Osvětlení digestoře

Od: Datum: 16.12.13 17:00 odpovědí: 4 změna: 16.12.13 19:50

Zdravím všechny zúčastněné a prosím o odpověď na trapně laickou otázku: lze halogenové osvětlení "předělat" na normální? Budu kupovat digestoř a u té, která mi jinak ve všem vyhovuje, bohužel píšou, že má osvětlění halogenové. Obávám se že, změna pohlaví je v tomto případě neproveditelná, ale raději se ptám... Děkuji a přeji hezký večer. E.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.13 17:12
avatar

halogeny jsou taky žárovky, ale problém je, že bývají připojené přes tranformátor. Jestli chcete předělat halogenové svítidlo na normální žárovku, budete muset odpojit a vyjmout trafo, přepojit dráty a vyměnit objímku pro halogen za normální objímku pro žárovku. Trochu šikovnější kutil by si měl poradit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: egret*
Datum: 16.12.13 19:46

Srdečně děkuji za odpověď. Zkusím nějakého šikulu najít. Doufám, že kolem nového roku jich bude jak naseto Přeji hezký večer. E.

Datum: 16.12.13 17:36
avatar

Při trošce šikovnosti se dají použít původní objímky (jsou to spíš zdířky) a vsunout do nich LEDky, jen asi bude třeba zdířku otočit o 90°. Záleží na místě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: egret*
Datum: 16.12.13 19:50

Moc děkuju za obrazový materiál. Nemusím se tedy bát danou digestoř doupit. Doufám jen, že někoho šikovného najsu a omráčím nebo omámím alespoň jednoduchostí řešení. ) Hezký večer. E.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.