Bydliště v mobilu

Od: Datum: 18.12.13 19:56 odpovědí: 9 změna: 08.02.14 23:05

Svého času jsem zvažoval koupi mobilního domku. Velkého, drahého a komfortního. Každopádně natolik nákladného, že bych nebyl finančně schopen udržet svůj dosavadní příbytek a zůstal by mně tak jen zmíněný mobilheim. Docela by mě zajímalo, jak to náš drahý stát řeší v takovém případě s bydlištěm. Mobilheim nemůže mít číslo popisné, tudíž nemůže sloužit jako oficielní trvalé bydliště. Co s tím? Přihlásit se k bydlení na obecním úřadě? Jedno řešení existuje, využili ho jistý manželský pár, který pak v magazínu prezentoval bydlení v mobilu jako plnohodnotné a zcela dostačující, nicméně nabídka je v tomto případě omezená; koupit miniaturní starý domek na větším pozemku. Na pozemek pak dotáhnout mobil, starý domek zakonzervovat tak, aby nespadl a popř. z něj natáhnout sítě. Ale to je spíše výjimka...co tedy činiti s bydlištěm?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.13 20:10
avatar

Což o to stát, ale problém je i se spoustou firem: banky, mobilní operátoři, zaměstnavatelé atd. Skutečně jedině mít korespondenční adresu na úřadě nebo u někoho. Možná by šla využít i placená visrtuální adresa - cena začíná někde kolem 100-150.- Kč / měsíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 20:14
avatar

je to tak fatální poroblém se domluvit se sousedem a na jeho plot dát svoji schránku se svým jménem . . . nevím. V paneláku je na jedné schránce 4 někdy i 5 jmen a nikdo neřeší, jestli tam skutečně bydlí. Trvalé bydliště na ObÚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.13 07:45
avatar

"je to tak fatální poroblém se domluvit se sousedem..."

Může to být problém například v případě exekuce. Soused bude těžko prokazovat, že nemá s majitelem schránky nic společného a exekutor ho bez milosti vybere.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mf
Datum: 19.12.13 10:21

Mohlo by to by to být báječné: Každou chvíli jinde a pošta poste restante. Bydlení jako parkující vůz se asi nikde hlásit nemusí...

http://img.cz/x-cz/inz/7494/7…8-pujcovna-obytnych-vozo-a-ka

Komfort srovnatelný s garsonkou

http://www.hymer.cz/obytna-auta/exis-t-i2.jpg

a za cca 5 miliónů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.13 10:41
avatar

"Bydlení jako parkující vůz se asi nikde hlásit nemusí..."

Akorát, že s takovou potvorou se těžko někde parkuje. Dneska je problém zaparkovat i s osobákem. Může to být romantické, ale nevýhody rozhodně převažují nad výhodami. Já bych do toho nešel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 23:05
avatar

Víte, ono mobilheim a obytný automobil není zcela totéž. Sice se v obojím bydlí, ale tím podobnost končí *smich*

Mobilheim je toto :

http://www.mobilheimy-eu.cz/doprava.html

a to těžko budete stěhovat každou chvíli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.12.13 11:12

Tak dnes se hledají díry v zákonech a podle nich se postupuje. Takže návod bude ve stavebním zákoně. Trvalý pobyt si mohu zřídt u kohokoliv, kdo mi to umožní., + obec (zákon o evidenci obyvatel). Pak si zařídit jak to řešit s doručením sobě. Ale nevidím důvod, proč by to nešlo v tom mheimu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stavba999
Datum: 08.02.14 22:20

Ano je to možné ,ale zeptejte se na obecním uřadě v obci,,,nesmí to narušit urbanistickou část obce,,takže je nutné mobiheim upravit tak aby vypadal jako rd...jinak změna na stavbu tz, že musíte ohlásit stavbu zapsat o do KN a potom získáte i trvalý pobyt a číslo popysné..pozor mobilheim už nepujde odvézt a budete muset ase žádat o bourání stavby..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.02.14 23:01

Tazatel to už možná vyřešil, nebo exnul ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.