Který plynový kotel s TUV?

Od: Datum: 09.01.14 19:12 odpovědí: 1 změna: 12.01.14 22:02

Vlastníme zděný byt 3+1, t.j.75m2, plastová okna, severní stěna zateplená. Současné topení- Destila stacion. 7 kw- 17 let bez závad,
nové radiátory a rozvody, plynový bojler John Wood 80l -16 let bez závad, krbová kamna na dřevo. Protože spotřebiče dosluhují, vybíráme vhodnou náhradu.Topíme nejvíce max.2. radiátory, protože zbytek ohříváme krbem.V bytě jsme nejvíce dva a občas přijdou děti na přespání.
Potřebujeme poradit, který kotel by byl vhodný, zda závěsný s ohřevem TUV v zásobníku nebo stacionární kotel i bojler, a na které značky se podívat- za rozumnou cenu.Děkujeme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.14 22:02

Nabyli jste dobrou zkušenost se stacionárním kotlem Destila 7 kW, tak proč u něj nezůstat? Na ohřev TUV bych zapojil do topného okruhu průtokový ohřívák - nejlépe s měděným hadem, který se nezanáší vodním kamenem. Deskový ohřívák se právě musí čistit, což je jeho nevýhoda, jinak je výkonný a malý. Na přechodná období nechat ta krbová kamna s výměníkem zapojeným do stejného topného okruhu jako stacionární kotel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.