Hledám právníka na koupě bytu

Od: Datum: 16.12.13 14:58 odpovědí: 6 změna: 17.12.13 09:32

Chceme s manželem koupit byt ale nemáme zkušenosti s českými právníky. Poradte prosím nějakého právníka se kterým jste měli dobrou zkušenost při koupě bytu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.13 18:45

Zdravím . Nezlobte se , ale nejdříve by jste asi měli napsat o jakou lokalitu se jedná. Já právě v této době také kupuji další byt. Musím to zvládnout ještě do konce roku. Od nového roku se mění legislativa a než to právníci nastudují tak můžou udělat nějakou chybu. Dával bych přednost JuDr , který se zabývá realitami a byl starší 40 let. Ti mladí Mgr mají akorát velké sebevědomí a dražší auta. -životní zkušenost. Peníze do advokátní úschovny . Je za to poplatek , ale vyplatí se to i když v české republice? A nebo potom k notáři. Velmi důležité je taky , aby právník zjistil kdo je skutečný majitel nemovitosti a že na ni neležejí žádné dluhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narmin
Datum: 16.12.13 19:26

Lokalita je Praha 9 Čakovice

Datum: 16.12.13 19:46
avatar

Nevím, k čemu je dobrý právník při koupi bytu.Sestavit si znění kupní smlouvy můžeš sám.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 16.12.13 20:25

na co je dobrý právník? např. můj kolega v práci si na můj nátlak právníka sehnal, a nakonec mu právník ušetřil dost peněz, když "vyhrabal" někde, zatajený závazek na kupovaný byt ve výši 450tis.kč. Tak se to dalo do smlouvy a bylo. Bez této znalosti, by ten dluh přešel na kupujícího. Ten právník věděl, co a kde prostudovat, kde může ten závazek být. prostě: uměl sehnat ty správné informace. A to nikdo, kdo se tím neživí, neumí.
Peníze do notářské a nikoliv advokátní úschovy. Je to dražší ale spolehlivější. Notář je někdy ochoten i zajistit zaplacení daně. Na vše vystavit zvlášť smlouvu. Zvlášt na koupi nemovitosti, zvlášť na notářskou úschovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 19:46
avatar
můžete zkusit oslovit právníky třeba tady (sice jsou doporučovaní jako odborníci na problematiku družstev a spol. vlastníků, ale přece jen se dá čekat, že budou mít přehled o bytové problematice vůbec):
http://www.bytovadruzstva.cz/index.php4?id=29
(ale nakonec to nemusí být právník jen z Prahy - v úvahu připadá i si třeba na jiné středočeské pobočce SBDM najít další)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 17.12.13 09:32
avatar

Pro Jabraku: Vaše odpověď je opravdu nad zlato!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.