Komínový ventilátor

Od: Datum: 17.12.13 09:39 odpovědí: 6 změna: 18.12.13 22:03

máte někdo zkušenosti s komínovým ventilátorem jak jste spokojeni ,jak je to řešený v případě čištění komínu a nedej bože požáru komínu ,musí být spuštěný pořád nebo jen při zatápění a pod nebo je lepší použít spalinový ventilátor na vývodu kouřovodu z kotle , v tom případě jeli osazen spalinový ventilátor nedochází k zanášení komína protože saze se nestačí usadit jaký váš názor i na tento ventilátor a poslední otázka jaké řešení by jste mi doporučily nejlépe odkaz na stránky ,komín je vložkovaný asi 14 metru vysoký děkuji všem za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vac46
Datum: 17.12.13 11:13

Komínový ventilátor je dobrý na zatápění v letním období, kdy je komínový tah malý. Je však nutno ventilátor opatřit obtokem a možností ventilátor uzavřít klapkami jak na vstupu tak na výstupu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.12.13 16:05

Myslím si, že ve Vašem případě není ventilátor vůbec potřeba. Vložkovaný, 14 m vysoký komín bude mít dostatečně velký tah. Já jsem musel použít komínový ventilátor z důvodu malého tahu komína, byl jen 4 m.

Datum: 17.12.13 22:58

Zdravím. Důvod proč ho tam dávat? Nejde to obejít nějak jinak . Kominík tady taky jednomu vnucoval komínový ventilátor. Pak jsem se tam nachomýtnul já , utěsnil mu komínový dvířka a kotel funguje jak má. Pokud to jde , tak se snaž tomu nějak vyhnout . Peníze a problémy. Komín má velice slušnou výšku . Záleží ještě na tom jaký má kotel výkon a jaký je průměr komína. Také jak je komín vedený nad střechou - vzdálenost a úhel od hřebenu. Někdy stačí dát jenom na komín šikovnou hlavici , která zvýší tah komína.

Datum: 18.12.13 01:02

Mám nainstalovaný spalinový ventilátor kotel Dakon na dřevo. Výhodu to má jak při roztápění(rychlejší dosažení provozní teploty spalin vzláště při větší vlhkosti dřeva) taktéž při přikládání, nemusím ani přivírat Dusivku jen zapnu ventilátor který vytvoří potřebný podtlak v topeništi. Dále mám zabudovaný termostat na vyústění spalin u kotle, který mi udržujé průběžně intenzitu hoření a optimální provozní teplotu spalin v rozmezí doporučovaných 110-240 °C. Nedochází k dehtování v komíně a rozhodně je v kotelně čistší prostředí.

Flodur.

Ohodnoceno: 2x

Od: duha®
Datum: 18.12.13 03:42
Pro me dobry informace muzes fotku a kde si ho sehnal staci odkaz dik
Datum: 18.12.13 22:03

Přikládám prospekt včetně odkazu na výrobce.Jinak pokud by jste trval na fotce rád Vám ji pošlu, ale mám tam vyrovnané dřevo které dosušuji. Zítra dřevo stopím a když se ozvete foto udělám a pošlu.

Flodur

doplněno 18.12.13 22:09:

Nevím jak ten prospekt odeslat jako obrázek, tak pošlete mejlovou adresu: na dufek.st@centrum.cz

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.