Hluční sousedé

Od: Datum: 12.12.13 16:28 odpovědí: 5 změna: 12.12.13 21:59

Dobrý den,jak mohu vyřešit hlučné sousedy? V domě bydlíme 23 let,byt jsme všichni koupili.Soused nade mnou se odstěhoval a byt pronajímá.Nyní tam má rodinu s 2 dětmi,které ráno o půl sedmé začnou a večer končí.Dupou,honí se po bytě,podle mého je to pomalu holobyt,nemají ani koberce,a celý den dělají kravál,nedá se vbytě vydržet,hrozné na nervy už beru i prášky.Když jsem paní upozornila,přišla na mě nřvát,že když se mi to nelíbí,máme se odstěhovat.Ona je tam jen v pronájmu,už nás i vytopila ani omluvit se nepřišla.S majitelem není řeč,ten chce jen peníze z pronájmu.Co s tím poraďte,přeci ve svém vlastním bytě by měl mít člověk aspoň trochu klidu,ne_

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.13 16:34

To už se tady řešilo mockrát

https://www.poradte.cz/vyhled….php?id=2&hledej=hlucni&str=1

nebo se přestěhovat

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 12.12.13 16:45

Co s tím, pokud to nevyřešíte stručně ručně, tak nějak lidsky, nebudete hlučnější než oni aby jim to vadilo, tak jen za využití stávajících zákonů. Mějte ovšem na paměti dobu od 06 do 22. hod.

Datum: 12.12.13 16:54

pokud je dupani atd... tak to moc nevyresite , to musi resit oni z jejich strany / koberce , kvalitne udelane plovoucky/ pokud tam maji jen lino na betone tak to je hnus no a decka bordel delaji no /hlavne kdyz je nechaji rodice , si delat co chcou/ ... bude to dost tezky boj , zvlast pokud neprekracuji hygienicke normy.

Datum: 12.12.13 21:46

Zvolte si způsob boje - 1. pasivní řešení - začít se bránit 2. aktivní řešení - přejít do útoku 3. ústup - vyklidit pole = odstěhovat se.

Podle toho co píšete si myslím, že na aktivní řešení nemáte povahu. Takže pasivní řešení - můžete odhlučnit stropy speciálními podhledy s tlumící látkou. Kročejový hluk to tlumí velmi dobře. Lze vyrobit i svépomocí. Negativem je snížení stropu a cena.

Nevím, jestli jsem to odhadl správně, ale mám pocit, že jste již v důchodu - potom by možná bylo skutečně lepší se odstěhovat do domku nebo celoročně obyvatelné chaty, chalupy. Člověk tam má mnohem víc svobody, více podnětů a nemusí jen celý den sedět v bytě u televize a rozčilovat se kvůli hlučným sousedům. Btw. pokud Vás vytopili, měli jste vše zdokumentovat a požadovat po majiteli náhradu nebo uvedení bytu do původního stavu.

Od: vis*
Datum: 12.12.13 21:59

Obávám se, že řešení není. Zřejmě Vám to příliš nepomůže, ale zvolil bych možnost c), kterou uvádí kolega - odstěhovat se. Větší či menší (spíše větší) kravál k bytovému domu patří, i když by samozřejmě neměl a náprava je vždy pouze dočasná. Spoléhat na vymahatelnost pravidel nebo nejdebože mezilidskou dohodu je absolutně naivní. Také se obávám, že do budoucna to lepší nebude, spíše naopak. Tím nemyslím konkrétně Váš případ, nýbrž obecně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.