Jak resit osvetleni do nizkych podhledu

Od: Datum: 19.12.13 10:23 odpovědí: 8 změna: 20.12.13 12:44

Zdravim,

Mam nizke podhledy cca 8cm a hledam efektivni reseni - chtel bych vestavne podhledova svetla pro osvetleni chodby velkou cca 3.4m x 1.7m

Koupil jsem klasicke bodovky pro halogeny na 220V, problem je ze "je to moc teple" nedostatek odvetrani ...kdyz je nahradnim LEDkama bude tento problem vyresen i kdyz "vzduchovy prostor nad" je skoro zadny? tj. GU10 zarovka se dotyka stropu.

Napadlo me zkusit do podhledu umistit nejaky vetrak (existuje neco opravdu ticheho?) co by to rozfoukal. Udelal bych diru do Ytong steny s koupelnou a do vzduchotecniky .. jen nevim jestli si ten teply vzduch tu cestu tam najde a jestli je to dobry napad.. nebo jestli mi to tam bude tahat vsechno az otevru okna..

... alternativne

Existuji nejake "uzke" led svetla trena do 3cm kterym by tech 8cm stacilo? a odvetravali se prirozene?

jako posledni reseni mi nejaky elektrikar rikal, at v rohach podhledu udelam diru a ze to staci.. to ten teply vzduch opravdu pujde dolu? nebo je to o tom, ze se to smisi s tim okolnim? Nebo nejake jine reseni?

Upozornění od sys strejc 19. 12. 2013 10:41:59
Co znamená slovo trena?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.13 10:59
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.12.13 15:04
Jestli tam bude mezera 8 cm tak je to furt docela malej prostor .
Jestli jsem cetl spravně tak jste psal něco o VZT? Mate nebo nad tim uvažujete?

Od: kadu*
Datum: 19.12.13 11:02

typo - treba

Datum: 19.12.13 22:27

já mám bodovky na hodně místech v domě, všude už dávám LED, a to hlavně skrz spotřebu. Jen mi není jasné, že vám 8 cm nestačí. Asi máte nějaké vysoké svítidla... No a teplý vzduch, ten jde vždy jen nahoru

Datum: 19.12.13 23:27

jake mate svitidla? konkretne dekuji..

Od: qqqqq
Datum: 19.12.13 23:08
Strejc:
trena = třeba (překlep?)

Datum: 20.12.13 09:47

Tak efektivnim resenim muzou byt tato podhledova LED svetla do hloubky max 2cm!

http://www.moje-elektro.cz/svitidla/bodovky/led-bodovky

Datum: 20.12.13 12:44

existují nábytková světla, která mají nizkou výšku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.