Cena za vklad do katastru

Od: Datum: 15.12.13 20:27 odpovědí: 4 změna: 16.12.13 09:51

Dobrý den, ve středu jsem na KÚ vkládal do katastru nemovitostí sklad nářadí na stavební povolení i s geometrickým plánem. Měl jsem zato, že se platí za tento úkon 1000 Kč. Paní ale po mě nic nechtěla. Budu to platit až někdy jindy? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.13 20:57

Minulý týden jsem dělal něco podobného a taky mi řekli, že je to zdarma. Nic nezasílají a do měsíce si mám zkontrolovat přes nahlížení do KN , zda je to zapsané. Je to sice divné, že úřad udělá něco bez peněz, ale zkoumat to nebudu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.13 21:11

Dobrý večer, to co jste na katastr podával je zápis novostavby. Jedná se o záznamovou, nikoliv vkladovou listinu. Záznamové listiny nesjou zpoplatněny. Nebudete platit nic. Tedy maximálně v budoucnu za výpis apod., ale za tuhle listinu už nic.

Od příštího roku to bude díky NOZ trošku jinak, spousta toho co šla záznamem bude po novu vklad a bude se hradit jako vklad.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.12.13 09:38

Děkuji za odpovědi, a ještě se zeptám, jak je to s finančním úřadem , když teď budu mít o jednu nemovitost víc - myslím tím daň

z nemovitosti v příštím roce. Děkuji.

Od: uska®
Datum: 16.12.13 09:51

Do konce ledna 2014 podáte na FÚ Přiznání k dani z nemovitosti a do konce března tuto daň zaplatíte společně s ostatními nemovitostmi (pokud jsou u stejného FÚ).

pozn. Vezměte doklad o nabytí, zajděte za děvčaty na FÚ s větičkou ... pěkně prosím, smutně koukám a holky vám přiznání vypíší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.