Voda ze studny-přemnožené kolonie

Od: Datum: 19.12.13 16:24 odpovědí: 5 změna: 20.12.13 18:03

Budu ráda zda někdo poradí co s tím.Studna je na Vysočině,vodu bereme asi 5let a byla dobrá,nezávadná.Po asi měsíční,možná delší pauze,voda je čistá,trochu zapáchá a při rozboru mi napsali "přemnožené kolonie"Poradte jak vyčistit.děkuji přrdem.z.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.13 17:00

Kolonie je skupina, nenapsala jste čeho. Ale asi to budou bakterie, napadá mě desinfekce studny a průzkum okolí, jestli se nestalo něco jiného, mimořádného, nějaká skládka, nebo navážka hnoje, mrva, nebo tak něco. Jak je ta vaše studna velká? jaký má průměr a jaký je v ní sloupec vody?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fribble*
Datum: 19.12.13 17:33

Pokud voda ve studni stála měsíc bez odběru, není divu - stojatá voda bez pohybu se kazí. Vydesinfikujte Sagenem podle návodu a bude to OK, (používám SAGEN, protože voda není cítit po chloru(.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.13 23:05

"stojatá" voda ve studni (voda bez odběru) ve skutečnosti stojatá není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.13 21:24

Zkuste napsat přesněji kolik vám čeho naměřili, je docela možné že to nebude nic závažného

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 18:03

Ahoj. U biologického znečištění se doporučuje tu vodu ze studny vyčerpat, stěny opláchnout SAVEM a nechat ji zase naplnit. Zjistíte, jak se vám rychle nebo pomalu zase naplní. Zase do ní nalejete litr SAVA a po pár hodinách ji zase vyčerpáte. Pokud tam od někud nepřibývá opakované znečištění, mohlo by to pomoct. Savo má tu vlastnost, že po docela krátkém čase z vody vytěká. Ale, rozhodně je nutné si zjistit, že Vám někdo nepáchá nějaká zvěrstva v blízkém okolí nad studnou. Klidně bych se porozhlídnul v okruhu 100 m. Při zahrabání odtoku ze septiku do země, na tu tzv. vyčištěnou vodu nemohou fungovat rozkládající bakterie co jsou na povrchu a pak se tahle voda dostává třeba i do těch spodních vod a k Vám. Známí to tak mají a nelehko se jim to řeší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.