Horká voda ze studené stoupačky

Od: Datum: 20.12.13 22:23 odpovědí: 10 změna: 07.01.16 06:34

Dobrý den,

bydlím v 7. patře panelového domu a asi poslední půlrok řešíme opačný problém než většina obyvatel paneláků. Místo studené vody nám teče teplá někdy až horká. A největší záhadou je, že se to týká bytů od 3. patra výše a pouze v jednom jediném vchodě (ze 3) pouze na jedné straně v bytech nad sebou. Máme vypozorované, že někdy je to lepší (studená voda je odtočená ze stoupačky), ale nař. ráno je to na opaření (3-leté dítě se nemůže chodit ani samo mýt :(). Domovník obešel všechny byty - zjistil pouze od kterého patra je problém a že nikdo žádnou rekonstrukci, nebo tak něco neprováděl.

Než začne téct studená voda trvá to třeba i 2 minuty - znamená to dosti odtočené vody - jelikož jsem na mateřské a neustále se chodíme mýt a tak...tak opravdu vudou plýtváme.

Nevíte náhodou na koho se mám obrátit aby nám pomohl problém odstranit? zda na vodoinstalace...

Krásný večer


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 20.12.13 22:36

Studená voda může být až 30°C teplá. Na pití nic moc, ale místo platby za teplou se to hodí.
Neuvádíte ovšem,, co jste za barák! Buď družstvo, tak ať to řeší, nebo SVJ a zase ať to řeší výbor. Rozvody mají nějakého vlastníka a někdo za to odpovídá. To máte ovšem vědět, vizte vaše stanovy. Jděte za předsedou, jistě ho platíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: humbuk
Datum: 20.12.13 23:45

U nás to byl unavený směšovací ventil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelv*
Datum: 20.12.13 23:51

Může to dělat páková baterie v některém bytě. Uzavře sice vodu tekoucí ven, ale teplá s vyšším tlakem může protékat do studené s nižším tlakem. Mělo by být i vidět počítání vodoměru na teplé vodě a na studené odčítání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.13 00:55
avatar

Zajímavé, to by mohla být skutečně příčina. To by se ale majitel takové baterie pěkně prohnul při placení účtu za teplou vodu. Mě napadlo, že se ty trubky prostě ohřívají jedna o druhou, protože vedou blízko u sebe a někde odpadla tepelná izolace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.13 00:44

U nás v práci takto v topném období teče ráno vždy několik desítek sekund voda cca 40 st, takže ne horká, ale na pití nepoužietrlná. Je to způsobeno tepelnou vazbou mezi trubkou studené vody a trubkou topení ve stoupačce (jen 2 patra).

To jestli u někoho neprotéká teplá voda do studené (mohla by to dělat například termostatická baterie u nějakého nájemníka) by mohlo jít poznat tak, že se dole zavře studená voda a nesmí v posledním patře z kohoutku téct voda, když se pustí jen studená..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yyy
Datum: 21.12.13 07:08

U nás to dělala jedna paní, když prala a chtěla ušetřit za ohřev teplé vody v pračce. Měla to napojené na baterii u vany a přepínala si to páčkou na teplou a studenou vodu. Taky se pořád divili, že jim teče více či méně teplá voda ze stoupaček. Ona samotná taky. Jen nevěděla, že to dělá ona sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.13 08:35
avatar

U nás paní prala a já malem uvařila kapra,kterého jsem chtěla dát do vany.Taky bych oběhla sousedy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frol*
Datum: 22.12.13 18:14

vadná kartuš na pákové baterii-tepla voda pretlačí studenou,nebo na baterii místo ramínka namontovaná přívodní hadice k pračce-dosti časté,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiam*
Datum: 28.12.13 18:09

Vidím to na úspornou sprchovou hlavici. Je to teď móda na úsporu při sprchování, je na ni takovej čudlík, kterým se zastaví výtok z hadice, ta hadice je tlaková a uživatel je líný, po zjištění že nemusí točit kohoutkama, to po sebe zavřít a teplá voda se přetlačuje do studené. Pro svědčí i to, že je to od určité doby, ne od počátku. Ta termobaterie je to samé, pohodlnost (blbost) ji po sobě řádně zavřít. Podle mně by mělo stačit ohmatat baterie po chvíli nepoužívání a když je studené potrubí teplé, pustit studenou ať se ochladí a chvíli počkat po zavření jestli se oteplí - vodoměry to ukážou taky.

Minochodem, ten "spořílek" se přehne při účtu za TUV...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 06:34

Někdo má v baráku na pračce propojenou studenou vodu s teplou. Vypadá to jako nesmysl, ale my to v baráku řešili přes 1 rok, než se na to přišlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.