Betonový potěr - postup

Od: Datum: 22.12.13 19:05 odpovědí: 83 změna: 02.01.14 21:31

Dobrý den.mám dotaz prosím ohledně nové betonové vrstvy ,(která přijde na základový starý beton ) v bytě.(3 patro)..Tato nová vrstva betonu ale bude jen 3 cm ,máme tudíž strach aby nepopraskal časem...Existuje pro tento případ nějaký speciální cement.potěr? a jak ho případně namíchat...ps. v základovém betonu jsou 2 větší praskliny...s těmi si také nevíme rady..děkuji moc za každou radu.

administrátor uzavřel tuto otázku
kdo nepřečte nepochopí
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.13 19:19

Jestli je o totéž nač se ptala Melinka,tak tam je psán dotaz na konstrukci stropu a dle toho postupovat ve třetím patře NEMUŽE být základový beton.Základový beton je v přízemí mezi základovými pasy se lije potom základová deska! takže ve Vašem případě jde buďto o konstrukci stropu nebo jen špatný podkladní beton!

Jsou různé druhy betonu,nejlepší bude když si necháte udělat nebo alespoň koupit beton od profíků z betonárny minimálně koupit pytlovaný .Podud však ani nevíte poměr a jak ho namíchat,tak si zjednejte firmu nebo alespoň jednoho šikovného zedníka,který Vám vše zařídí (objedná,koupí beton či směs,samo i vypočítá množství,a provedei samotnou práci).

Od: lendak*
Datum: 22.12.13 22:33

mě jde spíš o konkrétní směs která se používá v případě tak tenké (cca 3 cm) vrstvy betonu...žádné desky tam dávat nechceme...jen novou dorovnávací vrstvu betonu a na to dlažbu...s výběrem zedníka to není tak jednoduché..každý doporučuje jinou směs...někdo to neřeší vůbec a práskl by tam cokoliv...jiný zas tvrdí,že pokud to budou jen 3 cm je nutno použít speciální namíchanou směs..atd..takže proto se raději ptám..těžko se rozhodnu kdo má pravdu když se v tom vůbec nevyznám.

Datum: 24.12.13 11:33

lze podkladový beton dorovnat i nivelačkou...v síle cca 2,5 cm?..nepopraská nivelačka při této tlouštce?...existuje nějaká speciální nivelačka pro tento případ?..pořád se nějak nemůžu dopátrat kloudné rady...Čím podlahu(betonový podklad) dorovnat...v síle 2.5 cm...někdo radil beton smíchaný s lepidlem...jiný zas nivelačku...a pořád se točíme v kruhu..díky

Datum: 22.12.13 22:15

Pokud se to týka bytu v paneláku,věnuj pozornost spíše suchému typu podlahy.Po srovnání betonu,alespoň v rozsahu několika mm přesahu,polož na podlahu sádrovláknité desky Rigidur.Vytvoří po slepení jednu desku,kterou lze položit na mirelon a od stěn oddělit proužkem molitanu,nebo PUR pěny.Pokud chceš vytvořit kompaktní desku z betonu,Musíš ji spíše sypat,než lít.Voda,prosakující přes panely stropu,dokáže zničit sousedovi pod tebou strop

JABRAKA

Datum: 24.12.13 11:36

A nepřemýšlel jste o cetrisových deskách?

Datum: 24.12.13 15:03

cementotříškové desky ( jak jsem si "vygůglila" :))..nikdo mi je zatím neporadil..jaké to má výhody?..nepraskají?..taky do toho nechci vložit majlant...Shrunuto podtrženo možnosti jak dorovnat podlahu jsou 2 nejčastější...Bud novou betonovou vrstvu o síle 2,5 cm (což je prý málo,časem by to praskalo)...nebo vylít nivelací (což je zase moc silná vrstva,a nastal by podobný problém s praskáním)...Byly ohlasy,že existuje speciální betonový potěr (bud smíchaný s lepidlem nebo speciálně namíchaný a ten praskat v této tlouštce cca 2 cm nebude)..nikdo mi však zatím nedokázal doporučit konkrétní produkt ,značku ani způsob.To samé s nivelací...také prý existují nivelační hmoty které se mohou aplikovat v síle až 3 cm...Ale opat nikdo neví nic.)),,Dopátrat se užitečné a hlavně konkrétní rady není lehké...znalosti nic moc,zato ega je tu občas požehnaně..(.to nemyslím na vás)...děkuji

Od: hop®
Datum: 24.12.13 15:08

Na klasický beton je to opravdu moc tenká vrstva. Pokud odmítáte použití desek, lze si vybrat nivelačku podle požadované tloušťky...

Datum: 24.12.13 15:38

Dobrý den..klasický beton asi ne...ale někdo doporučoval betonový potěr smíchat s lepidlem...co si o tom myslíte?..děkuji

Datum: 24.12.13 15:48

beton s lepidlem neee.každé má jiné vlastnosti a v tak tenké vrstvě již vůbec ne.Max tak lepidlo jako kontaktní můstek a do živého potěr.Je těžké takhle na dálku radit když jednu dobrou radu odmítnete.Obraťte se na nějakého stavbyvedoucí mebo mistra na stavbě když nevěříte starým praktikům-zedníkům!

doplněno 24.12.13 15:53:

Pokud byste použil strýčka gůgla tak byste mohl nalézt třeba toto . http://www.floorwood.cz/nivel…acni-hmota-chemos-garaz-25kg/

Vzhledem k tomu že je až na 2cm tl mohla by vyhovět a navíc je na větší zatížení než obytná místnost!Nebo ještě třeba toto : http://www.floorwood.cz/nivelacni-hmota-chemos-extra-60n/

doplněno 25.12.13 08:34:

Nivelačka,pokud je na danou tlouštku určena by na rozdíl od lepidla s potěrem neměla vypraskat.

PS osobně nevěřím spojení lepidlo do betonu,dle mne se to někde musí projevit,možná by bylo zajímavé nechat udělat pevnostní zkoušky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.12.13 15:56

to nám právě poradil stavbyvedoucí...prý to řeší v případě tak tenké vrstvy (2-3 cm) cementovým potěrem smíchaným s lepidlem (konkrétně lepidlo unilep 29)...tím radil zalepit i praskliny...předpokládám,že stejné lepidlo myslel i do onoho cementov.potěru...

Datum: 24.12.13 16:06

Nivela.hmota Chemos extra 60N vypadá dobře pro náš případ...tlouška až do 6 cm...to je paráda...jedná se nám o pokoj 16m2..a cena za 25 kg je 624,-kč...lze nějak odhadnout cenu v případě 2,5 -3 cm tlouštky pro tento jeden pokoj?..děkuji...

Datum: 24.12.13 18:05

no vidíte to...a pod váma zas naopak beton + lepidlo běžně používá ...pak se v tom čert vyznej když každý tvrdí něco jiného...my jsme vytrhaly staré parkety(pod nimi samo asfalt jako všude ve starých domech.) ten jsme chtěli odstranit...nikdo nevěděl jak...resp věděl..ale bud to bylo příliš nákladné nebo nevhodné stroje do bytu...tudíž jsme asfalt museli nechat vykopat i s vrstvou betonu.(cca 1,6 cm,místy méně,místy víc)...zbyl podkladový beton(ve dvou místech prasklý)...a nyní je třeba podlahu dorovnat o cca 2,6 cm..poté přijde dlažba...a já nejsem schopna se dopátrat čím vyrovnat výšku...nivelačkou,betonovým potěrem+ lepidlo..nebo bez lepidla...jediný problém je ona tlouštka- cca 2,5 cm...na beton málo,na nivelačku hodně...musí být spoustu lidí kteří řešili a vyřešili podobný problém ...konrkétní případy,metody a produkty ,s kterými to ani po letech neprasklo i s dlažbou a mají zudíž odzkoušeno účinné řešení...Proto se ptám pořád dokola a raději si 100x něco ověřím ,než vyhodíme další peníze zbytečně...Kdo peníze zrovna netiskne to jistě pochopí.

Datum: 24.12.13 17:19

Betonovy poter s lepidlem funguje, ale pouzivam ho spise na male plochy. Pokud namichate spravnou konzistenci materialu tak aby opravdu drzel, tak ziskate hmotu, se kterou se pracuje neprilis dobre a neni jednoduche vytvorit opravdu rovnou plochu

Datum: 24.12.13 17:55

potěr + lepidlo,firma to tak dělá léta,tak snad s tím umí pracovat-...spíš by mě zajímal rozdíl(menší rizikovost popraskání časem) u potěru s lepidlem versus nivelační hmota...obojí při tlouštce cca 2,5 cm.

Od: dragotin
Datum: 26.12.13 10:26

Proč se bojíte aby vám nepopraskal? To budete mít jako pohledovou vrstvu betonový povrch? Pokud máte dost peněz, nebo se jedná o malou plochu, dejte samonivelačku, pokud stačí srovnat a jedná se o větší plochu, dejte potěr - každý výrobce je dělá v mnoha kvalitách a pro různé min. tloušťky. Zedníci vám budou vesměs doporučovat samonivelák, ale doma by si ho ani jeden nedal. Jsou to lumpi a je třeba je nonstop hlídat a každou jejich radu dobře zvážit.

Datum: 26.12.13 12:02

dragotin: Dobrý den...můžu se zeptat proč by si zedníci nedali nivelačku?..z důvodu ceny?..no bojím se aby to časem nepopraskalao,protože mi bylo řečeno,že nová vrstva ( 2,5-3 cm) je pro beton málo..že by to časem popraskalo...a pro nivelačku je to zase moc..a taky by to popraskalo..přijde pak na to dlažba 30x60 tak to nechci podcenit...někdo radil smíchat beton s lepidlem Unilep..ale i na to se tu názory lišily...tak nevím..nemužu se dopátrat žádného produktu¨nebo značky kterou by měl někdo při této tlouštce vyzkoušenou pro dorovnání podlahy...jinak děkuji za odpověd

Datum: 26.12.13 12:03

ps:jedná se o místnost 16 m2

Datum: 26.12.13 12:15

Myslím, že odkaz na výběr nivelačních hmot pro RŮZNÉ tloušťky jsem Vám dal už v první reakci...

doplněno 26.12.13 18:42:

Zkušenosti s těmito hmotami nemám (jen jsem Vám chtěl říci, že tyto nivelačky existují), pokud jde o podobně "tlusté" vrstvy, snažíme se řešit podlahu jiným způsobem, pro zákazníka finančně výhodnějším. Přecejen, když si spočítáte potřebný objem hmoty a z technických listů zjistíte vydatnost konkrétní nivelačky, zjistíte, že ten materiál fakt není zadarmo...
Tím ale nechci říct, že bych zrovna značce Ceresit nedůvěřoval, i když preferuji spíše materiály od jiné firmy. Pokud bych byl nucen k nivelování, asi bych zvolil tento materiál a postupně nanášel více vrstev a do jedné z nich ještě pro jistotu vložil rabicku (případně králičí pletivo)...

Datum: 26.12.13 18:25

už na to koukám.děkuji..máte s těmito hmotami Ceresit tedy dobré zkušenosti?...Nevidím tam nikde info o jejich event,nízkém pnutí,což je prý důležitý údaj.?

Datum: 26.12.13 20:35

Já právě bych potřebovala nějakou levnější variantu...už vykopání betonové vrstvy polepené asfaltem stálo majlant:(...prosím poradte jak to tedy řešíte...a také,šlo by nějak spočítat na kolik by přišla ona levnější varianta o které píšete,jaké má výhody oproti jiným ale i rozika...pro tuto tlouštku a rozlohu místnosti 16m2?...děkuji Vám

Od: hudzi*
Datum: 28.12.13 21:31

Levnější varianta- udělat platle a vybetonovat

Dražší variabta- vylejt anhydritem

Oboje je ve vrstvě 2,5-3 cm uplně v pohodě!

Datum: 29.12.13 01:29

Hudzi: a tím anhydritem by to vyšlo zhruba na kolik? pro místnost 16m2 a vrstvu 2-3 cm?...myslím materiál + práce...děkuji

Datum: 29.12.13 15:20

7000? Hrubým odhadem :)

Datum: 29.12.13 15:28

Když to čtu zpětně, ten původní beton s asfaltem jste taky sekat nemuseli, ušetřili byste si dost práce a peněz.

Datum: 29.12.13 16:22

hm 7000,- je dost...ohledně toho asfaltu,nevím..prý je lépe ho odstranit...což jde dost těžko...nikomu se do toho moc nechtělo...a abych řekla pravdu,tak už z principu jsem tam tu černou mrchu nechtěla...tak nák mi to vadilo...

Datum: 29.12.13 16:55

Asi Vás někdo díky neznalosti pěkně natáhnul,tím spíš,že většina zedníků jsou ,alespoň dle tvrzení většiny zde přispívajících,zloději a lemplové co nic neumí !

On i ten asfalt jde odstranit i bez likvidace podkladního betonu !Jen tak pro zajímavost,kolik jste jen za vyrubání dali,teda pkd to není tajné?

Datum: 29.12.13 21:27

to tady snad ani nebudu zminovat..by se mi zas udělalo špatně: D...ten asfalt by možná šel..ale nejspíš podlah frézama nebo co já vím...taky by to bylo drahý...navíc ten svrchní beton byl taky v dost neutěšeným stavu...popraskanej a když uprostřed udělali dírku..tak to šlo nadzvednout snad celá ta betonová vrstva...jsem ráda že je to pryč..ale jak vidíte pánové..nastal problém čím vyrovnat výšku o 2-3 cm..aniž by to popraskalo. a nedala za to majlant...tuším,že se na to vykašlu a budu chodit po betonu s kameny do smrti: D

Datum: 29.12.13 21:29

Datum: 29.12.13 21:31

takhle to vypadá...a to ani nemluvím,že je u paty snad všude vydrolená zed:/: D...

Datum: 29.12.13 22:26

16m2 ve vrstvě 3cm je 0,48m3...čili řečnicky řečeno tam potřebujete nablejt půl kubíku materiálu.

Dal jsem si tu chvilku práce a spočítal vám ten anhydrit napřesno- materiál + práce 3500 + čerpadlo který je taky 3500

Takže jsme na 7, tak jak jsem to říkal prve.

Druhá varianta je vzít potěrovej beton z betonárky. Tam by Vás to vyšlo na 900 + zaplatit zedníka kterej to tam za chvilku roztahá podle platlí do roviny.

Datum: 30.12.13 20:40

To už je lepší cena:D..jenže jak jsem psala...pro beton je vrstva 2 cm ,..místy snad až 3.cm..přece málo!...pro beton prý musí být vrstva až 5 cm a více.,aby to časem neruplo...nebo se pletu?...u krajů bude ta vrstva tak 1cm...někde kolem 2cm a veprostřed místnosti možná až 2,5- 3 cm...není to pro beton málo?

Datum: 30.12.13 22:13

Potěrový beton je běžně určen pro tloušťky 1-5 cm. To není nějakej můj výmysl, tak to prostě je dáno. Prostě si vemte vozík za auto, zajeďte do nejbližší betonbárky a řekněte že chcete půl kubíku potěrovýho betonu do bytu. Oni vám to tam nayspou, vy s tím přijedete domů, vynosíte do místnosti, roztáhnete podle předem připravených platlí a je hotovo. Už v tom proboha nehledejte žádnou další vědu. A jestli tady ještě nějakej mudrlant napíše cokoliv jinýho, jdu se okamžitě zabít do hlavy! Míchat beton s lepidlem a podobně jsem totální nesmysly, bláboly a pič...y! :)

Od: premek72
Datum: 30.12.13 21:05

Dobrý den. nebudu radit, jen popíšu na základě svojí zkušenosti - taky jsem rovnal podlahu, jak bych ve vašem případě postupoval. Předpokládám že tam bude nějaká bytová místnost.

1) vysajte povrch důkladně vysavačem stávající povrch. Na různé zbytky asfaltu a kdovíčeho se vykašlete. Nic neovlivňují a akorát vás to bude stát úsilí a peníze.

2) natřete peneterací Sokrat 2802A podle návodu na kanystru, první vrstvu (můžete dát 2x ) zřeďte vodou 1:10, druhou 1:6, třetí 1:3.

3) dlouhou vodováhou si zaměřte budoucí rovinu a vyznačte si ji na stěnu po obvodu. Dále cca po metru si naklaďte na zem kostičky z polystyrenu, které budou mít výšku budoucí roviny minus cca 2~3 mm.

4) Kupte si cement Lafarge 32,5, ostrý hrubý písek ve vašich stavebninách a superplastifikátor. Já ho mám z OBI, ale vy ho kupte kde bude.

5) Požádejte chlapa, ať vám tu podlahu srovná tzv. suchým betonem na vrstvu 5~10 mm pod budoucí rovinu. Kde ta rovina je on poznaá podle vašich značek. Suchý beton je s minimem vody. Řekněte mu, že ten superplastifikátor beton ještě zřeďuje, ať se toho nelekne. Póry nevadí.

6) Na druhý a třetí den betonovou vrstvu polejte vodou, cca 1~2 l/m2.

7) Nechte týden až dva (máte-li čas, radši 2 týdny) vyzrát, na prasklinky se vykašlete, vaši dlažu neohrozí.

8) Opakujte postup s penetrací.

9) Kupte si samonivelačku ze Sika S-line vhodnou pro podlahové topení (ať už ho budete dávat nebo ne). 1 pytel 25 kg stojí 300 czk, spotřeba je cca 1,6 kg / mm / m2. Oproti návodu budete muset dát více vody a asi nedodržíte minimálně 31 dnů zrání toho betonového podkladu. Nebojte se, tahle samonivelačka vám nepopraská. Narozdíl od např. Den Braven Quarz Premium z OBI, která mi v jiné místnosti rozpraskala jak pavučina. Se samonivelačkou postupujte jnak podle návodu, dost informací najdete na youtube. Vaše značky byste měla mít zalité cca 2~3 mm vrstvou samonivelačky.

10) polejte vodou stejně jako ten beton

11) Ruční bruskou nebo drátěným kartáčem odstraňte povrchovou vrstvičku, vysajte a opakujte opstup s penetrací.

12) Můžete lepit dlaždice.

Každému kroku doporučuji být osobně přítomna a dohlédnout na dodržení postupů podle návodů a na dodržení preciznosti provedení.

Přeji vám hodně štěstí.

Od: premek72
Datum: 30.12.13 21:08

Ještě doplním - ten krok s tím betonem můžete vynechat a dát rovnou několik vrstev samonivelačky, budete mít pohodlnější práci ale připravte se na násobně vyšší cenu.

Datum: 30.12.13 22:17

uf...tomu říkám konkrétní rady: D...na kolik tahle sranda celá přijde?...celkově v místnosti 16m2...nechcete na to nastoupit vy sám?..nějak nevěřím,že tohle všechno někdo jinej dodrží : D a děkuji

Datum: 30.12.13 23:20

!OPAKUJI!

Potěrový beton je běžně určen pro tloušťky 1-5 cm. To není nějakej můj výmysl, tak to prostě je dáno. Prostě si vemte vozík za auto, zajeďte do nejbližší betonbárky a řekněte že chcete půl kubíku potěrovýho betonu do bytu. Oni vám to tam nayspou, vy s tím přijedete domů, vynosíte do místnosti, roztáhnete podle předem připravených platlí a je hotovo. Už v tom proboha nehledejte žádnou další vědu. A jestli tady ještě nějakej mudrlant napíše cokoliv jinýho, jdu se okamžitě zabít do hlavy! Míchat beton s lepidlem a podobně jsou totální nesmysly.

Datum: 30.12.13 23:24

Tak běžte tazatelce podlahu udělat. Já bych na to záruku dát nemohl, proto bych to tak ani nedělal, hezký den...

doplněno 31.12.13 16:32:

@diesel: jako jeden z mála jste pochopil, že doporučuji postupy, které mám ověřené v praxi, kdybych je realizoval tak samozřejmě i se zárukou.

Tazatelka hledá postup a podle něj patrně bude hledat firmu, která jí to zhotoví. Asi bych volil opačný postup, oslovil pár firem a požádal je o návrh řešení a patřičný rozpočet, samozřejmě bych se zeptal i na záruku na práci. Volbu konkrétního materiálu bych pak nechal na firmě, každá má zkušenosti s jinými postupy a výrobci. Tyto konkrétní návrhy pak tazatelka může konzultovat třeba zde, ale takhle mám pocit, že se zde již dávno bavíme o "ničem".

Tím chci říci i to, že této debaty se patrně již nezúčastním, asi bych se jen opakoval, všem přeji hezký den i příští rok! *slunce*

Datum: 31.12.13 12:44

vy ale pánové taky každej tvrdíte něco jinýho, že ano: D...v tom by se pak nevyznal ani všeználek xD...chlap co dělá stavby ,opravuje kostely už 20 let všude možně, radí betonovej potěr smíchanej s lepidlem...a vy mi tady napíšete(krom jednoho) přesnej opak...a velice se divíte,že pak nevím opět nic a jsem zas na začátku...proto se snažím brát v uhavu argumenty(jak jste správně pochopili nerozumím tomu ,ale nejsem idiot abych vsadila na NĚČÍ zaručenou RADU,jen tak pro radost)...TUDÍŽ...pořád mi nikdo nevysvětlil logické argumenty proč tohle ANO a tamto NE...např: jaký je rozdíl mezi potěrovým betonem(který je vhodný i pro tlouštku 1-10 cm) a obyčejným BETONEM(pro který je tato tlouška málo) ...nebo mi chcete tvrdit,že TI CO TVRDLI,ŽE BETON V TLOUŠTCE 2-3 CM POPRASKÁ LHALI?...předesílám,že to nebyl jeden člověk..ale několik zedníků a stavařů tohle tvrdilo!...ŽE BETON MUSÍ MÍT VRSTVU NEJMÉNĚ 5 CM !...jinak časem popraská...Jak jsem četla na netu popraskala někomu i tenká nivelačka ,kterou dělala firma...tudíž než někoho povolám ,1000 x si ověřím že je to tak správně...než pak plakat nad rozlitým mlíkem...

Datum: 31.12.13 10:50

To Přemek tím,že budete míchat beton doma nicneušetřite a navíc ani nikdy nedocílíte kvality betonu z betonárny!

doplněno 31.12.13 10:54:

To Hope a Hudzi-ono je těžko někomu radit kdo o tom nemá ani šajnu.Zajímal by mne ten majlant za vybourání podkladního betonu s asfaltem.Osobně bych soudil dle fota že bych to zvládl tak max 2hodiny i s odnošením na vozejk za auto a cca 500kč max + cca 1000kč za zapůjčení kladiva.

doplněno 31.12.13 16:18:

To Lendak,podívejte se o kousek výš dal jsem odkaz na nivelačku do garáží a druhý na nivelačku do 5cm tl. A také Vám dal odkaz p.Hop! Stačí si jen vybrat nebo jak píše Hudzi o kousek níže-obrátit se na betonárku s požadavke na pevnost a tlouštku a oni by Vám měli poradit zda dokáží potěr takové pevnosti udělat či ne!

Datum: 31.12.13 14:42

pánové víte co...budte prosím tak dobré duše a napište mi tedy konkrétní značku,(název) betonového potěru (nejlépe i k tomu vhodnou penetrací),...který je vhodný pro tloušku od 1 cm do např 4 cm...já už si někoho obstarám kdo to provede a budu vědět materiál ,kterým chci aby to provedl...pokud ovšem nemá někdo z vás zájem si malinko zamelouchařit .: D jsme z přerova

Datum: 31.12.13 14:54

Potřebujete potěrový beton v pevnostní třídě dejme tomu 20 nebo 25. Skoro každá betonárka to značí jinak, někdo má CP20 (cementový potěr) někdo PB20 (potěrový beton) a další podobný kombinace názvů. :D Napenetrujte třeba Duvilaxem. :)

Datum: 31.12.13 17:13

hudzi: ...no vida,že to jde: D a je potřeba ho nějak speciálně namíchat?...nebo zedník už bude vědět?...a ta penetrace musí se nějak ředit? a taky kolikrát napenetrovat?..1x,2x nebo snad dokonce 3x?: D..a ještě prosím jedna věc...jak je vidět na fotkách..u paty zdí jsou díry až na cihlu...čím je zatmelit? a taky kdy?...před betonováním podlahy nebo až po?..děkuji moc a jinak všem přispívatelům ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Datum: 01.01.14 17:16

Beton už budete mít namíchaný s betonárky. Duvilax ředit v poměru 1:4. Penetrovat stačí jednou, ale pořádně-rozmíchat v kyblíku a rozválečkovat klasickým malířským válečkem dokuď nebude celá plocha řádně mokrá, uvidíte jak to ten beton rychle vysaje. Opadanou/sekanou omítku dohodit nejlépe před betonáží. Kupte pytlovanou omítku, tady bych to viděl tak na 3-5 pytlů. Já používám Prince Color K-01. Zedník už si s tím poradí.

Datum: 31.12.13 14:48

Jo to by mě taky zajímalo, ta cena za vybourání...cokoliv nad 2500 je krádež.

Datum: 31.12.13 17:23

http://www.cemix.cz/produkty/…ry_2/010-cementovy-poter-20_3co tento potěr ..jaký na něj máte názor...je vhodný pro můj případ? CEMIX CEMENTOVÝ POTĚR 20

Datum: 01.01.14 17:16

Pytlovaný potěr nekupujte, to byste se nedoplatila. Vemte už namíchaný z betonárky.

Datum: 31.12.13 18:47

Nejdříve otázka, zda je hotovo. Pokud, ano další psaní je zbytečné. Pokud ne, ozvěte se. Pokusím se vyvrátit většinu čistě českých názorů "na kvalfikovanou" rekonstrukci podlahy. Ve většině "návodů" je popřena jakákoliv znalost mateiálů, technologie a obecně platných technologických, materiálových a všech možných závazných předpisů. Pokud máte zájem o podrobný popis včetně doporučení materiálů a technologického postupu, ozvěte se. Nečetl jsem všechna moudra, ale pokud zvolíte jakýkoliv ze začátku odpovědí, garantuji, že to špatně dopadne. Zdravím V.R.

Od: jendad
Datum: 31.12.13 19:17

A proč se nepodělíte o své zkušenosti . Nebo je to tajné?

Datum: 31.12.13 19:21

Rubinn: Dobrý večer,to je právě ono jak píšete...každý NĚJAK radí...ale pravda a správný postup pro můj případ ,resp.ten nejlepší a cenově přijatelný ,je jen jeden...Jak už jsem psala nevyznám se v tom,ale dokážu zvážit co ano ,co ne a co je zbytečně složité...Prosím ,budte tak moc hodný a napište mi váš náhled na celou věc..už jsem udělala hromadu neuvážených kroků(ikdyž si myslím,že zbavit se asfaltu bylo dobré řešení.)...bohužel to nešlo jinak než vykopat ho i s vrstvičkou betonu)...zbyl tedy jen podkladový beton (který je plný kamení)...a ten je potřeba dorovnat o 2,6cm - 3 cm ...jenže absolutně netuším čím...tak...aby to časem nepopraskalo..finální povrch bude dlažba 30x60...názorů je tu hodně..ale dost se rozcházejí..děkuji

Datum: 31.12.13 22:12

Závazné informace předám pouze prosřednictvím e-mailu. Nehodlám podrobovat svoje názory a vědomosi zkoumáním na úrovni "já si myslím", protože kdo si myslí, ten neví. VR.

Datum: 31.12.13 22:19

@rubinn: nezlobte se, nechci podceňovat Vaše odborné vědomosti a zkušenosti, jen jsem pravděpodobně přišel na to, proč za necelé dva roky působení na této poradně nemáte ohodnocenou jedinou dobrou radu. S největší pravděpodobností je to tím, že své dobré rady dáváte pouze soukromě a tajně, nemýlím, se, že? A odpusťe mi, prosím, tento "rýpanec", hezký den ... ;)

Datum: 31.12.13 23:03

nehádejte se kluci...já spíš nemůžu uvěřit ,že tohle ještě nikdo neřešil...vždyt někdo musí přesně vědět jak na to...nejsme snad jediní ,kdo kdy potřeboval dorovnat podlahu v bytě jen o 2-3 cm...

Datum: 01.01.14 02:34

Nezlobím se, nemám proč, rýpance jsou mi lhostejné. Nevím proč bych měl vstupovat do debaty, která je mimo reálné argumenty a ztrácet čas v popírání, přesvědčování a poskytování informací lidem, kteří předem vědí jak na to a asi na vše. Rady dávám jen lidem, kteří o ně stojí, a proto tady nejsou žádné. Nestojím o hodnocení lidí, kteří nevědí, že do betonu a lepidla se dá jiný cement a výsledek nemůže být dobrý. S lidmi, kteří nevědí jaký je rozdíl mezi plovoucím a připojeným potěrem také nemíním rozvádět debatu. O tom, že jsou jasně dané informace v normách nemíním vyučovat a zdarma rozdávat těžce nabyté informace. Když však vidím, jak někdo rozdává rozumy bezbrannému člověku a informace popírá informaci nabídnu pomocnou ruku. V.R.

Datum: 31.12.13 23:00

napsala jsem vám email rubinn@seznam.cz?...doufám,že je to správně:))

Datum: 01.01.14 02:35

není to správně. Správná adresa je: rubinn@atlas.cz

Datum: 01.01.14 17:20

Teď jsem se ještě koukal na ty fotky, jsem si myslel že to tam máte opadaný víc, tu omítku. Tak se na to vyprdňete, vybetonujte a co vám pak bude koukat nad podlahou tak podle rozsahu dolízněte omítkou nebo jen akrylem, kdyby toho bylo fakt málo.

Datum: 01.01.14 18:07

Myslíte zalít betonem ty díry ve zdi?...no jo..jenže někdo psal,že to betonování podlahy se dělá tak,že se místa okolo zdí zakrýjí nějakou ochranou páskou...tak nevím...

Datum: 01.01.14 17:22

Jen ještě doplním že já teď rovnal podlahu v bytě pod styrodesky, taktéž potěrem a to v tloušťce 0-2,5 cm. Místy to bylo fakt jen na zašpinění a žiaden problem. To jen tak aby jsme si ujasnili že tu neplácám jen tak od boku.

Datum: 01.01.14 18:09

Hudzi ...a jakým potěrem jste to rovnal?.ale taky nevíte co to udělá za pár let...Cemixem cementovým potěrem 20?... jaký máte na tento potěr názor?..píšou,že ho lze použít pro tl.1-5 cm...

Datum: 01.01.14 19:09

Záleží na Vás jak to uděláte.Já osobně bych začistil omítku na ni pak dilataci z mirelonu tl cca5-8mm po obvodu celé místností apk nivelačku (asi vyjde dráž) nebo ten potěr Viz moje poslední odpo na vláknu díry v omítce.(další odkaz http://www.levnestavebniny.cz…etonovy-poter-weberbat-.7688/ raději ten 30MPa) zhruba jsem počítal ,bez práce na Vaši místnost cca za 1500kč (bráno ve tlouštce 2cm!)pokud jsem se nespletl v počtech!

doplněno 02.01.14 20:43:

Ještě jedna prosba pánové...všichni se v tom orientujete...tak vás chci poprosit..pokud byste znali někoho šikovnýho, kdo by byl ochoten nám sešít ty 2 praskliny v betonu ,ale mnou vybraným způsobem pomocí: proříznutí,vyčištění,vysátí,příčného prořezání,vložení ocel.sponek a následné zalití epox.pryskyřicí a posyp vysušeným křemičitým pískem a to vše ve 2 vrstvách...dohodte mi ho: D...jsme z Přerova ,jak už jsem psala (okres OL)...dohoda by byla okamžitá..docela to spěchá a já vůbec netuším kde na tuhle práci hledat...přece nebudu povolávat drahou firmu na takovou drobnost...děkuji vám

Již jsem Vám psal,pkd se hýbe dům (sedá či z jakéhukoliv důvodu) tak s tím nic moc neuděláte (alespoň v té tl.potěru co chcete a můžete!Pks je to sednuté a tudíž stabilní,tak to přebetonujte či přelejte nivelačkou a nic se nebude dít! Dívali kste se zespodu na strop zda-li je to tam, také vypraskané?

Datum: 01.01.14 21:52

diesel:..aha koukám na ten odkaz..betonový potěr..pro tloušku 1-4 cm...to by přece muselo být ideální pro náš případ...hm...takže nám vychází 3 možnosti:samonivelační anhydritový potěr CEMIX ...nebo betonový potěr Weberbat(dle vašeho odkazu)...a nebo cementový potěr CEMIX 20...TAK a co ted vybrat:?: D..jeden musí být nej..ale který to je?: D

Datum: 01.01.14 21:58

Ještě jedna prosba pánové...všichni se v tom orientujete...tak vás chci poprosit..pokud byste znali někoho šikovnýho, kdo by byl ochoten nám sešít ty 2 praskliny v betonu ,ale mnou vybraným způsobem pomocí: proříznutí,vyčištění,vysátí,příčného prořezání,vložení ocel.sponek a následné zalití epox.pryskyřicí a posyp vysušeným křemičitým pískem a to vše ve 2 vrstvách...dohodte mi ho: D...jsme z Přerova ,jak už jsem psala (okres OL)...dohoda by byla okamžitá..docela to spěchá a já vůbec netuším kde na tuhle práci hledat...přece nebudu povolávat drahou firmu na takovou drobnost...:(...děkuji vám.

Datum: 02.01.14 21:00

... a nejlépe za svačinku a pivo...

...pokud je to drobnost jistě to zvládnete sama, postup přece znáte, ne?!...

Vážená paní, to už snad nemyslíte vážně?! *cert*

S lítostí Vám musím oznámit, že už i moje trpělivost došla... *stop*

Datum: 01.01.14 21:54

Vzdávám to, neurazte se, ale s Vámi je to prostě o nervy.

Datum: 01.01.14 21:59

já vím: D

Datum: 01.01.14 22:04

vy se tomu divíte..že to tak řeším a nemůžu se rozhodnout..jenomže každý radí jinak a chybu udělám jen jednou...to máte jak se zubaři..máte poškozený zub a oslovíte 5 zubařů a každej vám poradí jinej způsob opravy...ale zub máte jen jeden a finanční rozpočet taky...a protože se v tom nevyznáte tak máte jen 2 možnosti..bud namátkou narychlo vybrat zubaře a plně mu důvěřovat,že zvolí nejprávnější postup a materiál pro opravu vašeho zubu...a riskovat,že to klapne a o zub nepřijdete...nebo budete shánět info z více stran a vylučovací metodou nakonec zbyde ta nejvhodnější...tak už mi rozumíte?: D já myslím že to lze pochopit:)

Datum: 01.01.14 22:15

@lendak: já sice chápu, že nechcete naletět, ale už jsem někde psal, že podle máte naprosto opačný postup. *modla*

Hledáte technologii a materiál, a pak budete podle toho hledat firmu, která bude ochotna na Vámi vybraný materiál a technologii přistoupit a dát záruku. *ee*

Podle mne by bylo rozumnější zvolit firmu s dobrými referencemi, zeptat se jak a čím to hodlají udělat a nechat si spočítat cenovou nabídku. Konkrétní návrh zde pak můžete konzultovat. *cteni*

Takhle se totiž s prominutím motáte stále dokola, už jste zde vystřídala několik řemeslníků teoretiků i praktiků, ale stále nejste přesvědčena - samozřejmě, protože každý řemeslník má nějaké vyzkoušené technologie a materiály, které preferuje a doporučuje, aby na svojí práci mohl dát záruku! *bum*

Obávám se, že pokud ve svých opakujících se dotazech budete pokračovat, většina kolegů za chvíli dotaz s Vaším nickem ani neotevře, ale samozřejmě, je to jen a jen Vaše volba, hezký den ! *slunce*

doplněno 01.01.14 23:13:

Nemluvil jsem ani o "první firmě", ani že to "nějak udělá", naopak jsem se zmiňoval o referencích a záruce ! *stop*
... a samozřejmě, že se zde podobné problémy občas řeší, stačí dát do místního vyhledávače třeba "rovnání podlah" a pak jen listovat a číst. Ovšem zjistíte, že většina témat je velmi podobná tomuto...

Datum: 01.01.14 22:28

to HOP: ještě si počkám co poradí pan Rubinn přes email...několik návrhů tu zcela vyvrátil...tudíž vybrat si postup z výše uvedeného je pak nadlidský ukol...puvodně jsem si myslela,že se ozve několik lidiček co se více méně shodnou...až tak rozporuplné návrhy jsem nečekala xD...ale nevadí...raději se 100 zeptám než udělám nějakou hloupost...Kažopádně začínám mít pocit,že to snad nikdy nikdo V PRAXI neřešil a jsem první na světě ,která potřebuje dorovnat o 2-3 cm betonovou podlahu...Odhady jsou mi na nic,já potřebuji někoho kdo přesně ví co a jak a má to osobně odzkoušeno na vlastním nebo na cizím to je fuk...Spolehnout se na první firmu,která to "nějak udělá" myslím není moc dobrá rada...

Datum: 02.01.14 00:19

to hop:...to je pro mě těžký dalekosáhle zjištovat reference x firem ..na to nemám čas ,jsem na to sama...už jsem zjistila spoustu důležitých info...Že je třeba napřed podklad vysát,zbyvit prachu..poté aspon 2x napenetrovat...nechat zaschnout ,a dorovnat...jediné co pořád nevím je ČÍM DOROVNAT...nivelačku jsme tedy vyloučili při této vrstvě...u anhydritu si nejsem jistá,zda by mě to finančně nezruinovalo...Beton přímo z betonářky si já nezajistím a když na to někoho povolám ,nemám stejně záruku,že tomu bude rozumět a namíchá to tak aby to bylo v pořádku...pak už zbývá jen pytlovaný cementový potěr Cemix nebo jiný vhodný pro tyto tloušky...to je vše...Firmu s dobrými recenzemi jsem už oslovovala taky..nejsou to žádní začátečníci,je to velká firma která opravuje dokonce i kostely a velké objekty a ti mi radili smíchat beton s lepidlem..Což tady zas někdo vyvracel..tak pak vyberte firmu s recenzemi...to není tak lehké...a kdo staví nebo opravuje dobře ví,že se dobře radí ,ale realita bývá jiná..i chlapi s tím mají problémy ,natož ženská.

Datum: 02.01.14 00:39

Já neříkám, že to je jednoduché.
Já bych penetraci nedával, podle mne jsou to v tomto případě vyhozené peníze. Smíchaný beton s lepidlem používám i já a mám s přilnavostí, pevností a trvanlivostí (i v exteriérech) dobré zkušenosti, ale to jsem již psal.
Beton z betonárky by si měl zajistit zedník, který to bude dělat, pokud s tím betonováním bude souhlasit a dá na to záruku. Tedy jestli to nebudete dělat celé sama.
A neříkejte, že nemáte v okolí přátele, známé, příbuzné, sousedy, spolupracovníky, kterým něco dělal zedník a oni s jeho prací byli a jsou spokojeni.
Ale je to s Vámi fakt stále dokola a dokola, i já už to vzdávám, nezlobte se a dobrou noc...

Datum: 02.01.14 10:10

to hop: ten beton s lepidlem mi radili z firmy taky..můžete mi teda k tomu napsat víc?..jaký beton konrétně?(pytlovaný nebo si tedy necháváte nějak speciálně namíchat a jak)...a jaké lepidlo do toho betonu použít...děkuji

Datum: 02.01.14 10:32

Používám beton pytlovaný nebo ručně míchaný (z písku a cementu), lepidlo standardní stavební, aby zaručilo přilnavost k původnímu betonu a soudržnost a pevnost nového betonu. Poměr (a vlhkost) betonu a lepidla volím podle tloušťky nového betonu a zrnitosti starého betonu.
A opět se budu opakovat, že takovou plochu bych z tohoto materiálu nedělal, mohl bych sice zaručit pevnost, ale nemohl bych zaručit výslednou rovinu plochy !
A zase opakuji, že volbu materiálu a technologie bych nechal na člověku (nebo firmě), ktarý dá rozumnou záruku za rozumnou cenu a který pak zakázku bude opravdu dělat !

Datum: 01.01.14 22:01

Já nevim jestli jste na hlavu, nebo o co vám jde. Když to budete míchat z pytlů, tak Vám ten beton vyjde několikrát dráž než z betonárky, budete se s tím míchat půl dne a navíc s pochybnou kvalitou, protože kadá várka bude vždycky jiná. Přestaňte už proboha živýho vymýšlet hovadiny. Dilatace kolem stěn je v tomhle případě docela zbytečná, leč nic tím nezkazíte.

Datum: 01.01.14 22:06

proč bych měla být na hlavu prosím vás:))jak jste na to přišel?..že se moc ptám?..no bodejt..vždyt tu někdo radí nivelačku a pak přijde další kdo nivelačku absolutně zamítá a klepe si na čelo..a já jsem podle vás na hlavu..to je fakt dobrý: DD

Datum: 01.01.14 22:11

Jestli tam dáte cokoliv jinýho než beton z betonárky tak potom ANO-jste na hlavu.

Datum: 01.01.14 22:22

to hudzi:..o patro výš mi pan.Diesel doporučuje beton weberbat..a vy mi zas tvrdíte ,že jen beton z betonářky...chlapi ne*erte mě už: D

Datum: 02.01.14 10:52

Pochopte jednu věc. Beton z pytlů je to stejný co dostanete z betonárky. Ale z betonárky to budete mít už namíchaný s vodou a v jednom tahu, dostanete krásnou stejnolitou směs za čtvrtinovou cenu oproti pytlům.

Datum: 02.01.14 12:29

to hudzi: dneska mi v betonářce řekli,že beton v žádným případě..že ten se dělá až od tlouštky 5 cm a výš..že to není vhodné pro vrstvu 2cm-3cm...:D že prý to musí být cement.potěr na bázi polymeru a pryskyřic nebo sádry...tak kdo má krucinál pravdu:?: D

Datum: 02.01.14 16:59

Že vy už si ze mě děláte legraci? D

ANO beton je skutečně pro vrstvy od 5 cm nahoru, do 5 cm se dává BETONOVÝ POTĚR o kterém se tady celou dobu bavíme a který jsem už asi milionkrát zmiňoval!

Datum: 01.01.14 22:10

vždyt vy se chlapi ani neshodnete čím a jak zaplácat díru ve zdi ..jeden maltou,jiný stěrkou..další tmelem...tak či onak...to samý s podlahou...jeden obyč.beton...druhý na to,že to popraská...třetí by do toho přidal lepidlo...čtvrtý by dal nivelačku...a nakonec zjistím,že nivelačka se při téhle vrstvě nedává ale dává se anhydrit:...ale já jsem na hlavu::D..to je fakt gól: D (y)

Datum: 02.01.14 14:31

Info pro ty, kteří doporučují cokoliv na bázi sádry:

Před zveřejněním doporučení o vyrovnání sádrovou hmotou pod cementové lepidlo je třeba ověřit následky, případně opatření proti negativním následkům.

Datum: 02.01.14 14:52

to rubinn: takže anhydritem (ten je na bázi sádry ) tedy podlahu nevyrovnávat?...tento povrch se nesnese s lepidlem kterým se lepí dlažba?..chápu to správně?..to by znamenalo,že budeme muset tedy vyrovnat podlahu přece jen cementovým potěrem?...já už v tom mám pánové a dámy opravdu jeden velkej guláš xD

Datum: 02.01.14 21:31

Ano, funguje to jen za předpokladu, že sádrová (anhydritová) hmota po vytvrdnutí má vlhkost max. 0,2% měřeno v celém průřezu vrstvy karbidovým měřidlem vlhkosti. Ještě jsem to neviděl a netvrdím, že jsem viděl vše. Naopak jsem viděl stovky metrů odskákané dlažby na anhydritu. Pakliže je tato zákadní podmínka splněna, zůstává nebezpečí, že někdy v budoucnu, nastane situace, kdy se do souvrství dostane voda, stačí vlhkost.a to nastane např. při poškození topného systému, rozbití akvária a další podobné situace. Pak dojde k reakci složek obsažených v sádře se složkami cementu a následné destrukci souvrství. Lze použít lepidla, určená pro tyto situace, ale mají obyčejně sníženou přídržnost, což podmiňuje omezenou volbu dlažby. Zkrátka sádru lze bez problémů použít tam, kde nebude v kontaktu s cementovou hmotou. Jsou možná opatření,ale ta cenově mažou proklamovanou levnost sádrové hmoty. Je to velká neserióznost dodavatelů anhydritu, kteří zdůrazňují přednosti, ale již nemluví o dalších soivislostech, které použií sádry přináší.

Pokud budete stále dokola zkoumat nezasvěcené názory, budete se do guláše potápět stále více a více.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.