Koupě dveří - rozměry?

Od: Datum: 17.12.13 12:01 odpovědí: 5 změna: 18.12.13 19:18

Dobrý den,

chtěli bychom si koupit do sklepů nové dveře, ty staré tam jsou od původních majitelů už asi 40 let a jsou celé dobíté a odřené, nevyplatí se je už rekonstruovat.

Jenomže při měření mě zarazily rozměry futer a nyní nevím, zda-li do nich půjdo koupit klasické dveře a nebo budeme muset nechat vyrobit, což by se značně a zbytečně prodražilo. Dveře máme už vyhlídlé u Sollodors za 1100Kč kus. 5 let záruka.

Zasílám rozměry naměřených 4 futer, první rozměr je rozměr vnitřního otvoru, ten neúžší prostě. Druhý rozměr v závorce pro jistotu přikládám, protože nevím, jak se správně dveře měří..Je to rozměr celých futer až po omítky... Děkuji moc za rady!

L 79cm (81,5cm)

P 80cm (83cm)

L 65cm (68cm)

Děkuji ještě jednou


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.13 12:24
avatar
Obávám se, že to jsou futra dělaná na jednotlivé dveře. A zřejmě ještě dřevěná.
Vypadá to tak, že nebude sedět ani šířka, ani výška, ani závěsy, po našem panty...
Třeba normalizované 60 dveře mají jednu šířku 62, a tu větší 65 cm. Přitom otvor čistý je jen 60 cm. A závěsy jsou většinou 20 cm od vrchua spodku. A ještě třeba dát pozor na průměr čepů těch závěsů!
Takže kupte dveře i s kovovými zárubněmi, ty budou sedět!
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.12.13 16:18

Přesně tak, máme v bytě dveře 70ky a na šířku mají 75 cm (ta širší část) a 72 cm (užší část).

Pokud byste si nechali dělat od Solodooru atypické dveře, tak to moc nedoporučuju. Na klasiku OK, ale na něco atypického je Solodoor hrozný - koupil jsem od nich dveře na WC a do koupelny (s obložkami) a nechal tam dát magnetický zámek. Tvrdili, že je to OK, že to lze. Když to při "zkoušce" před instalací nefungovalo (a technik raději dveře neinstaloval), přijel reklamační technik - děs a hrůza (pomalý, nešikovný, až hloupý...). Tvrdili pak, že se dveře nejdřív musí instalovat. Ačkoli i při běžném přeměření bylo evidentní, že to nemůže fungovat - střelka přesahovala otvor. Tak se dveře nainstalovaly a samozřejmě pořád nic nefungovalo. Instalovala to smluvní firma Solodooru, žádný lempl. Nakonec mi technici sdělili, že když to instalovali k nim do firmy, taky to nefungovalo (ačkoli se Solodoor dušoval, že to musí fungovat) a museli tu střelku sbrousit. Tak to nakonec udělali i u mě a dveře +- fungují. Už jsem pak neměl sílu řešit reklamaci dál, jelikož Solodoor je ještě tak trochu socialistická firma (spíš "státní podnik") a jsou schopní se s vámi hádat, že u nich problém není, ačkoli je i laikovi po přeměření jasné, že to tak není. Nakonec danou kombinaci dveří a magnetického zámku přestali nabízet do vyřešení problémů. Ale že by se mi někdo přímo z firmy omluvil, to opravdu ne. Kdybych neměl tou dobou tolik starostí s rekonstrukcí bytu, hádal bych se s nimi dál (a asi ještě dnes)...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krcak
Datum: 17.12.13 17:23

Děkuji za odpovědi.

Takže mě atyp nemine :( Chtěli jsme dveře vyřešit co nejlevněji - přeci jen je to sklep.. Nyní bych potřeboval zjisit, která z variant vyjde nejlevněji a u nás hlavně nejvhodněji, jelikož už jsme s rekonstrukcí sklepů začali a máme nové omítky, tak se mi nechce moc kolem dveří sekat (futra ven) a opět zapravovat... Samotné futra potom stojí 800 Kč..

Jestli po sečtení ceny za futra, zedníky atd nevyjdou levněji nějaké obyčejné obložky nebo dveře atypické.

Jo a futra jsou železné..

Datum: 18.12.13 09:17

Jaké máte rozměry těch dveřních otvorů?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.13 19:18
avatar
Musíte změřit rozměr ve falcu u futer. Dveře se dají o cca dva cm zúžit na straně pantů. Panty pokud nebudou pasovat na stávající futra se dají převrtat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.