnat jak membrána za směšnou cenu, tak i komplet repasovaný vodní díl. To je, myslím, řešení. Prostříknutí WD sice situaci nezhorší, ale vzhledem k tomu, že WD je v podstatě jen předražená nafta, taky příliš nepomůže. Dá se říct, že třeba Konkor, nebo jiný mazací sprej je určitě lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.13 16:44
avatar

Myslím si že máte na 100% pravdu. Leta letoucí s tím nikdo nic nedělal. Vždy to čistil otec kterej už nežije. Posledně tam máti měla instalatéra. Vůbec jí nenaskakoval oheň, teplá tedy nešla. On jen pootočil dvěma regulovacími šrouby na armatuře. Pravděpodobně voda/plyn a jelo to. Za cca 3 dny jí to zas nešlo.

Datum: 24.12.13 17:38
avatar

Možná to bude tím výměníkem jak psal nedis. Oddělat - vyčistit.

Datum: 24.12.13 18:38
avatar

Kdyby to byl totálně ucpaný výměník, chovalo by se to stejně, jako kdybyste měl zavřený kohout. Takže by se plyn naopak nezapálil. Co to dělá, když (při zavřeném plynu) pustíte teplou vodu? Jestliže voda z kohoutku teče (samozřejmě studená), logicky nemůže být výměník ucpaný.

doplněno 25.12.13 12:24:

Když píšu "při zavřeném plynu", myslím tím zavřený přívod plynu kohoutem na potrubí před ohřívačem. Ne žádnou páčku na ohřívači.

doplněno 25.12.13 12:38:

Onou páčkou plyn do ohřívače neuzavíráte, ta jen reguluje přívod plynu do hlavního hořáku. Když uzavřete kohout před ohřívačem, můžete s ohřívačem manipulovat podle libosti bez nebezpečí poškození ohřevem bez vody. Takže klidně můžete vyzkoušet, jestli voda protéká celým systémem, aniž byste to musel rozebírat. Pokud neprotéká, je někde něco ucpaného, ale spíš to bude vodní díl ventilu, než výměník. Pokud protéká, je závada ve ventilu, prvděpodobněji rovněž ve vodním dílu. Může být i v plynovém dílu, ale to se nestává.

doplněno 25.12.13 12:40:

"...nemůže to být tím regulačním šroubem?"

Může. Jestli jste ho dotáhl na doraz, tak je to téměř jisté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.13 01:00
avatar

Asi tak : Mám teď u karmy zastaven plyn i vodu. Zastaven plyn, to myslím tu páčku na regulaci plynu. Plyn ke karmě (hlavní úzávěr je otevřen). To se zavírá jen když se dělá něco s plynem. Pokud pustím plyn (předtím samozřejmě musím rožnout plamínek) tak karma ihned naskočí - to by neměla. Pokud pustím vodu (teplou), ta neteče. Mám to od včerejška zastavený a nic sem s tím zatím nedělal, pokoušet to nebudu. Když pustím ten plyn, hořáky hoří ale je to bez vody, tím se hodně ničí výměník. Byly přitom slyšet ty děsný zvuky, však víte který mám na mysli. Odpoledne jsem také zkoušel armaturu regulovat těmi šrouby. Určitě jsou v jiný poloze než byly. Jeden je na plyn a druhý na vodu? Nemůže to být také tím že některý z těch je příliš utažen a nepropustí vodu? Nevím který je plyn a který vody, i když, selským rozumem bych víc řekl že na vodu je ten u převlečný matky zásobníku.

Studená samozřejmě teče normálně, při zavřeným plynu teplá neteče, je jasný že nemůže být teplá ale jen kape.

Když jsem to začínal štelovat (matce, to neteklo předtím dlouho, ten instalatét jen potočil/vyštěloval ty regulační šroubky) tak jsem horní regulační šroub nechtěně vytočil. Prostě vylít tlakem vody. Musel jsem rychle zavřít vodu. Šroub jsem namontoval zpátky.

Takže ještě jednou - nemůže to být tím regulačním šroubem?

Promiňte že sem se tak rozepsal a že musíte číst tak dlouhej článek.

doplněno 25.12.13 01:23:

Zítra (vlastně dnes) to zkusím. Otevřu vody u karmy a uvidíme jestli trochu teče nebo kape. Po tom co mi to dávalo "na sucho" ty divný zvuky jsem se bál abych nezničil výměník. Stejně se bude muset oddělat. U jedný převlečný matice kape. Instalatér co mi tu spravoval karmu mi říkal že pokud oheň ihned nezhasne, nebo pokud to jede na sucho tak to prý taky má vliv na ty převlečný matice, že to pak u nich kape. Mám doma (otec měl) myslím 3 vyměníky. Není problém tam nalít vodu a vyzkoušet jestli netečou. Nebo se to zkouší nějak tlakem?

Datum: 25.12.13 13:55
avatar

Takže shrnuto : Pokud uzavřu plyn na potrubí ke kermě, teplá (tedy studená) by měla téct. A ten regulační šroub : Je jistý že pokud je skoro nadoraz že to týct nemůže. Na armatuře jsou ale šrouby dva. Nikdy není popsáno co je voda. Nebo jsou oba na vodu? Mám strach aby když nastvím některý regulační šroub špatně, aby to pak nebouchalo - plyn. Když tu byl ten instalatér tak to taky tak reguloval (možná pootočil i jiným šroubem) ale vím že to děsně bouchalo - karma/plyn.

doplněno 25.12.13 17:17:

Myslím si že bez puštění plynu to nepůjde vyzkoušet . Oba dva šrouby jsem povolil, voda stejně neteče. Ale ona přece nemůže bez plynu téct. Jinak jak jste psal o tom plynu. Na tý Moře 35 je regulační páčka. Vím že plyn do karmy není úplně zastaven ale když ji dám do polohy zavřeno zhasne i plamínek. Já mám PO Mora 371. Tam je na regulaci plynu knoflík kterým zvětšíte nebo zmenšíte oheň hořáků. Ale plyn nezastavíte. Plamínek hoří vždy. Když bych chtěl vypnout plyn (i plamínek) musím na hlavní plynové trubce ke karmě.

Datum: 25.12.13 17:30
avatar

Ale ona přece nemůže bez plynu téct

No tak teplá voda jistě ne, ale i když vypnete plyn a otevřete kohoutek teplé vody, tak z něj poteče studená voda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.13 18:24
avatar

Je jasný že teplá nemůže téct. Já mám ten plyn zastaven jen páčkou, hlavní uzávěr u karmy ne. Teplá (tedy studená) neteče. Vy myslíte že pokud uzavřu hlavní uzávěr že to může jinak reagovat? Třeba týct ta voda? Vždyť to by mělo být stejný. Potom je jasný že je asi ucpán ten výměník. Dělalo jí to už X měsíců, posledně to ten instalatér jen zreguloval těmi dvěma šrouby na tý armatuře. Šlo to taky jen cca 3 dny. Pak se zase oheň vůbec norožínal přestože voda tekla, samozřejmě studená.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.