Společné odvětrávání wc,koupelny a kuchyně

Od: Datum: 16.12.13 07:07 odpovědí: 1 změna: 17.12.13 08:00

Dobrý den.

Chtěl bych požádat zkušenější o radu ohledně odvětrávání v panelovém domě.

V našem domě je odvod nežádoucích pachů zajištěn dvěmi větracími šachtami u stoupaček.Jedna je společná pro koupelnu + WC a druhá je výhradně pro kuchyň. Vzhledem k tomu, že při rekonstrukci chceme přemístit kuchyň do jiné místnosti vznikl problém s napojením digestoře na původní odtahovou šachtu pro kuchyň.V současnosti by pro mne bylo nejjednodušší napojit se s digestoří na šachtu pro WC a koupelnu.Můj dotaz tedy zní jestli tím nějak nenaruším funkčnost celého systému odvětrávání a nebudu obtěžovat souseda zápachem při spuštění digestoře?

Jedná se o jedenáctipatrový panelový dům.Můj byt je v desátém patře a máme nedávno zrekonstruovanou střechu - domnívám se že včetně odvětrávacích turbín.

Předem děkuji za odpovědi, Vaše návrhy a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rozara*
Datum: 17.12.13 08:00

Myslím si, že by to systém narušit nemělo, pokud váš počin zůstane osamocený a nebudou vás následovat odtatní uživatelé bytů. Kapacita odvětrávání je rozdělena do dvou průduchů. Je otázkou, zdali ostatní ventilátory odvětrávání jsou vybaveny zpětnou klapkou. Jestliže ano, pak k nim bo bytu nepůjde zádný zápach.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.