Noční klid vs praní prádla

Od: Datum: 20.12.13 20:00 odpovědí: 13 změna: 21.12.13 10:42

Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně nočního klidu. Jednou (v sobotu) jsem přijela později domů z města a dala jsem si vyprat. Bylo 22:15 když mi ždímala poslední várka. Soused na mě zabouchal a dost ošklivě na mě vyletěl ať už toho nechám, že už je noční klid. Takže bych se chtěla zeptat, zda porušuji noční klid nebo ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 20.12.13 20:04

AhojAno,oficiálně porušujete.Noční klid začíná ve 22.hod.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.12.13 20:05

od 22h do 6h ranní je noční klid

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.12.13 20:06

Pokud řval po chodbě, pak porušoval.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.12.13 20:07
Noční klid má být mezi 22:00 až 6:00, takže ano. Nicméně osobně peru většinou maximálně do 20:00 a to máme byty dobře od izolované. Kdy už je večer všude ticho, všechno se více rozléhá a ani já bych nechtěla po náročném dni poslouchat cizí pračku.

Datum: 20.12.13 20:17

Vycházím ze své zkušenosti a tvrdím, že ne. Pračka nedělá takový hluk, který by noční klid porušoval. Jestliže neruší mě, tak už vůbec nemůže rušit sousedy. Ale připouštím, že mohou být výjimky. Hlučná pračka + špatná izolace proti hluku + nervní soused. Ale já to v našem paneláku neznám.

Datum: 20.12.13 20:23

Bohužel nemáte pravdu, noční klid již není v zákoně zakotven. vyhláška č. 13/1977 Sb. byla zrušena

Datum: 20.12.13 20:24

nocni klid muze byt narizen domovnim radem

Datum: 20.12.13 20:58

nemyslim si ze by pracka rusila nocni klid, jedna se o domaci spotřebič s určitou hladinou hluku udanou výrobcem. kdyby slo do tuheho, tak nikdo nic nenadela je to jako by mu vadila rychlovarna konvice...

Datum: 20.12.13 21:46

taková blbě postavená pračka umí při 1300 otáčkách za minutu udělat solidní bordel i za rušného dne, natož pak v noci.

Každopádně, pokud "hluk" vaší pračky někomu vadí, na noc neperte. Pokud totiž budete prát dál, budete mít akorát problém, všichni vás budou nenávidět a ještě vám začnou dělat naschvály

Od: buss®
Datum: 20.12.13 21:10

Bohužel, je to velkýý omyl, noční klid je stanoven zákonem! Problémek je ovšem v úrovni hluku, stanoví předpis.

doplněno 20.12.13 21:41:

Zákon říká hluk a vibrace. Jenže je třeba měřit úroveň.

Datum: 20.12.13 21:28

Právně sice není obsah pojmu "noční klid" definován, obce ho však mohou svými obecně závaznými vyhláškami pro své území vymezit a po jeho dobu stanovit přiměřená omezení, zejména tedy povinnost zachovávat klid a hlučně se neprojevovat.[2] Ústavní soud pak ve své judikatuře takové oprávnění obcí prohlásil za užitečné a žádoucí, mj. protože rušení nočního klidu je přestupkem.[3][4]

Datum: 20.12.13 21:31

Noční klid je také stanven v domovním řádu.

Datum: 21.12.13 10:42

Já si myslím, že soužití není o zákonech a předpisech. Je to ohleduplnosti a přátelském duchu mezi lidmi. Každý z nás rád odpustí někomu, koho má rád, s kým dobře vychází, nějaký prohřešek. Ale neodpustí a nepochopí vůbec nic, když má protiva nasbíráno. Takže asi tak ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.