Jak vyčistit zašlapané lino?

Od: Datum: 03.02.14 13:00 odpovědí: 6 změna: 03.02.14 16:26

Zdravím,

už dva měsíce bydlíme v novém pronajatém bytě. Je bez chybičky. Jen tam , kde není koberec je lino ...( ne klasické lesklé, ale takové to měkčí matné ) a je do něj zašlapaná špína. Nebyl by nějaký tip, jak vyčistit? Vypadá to, že předchozí nájemnce tu chodil v botách 24hodin denně.

Díky za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 13:07

Osvědčil se mi bioaktivní prášek na praní (nebudu jmenovat, ale stejně to bude asi na stejno). Navlčit (ne namočit) špinavá místa, lehce posypat práškem, vzít houbičku na nádobí a drhnout a drhnout... Pak umít běžným způsobem. Pozor, žere prsty.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 03.02.14 13:43

Já bych to vyhodil a dal něco svého.

Datum: 03.02.14 16:08

Ani to není nutné vyhazovat,položit nové lino na staré.

JABRAKA

Od: cuca®
Datum: 03.02.14 16:12

Obavam se ze je po nem.jiste jste ho zkoušela uz cistit.pokud pisete, ze je to takove to "mekke" tak spis bude spina zaslapana do nej.to nejsou ty skoro neznicitelne zatezaky co byly v bytech pred 30 lety. Pokud se nic nezdari, kupte nove.

Od: jojo*
Datum: 03.02.14 16:15

lino čistím práškem ( emulzí ) na nádobí. v předsíni, kde se hodně nanese na botách, taky pastuju, jako zamlada

Datum: 03.02.14 16:26

Zdravím,
většinou lze i silně znečištěné PVC (lino) vyčistit pomocí parního čističe a velké (široké) hubice.
Mám odzkoušený tento postup - lehce povrch nahřát párou a zaroveň pomocí hadříku navlečeného na hubici špínu z povrchu stírat. Postupovat velmi opatrně a velmi opatrně nahřívat, protože při větší intenzitě nahřátí dojde k vytvoření boulí na linu. Tyto se sice po vychladnutí většinou bez problémů srovnají, ale nepokoušel bych to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.