Odvětrávání koupelny do komína?

Od: Datum: 16.12.13 08:24 odpovědí: 3 změna: 17.12.13 00:39

Manžela amatéra napadlo udělat při rekonstrukci koupelny odvětrávací mřížku s ventilátorem do komína (má asi 10m). Je to dobrý nápad? Jelikož to odvětrávání bude hodně vidět, raději bych žádné- myslíte, že je tak účinné? Nebude v zimě tou dírou TÁHNOUT?Dům je starší, koupelna na východ a plísní docela trpí..Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.13 08:43
avatar

Odvětrání bude poměrně účinné i bez ventilátoru, přirozeným tahem komína. V každém případě je ale nutné, aby se odsátý vzduch měl čím nahradit, to znamená ještě někde přisávací otvor (podříznuté dveře). Jinak Vám nepomůže ani sebesilnější ventilátor.

POZOR! Pokud máte v koupelně plynový spotřebič (karma), nesmí tam být použitý ventilátor. Jde o život! Ventilátor totiž obrátí proudění spalin v komíně od ohřívače a způsobí, že veškeré jedovaté spaliny půjdou do koupelny.

doplněno 16.12.13 10:54:

Co se týká té plísně, tak tomu větrání jen pomůže. Sice nepatrný, ale trvalý pohyb vzduchu je to nejlepší, co může proti plísni být.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.12.13 09:50

Také odvětrávám přes komín už 15 let. Mám tam jenom mřížku co jde regulovat.A ve dveřích otvor na přisávání vzduchu.Funguje to bezvadně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.12.13 00:39

Ahoj. Už případná přítomnost nějakého topidla vám v tý koupelně bude vlastním tahem s topením-ohřevem dobře větrat, pokud to nemá turbo system. Jestli se v tom komíně topilo pevnýma palivama, tak ho nikdy nevyčistíte tak, aby z něho nepadaly do koupelny saze a psach. Pokud není náhodou vyvložkovaný. To by bylo plus.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.