Jak vypnout led žárovky

Od: Datum: 13.12.13 08:29 odpovědí: 6 změna: 03.01.14 13:42

Vyměnil jsem bodové žárovky za led žárovky a když nyní vypnu světlo tak ty ledky malinko prosvěcují, je to vidět jen ve tmě. Nevím čím to může být. Všechno je jinak v pořádku. Myslím vypínač.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.13 08:50

S tím nic moc nenaděláte, je to normální jev. Holt ani ty LED žárovky zatím nejsou dokonalé.

Ohodnoceno: 2x

Od: fribble*
Datum: 13.12.13 08:55

Jen takový nápad - zkontrolujte fázovkou na vypínači, jestli opravdu vypínáte fázi a ne nulu.

Datum: 13.12.13 09:05

JJ, možná máte na schodišti vypínač s doutnavkou. I ten minimální proud přes doutnavku stačí k tomu, aby ledka prosvěcovala. Další problém je, že na nuláku nikdy není napětí nula. I to malé a zbytkové napětí ledku prosvěcuje. Jediným řešením je dát vypínač na oba dráty a tím ledku od elektrické sítě úplně odpojit. Ale já vám radím, nechte tak. Ledky jsou prostě ve tmě vidět.

Od: kiks
Datum: 03.01.14 10:18

Odrušit kondenzátorem za vypínačem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.14 11:00

Já osobně mám v celém bytě tyto LED Žárovky HPW3 White s paticí GU10 a nepozoruji, že by někde prosvicovaly při vypnutém vypínači.

Ze zvědavosti jsem nakoukl do vypínače a vypínám pouze fázi. (klasika).

Jsou to tyto: http://www.ledeshop.cz/led-za…e-gu10/led-zarovka-HP-W3-GU10

Datum: 03.01.14 13:42

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.