Kotel prothem 24 KTZ

Od: Datum: 21.12.13 10:39 odpovědí: 3 změna: 22.12.13 13:08

Ahoj, mám cca 2 roky kotel od Prothermu TIGER 24 KTZ..

1/ Vypnu kotel, tak cca do minuty slyším ránu, jako by někdo hodil bouchací sirku. Kde je problém?

2/ Jak správně zapojit a nastavit termostat (Siemens RDE 10.1), tak aby kotel běžel v dobu, ve kterou chci. Ať dělám, co dělám dle, tak se mi tak nedaří, dříve bez problému.

3/Mám byt v přízemí o velikosti 2+1, max.ho vytopím na 22 °C, je to normální? Dá se kotel nějak vnitřně poupravit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 21.12.13 17:03

1 a 2 nevím.
3. takový byt vytopit kotlem s výkonem 24kW by neměl být problém, ani pokud by jste bydlel ve starém secesním domě, který má do stropu 4m. Pravděpodobně máte výkon kotle stažený. Objednejte servisáka, ať Vám přidá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.13 17:29

Ahoj. A zase to samé. Ta rána vychází konkrétně z čeho? Z kotle když systém vypne hoření? Spíš tohle by měl nějaký znalý servisman prohlídnout. Tady už jde o bezpečnost. Je to plyn a taky by z toho mohl být letecký den!

Bod 3: Čím je řízeno to vlastní vytápění? Co takhle přidat na regu na 23 nebo 24? Další štelováky jsou i na kotli a když není nějaké rego zapojené tak mají přednost a musí se přidat tam a pak tu teplotu brzdit v místnostech termohlavicemi. Ty tam máš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 13:08

1.Ak vypnete kotol sietovým vypinačom počas horenia ,alebo iba počas 3 min ochladzovania -beh čerpadla ,tak to je hrubá chyba.Kotol sa ovlada iba izbovým termostatom a ten rozhoduje o zhasnutí plamena .

2.Kotol KTZ 24 má bezpotencialový termostat a topí vtedy ,ak jeho 2 kontakty sú spojené a pri rozpojení vypne .Ak nie ste schopný naštudovat manual k naprogramovaniu programatora-termostatu urobte toto. Odpojte dočasne 2 droty y termostatu a tvrdo ich spojte.Musíte mat ovšem všetky radiatory s termostatickými hlavicami a v jednotlivých místnostech nastavit na 3-4 .KOtol bude ovladaný zabudovaným kotlovým termostatom asi až na 75 st a vtedy vypne sám..Vy možete sietový vypinač vypnút iba v čase ked plyn kotol sám vypnul a dobehlo 3 min ochladzovanie oheh čerpadlom.Namual a Termostat Siemens zadajte technicky zdatnejšiemu priatelovi, až to ubobí za vas.Riešenie bez termostatu je odporučené i v manuale výrobcom ,tak sa neobavajte

3. 24 kW je obrovský výkon -postačujúci na poschodový dom a nie 3 izbzy..Sám si odpoverzte ,kedy bol u vás servisák

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.