Tlukot na radiátory v paneláku

Od: Datum: 15.12.13 15:52 odpovědí: 24 změna: 15.03.14 07:05

Dobrý den,

před pár měsíci jsem se přestěhoval do vlastního panelového bytu. Do té doby jsem bydlel vždy v rodinném domě - cihlovém.

Spousta věcí je tu jinak, s tím jsem počítal (akustika, společné prostory s více lidmi, parkování, apod.)

Co mě ovšem překvapilo a co se mi nelíbí je tlukot sousedů (nemyslím přímo těch mých, ale všech) na radiátory a mlácení do stropů. Je to slyšet v celém baráku a člověk ani neví jestli je to na něho nebo ne (včera tloukla nějaká baba v 2. patře a já myslel že to je na mě - v 5.patře, když jsem se díval normálně na televizi). Tlučení nastává třeba už mezi 18-21h, což mi přijde celkem brzy (po 22h bych to snad i pochopi). Další věc je, že mi to přijde brutálně neslušné - přece, když mi něco vadí, tak jdu za těmi lidmi, kterých se to týká, zazvoním a slušně řeknu o co jde a nebudu mlátit do radiátoru. Vždyť se to rozléhá celým panelákem a i v ostatních bytech se budí mladé děti například!

Moje otázka zní:

JE TOHLE NORMÁLNÍ CHOVÁNÍ V PANELÁKU? JE TO NĚCO, CO K PANELÁKOVÉMU BYDLENÍ PROSTĚ PATŘÍ? NEBO BYDLÍ PRAŠTĚNÍ LIDI JEN V TOM NAŠEM (cca 90 bytů)? Popř, co byste dělali na našem místě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.13 15:54
avatar

v paneláku nemuže bydlet někdo normální...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: virus*
Datum: 07.03.14 19:12

-to david63 - Podle Tebe je tedy každý,kdo bydlí v paneláku nějaký vadný dement? Nebo jak to myslíš? Nebezpečně mi připomínáš tzv.pravdoláskového pana Havla..u toho to byly také "králíkárny. Já bydlím v paneláku již přes 30 let a bohužel se setkávám s podobnými problémy v soužití s některými sousedy,ale ještě si velmi živě pamatuji jak jsem byl šťastný když jsem byt ,jako podnikový, v té době dostal přidělený. Zkrátka ne každý se narodil "se zlatou lžičkou v puse" jak se říká a Barandov ani Lucernu jsem nějak nepodědil,takže jestli se to Tobě podařilo (ne Tvou zásluhou),tak alespoň nekritizuj a nahraj si na chytrého. A pokud máš hypotéku,tak Ti přeji abys třeba neonemocněl,nebo nepřišel o práci..pak by jsi byl za možnost bydlení třeba v paneláku moc vděčný.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.14 00:38

jo, jo, máme většinu, těch normálních je pár

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 15:55
avatar

JE TOHLE NORMÁLNÍ CHOVÁNÍ V PANELÁKU? Ano...ve většině případů
JE TO NĚCO, CO K PANELÁKOVÉMU BYDLENÍ PROSTĚ PATŘÍ? Ano..bophužel.
NEBO BYDLÍ PRAŠTĚNÍ LIDI JEN V TOM NAŠEM (cca 90 bytů)? Praštění lidé bydlí všude..počtem bytů se to jen násobí.
Popř, co byste dělali na našem místě? Odstěhujte se do svého..nebo si zvykejte (u mne to nešlo, také jsem z rodinného domku)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pojfe
Datum: 15.12.13 15:56

Smiřte se s tím nebo se odstěhujte. Nic s tím neuděláte, jen vás to bude stát nervy a sousedé vás budou nenávidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 15:58
avatar

B je správně. Asi máš zajímavé sousedy. Umím si představit, že po 22. hodině někdo vytáhne příklepovku nebo si nade mnou začnou dělit nábytek. V tom případě jsem schopný zaklepat. Jednou. Pak už jdu zaklepat na něco jiného.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.13 15:58
avatar

To není věc, která by běžně patřila k sousedskému soužití. To je prostě o tom, že existují psychicky labilní jedinci, kterým vadí třeba to, že děti o patro výš občas přeběhnou, že se občas šoupne židlí a pod. Přitom jsou ale natolik zbabělí, že nemají dost kuráže říct přímo do čí ,,viníkovi´´ co jim vadí, proto raději hrdinně skryti třískají do radiátoru, či stropu. Co s tím? Pokud víte přesně o koho jde, šel bych za nimi a vyříkal si to z očí do očí. Možná to pomůže...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laik
Datum: 15.12.13 16:01

Nerekl bych, ze lide chodi zvonit na dvere rusitelum klidu. Proste se tak nejak predpoklada, ze vis, ze ta tvoje cinnost zpusobuje hluk a ze bys ji nemel delat. Kdyz ji delas, tak zjevne vis, ze porusujes nepsany zakon o klidu a proto to klepani na topeni.

Take si myslim, ze vecerni klid nastava drive nez v 22:00. Ve 22:00 uz je uplny nocni klid. Vecerni klid, kdy by se lide meli vyvarovat hlucnych aktivit, bych ocekaval tak kolem 20:00.

Nebydlel jsem ale v tak velkem panelaku s tolika byty. Jen v mensim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 15.12.13 16:07

bydlel jsem v paneláku rok a stačilo. těžko se sejde ve třiceti bytech třicet normálních rodin, které se navzájem snesou. z jedné strany štěkal pes, z druhé strany se manželé hádali, z vrchu mi klepali popel a bordel do oken. hukot výtahu nonstop. vše bylo navíc umocněné tím, že se každý týden někdo stěhoval a skoro všechny byty byly pronajaté. pro mě, odkojeného venkovem, to bylo něco nepřijateného. klepání do radiátorů bych viděl na nevychované děti stejně nevychovaných rodičů, které v tom vidí zábavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 16:45

není to normální, ale je to standartní, bába nade mnou šoupe zašupovacíma dveřma u skříní celou noc, nebo stěhuje nábytek, klidně ve 2 : 30, nebo dupe v podpatcích přes den, je to jako v truhlářské dílně, před bytem se mi zdravěj idioti troubením v autech, vedle domu je krámek sa potřebami pro auta, takže ta partička troubů na sebe troubí pořád, vloni na mě bába klepala, jestli jsem náhodou nevyhodil pytel s pet lahvema do popelnice, je to úchylné, ale nic s tím nenaděláme, teda myslím?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.13 17:15
avatar

Ať to je normální nebo ne, je to tak a nic s tím neuděláte. Jediná možnost, jak to vyřešit je ta, že se naučíte s tím žít. Naučíte se to nevnímat, nemyslet na to, neřešit to. Já vím, že to vypadá blbě a snad se to ani nedá, ale věřte mi, je to jediné řešení, jestli se nechcete dostat do svěrací kazajky nebo do kriminálu za ublížení na těle. Přes den rádio nebo sluchátka s muzikou u počítače, večer telka a v noci pecková sluchátka v uších. Já to takhle dělám, nic jiného mi nezbývá. Není úniku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.13 17:16

Běžte se projít do města na rušnou ulici. Zastavte se a rozhlédněte se kolem sebe. Představte si, že máte velkou rybářskou síť, tu rozhodíte a nejbližších cca 100 lidí do ní chytíte. A teď berte jednoho chyceného člověka po druhém. Když to hodně dobře dopadne, tak 20 lidí vám bude docela sympatických. 30 lidí vás ničím nezaujme. Na 20 lidech tušíte nějaký problém. A o ten zvytek byste se bál opřít kolo. A vy všech těchto 100 nahodilých lidí vezmete a jdete s nimi bylet téměř do jednoho bytu. Co si máme myslet o vaší soudnosti? :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: magdalen435*
Datum: 24.12.13 03:18Nás je v paneláku 618 vlastníků, nebo uživatelů. Co si mám já myslet o vaší soudnosti? Jedině snad, hodťe na něj síť!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 17:36

Několikrát jsem u různých lidí viděl, že se mlácením do topení dorozumívají.

Naposledy matka a dcera (+ ještě 2 sousedky), které bydleli ve stejném vchodě. Měli přesně určené "volací znaky" atd..

Stačilo pár úderů do topení a za chvilku se ozvala odpověď, že jde na návštěvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 18:01

A je to tlučení na radiátor? Není to dilatační praskání?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chilli
Datum: 15.12.13 18:53

Bydlíme v paneláku o 32 bytech hruba 30 let a tohle se nám nikdy nestalo. Asi máme normální sousedy *smich* . Když je nějaký problém, tak se řeší buď na schůzi nebo sousedé mezi sebou. Nebo to bude tím, jak je panelák postavený? U nás na patře bydlí 2 rodiny s dětmi, pod námi také a žádné dupání, křičení, řvaní apod. neslyšíme *nevi* Máme psa, který si občas rád štěkne. Když jsme se ptali sousedů co bydlí vedle nás a jsou celý den doma, jestli ho slyší, tak řekli že ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 16:45
avatar

řešte toto spíše přímo s předsedou Vaší samosprávy obvykle to bývá někdo z těch slušnějších a uvědomělejších. Tady Vám těžko někdo dá radu, která bude fungovat zrovna u Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: magdalen435*
Datum: 24.12.13 03:01

Odstěhovala bych se. Normální to není a nebude to asi ani v těch sousedech, ale v tom paneláku. Já bydlím 40 let v panelákových bytech a slyším když někdo vrtá, hučí pračka, toť vše. Před lety nad náma bydlela rodina s 3 kluky a když hráli fotbal v předsíni, tak to tedy dunělo. Zkazky o tom, že je slyšet spláchnutí WC, sprcha, to jsem tedy nezažila, ale děje se. Proto si myslím, že ten váš panelák je nějak více prostupnej zvukům.

Tlučení do radiátorů, to znám snad od Párala? Geniální zázrak se to jmenovalo. Milenci si tak dávali znamení. Kdo by ale dnes tlouk do radiátorů? Možná máte moc citlivý sluch. Ono se říká, že když někdo bydlí přímo u tranvje, její hluk nevímá. Ale cinknutí talíře ho už vyruší. Mohu potvrdit. Bratr bydlel 6m vedle trati, (Vítkovský tunel - Hl nádraží), dům se chvěl, bylo slyšet brždění vlaků, cinkaly skleničky v nábytku. Spala jsem tam xkrát, když jsem hlídala neteře. Těmto zvukům jsem přivykla, ale kroky na pavlači, bouchnutí dveří sousedů atd. to mně rušlo. Dům byl cihlový.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.13 23:18
avatar

Tak spláchnutí záchodu nebo sprchování slyším v našem paneláku naprosto přesně. Ten hluk jak voda letí potrubím v umakartovém jádru se prostě nedá přeslechnout. Kdysi tu štěkal pes s přestávkami klidně celou noc, to byla taky síla - a nebyl hned vedle v bytě. Do topení naštěstí nikdo nemlátí, jen když chladne/ohřívá se, tak v něm prostě samovolně rupe. Naprosto jasně je slyšet i vše co se děje na chodbě. Co se týká záměrného hluku, sousedi jsou naštěstí ohleduplní. No ale prostě rodinný domek je o něčem úplně jiném, byt je spíš taková variace na vězení - člověku patří jen pár metrů krychlových, kolem v ostatních "celách" další "spoluvězni" na které se musí brát ohledy, není pořádně kam vypadnout, když si někdo v noci prdne, probudí půl paneláku, atd. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brok*
Datum: 11.01.14 13:50

V našem paneláku dostala byt mladá zdravotní sestřička. Do začátku si přivezla klasickou železnou postel, z nemocnice, Čelo postele se dotýkalo trubek topení. Jako každo večeční program , nemněla televizi,se milovala. . A tak to věděl celý panelák. Do té doby nebyl klid až jí jeden soused sehnal starší válendu.Na záchodě bylo slyšet sousedy o patro níž. přišel jsem na to že prostup ve stropě kolem vodovodních trubek byl ucpán jen papírem, Než jsem do vodovodní stoupačky nacpal skelnou vatu bylo u nás cítit co vaří a kouř s cigaret Pokud nejsou na trubkách v prostupech podlahy nějaké chráníčky. když se ráno ve tři začalo topit dilatace dělala také pěkný rámus.To tlučení dělávají staří nervozní lidé. Chce to je jednou obejít a říc jim že tlučením klid nebude ale naopak ostatní pak tlučou schválně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jirkazxc
Datum: 04.02.14 00:01

Mladí mají internet, staří mají radiátory.

Moje babička se takto domlovala se sousedkama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 19:40
avatar

Půl života jsem žila v rodinném domě, druhou půlku žiju v paneláku. Vše je jen o lidech, bydlí tu 32 rodin, nikdo na nikoho netluče, psi se u nás chovají slušně, občas si štěknou. Náš 40 let starý panelák je asi dobře stavěný nebo já jsem hluchá, neslyším pračku od sousedů, televizor, děti. Na nástěnce máme, že hra na hudební nástroje je pouze do 20h a že v neděli se nehraje, nevrtá a td. Pokud někdo v bytě dělá nějakou opravu, dá na nástěnku papír od kdy do kdy a omluví se obyvatelům za hluk nebo suť v chodbě. Nevím proč když to jde u nás, jinde to nejde. Já jsem spíš naštvaná na chalupě, kokrhají kohouti, štěkají psi, zvoní zvony kostela, vrčí sekačky na trávu, kouří komíny...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.14 20:51

Svatá pravda,,,,,,na dědině se žerou ještě více,,pomlouvají ,ty komíny jsou strašné ,,děcka lítají a řvou kolem oken,atd...

Tady k nám do paneláku se přistěhovali mladí ,,ale oni si snad mysleli,že jak si koupili byt,že barák je jejich.Bydlí podemnou .Pouštěl si techno ,,mi až poskakovaly vnitřnosti v noci ve 2 hodky a jinou šílenou hudbu. Zazvonila jsem na něho a neotevřel. Tak jsem zavolala policii ..také ji nepustil. Pak jsem na druhý den třepala utěrku z balkonu a on zavolal na mne policii ..Byli překvapeni a řekli že je to variot. Jeho paní mi řekla,že on je alergik a nesnáší prach. Přitom kouří a pod.. Paní za mnou přišla a prosila mne ,abych to nedávala dále.. Stalo se. Ale oni mlátili do topení ,,ne my paneláčtí chudáci.Od doby jak se mu narodila druhá dcera ,,přišel a usmiřoval se..A je naštěstí již klid.

doplněno 12.03.14 20:55:

,,Uvědomil si,že bydlí mezi lidma ,které by měl respektovat a ne dělat a hulákat jako na baráku. NAKONEC KOMU SE NELÍBÍ v paneláku ať si postaví ,,možnost je pro každého a ať nebrble

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukas085
Datum: 15.03.14 07:05

Není to normální, ale bohužel ještě stále běžné a u některých lidí oblíbené. Bydlím v paneláku 28 let (od svého 1.roku života) a už sem si na to dávno zvykl. Je slyšet také, když si o patro výše napouštějí vanu, když sousedka pod námi nadává své staré mamince. O patro výše bydlela mladší sousedka, která dost často mívala vášnivé noci. Nyní tam bydlí její dcera a čas od času v noci slýchávám to samé i ve stejném podání, jako u její matky cca před 10 lety Jinak si nevybavuji nějaké jiné zvuky, co by mne otravovali. To topení bývalo za mého dětství dříve dost časté, nyní už to dělá jen hrstička starých lidí, kterým vadí každá malichernost...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.