Křivé futra

Od: Datum: 12.12.13 15:44 odpovědí: 6 změna: 12.12.13 20:58

Dobrý den, koupil jsem si nové dvěře do pokoje, ale nejdou mi nasadit, protože mám od nějakého výborného pracanta křivá kovová futra. Stará dveře jsou už pomalu na odpis, ty nové potřebuji. Vše jsem 4x přeměřoval jako idiot, dokonce se dveře museli o 3 cm říznout podle starých, ale opravdu mě nenapadlo, že budou křivá futra! od kliky dolu je to víc a víc a dole je to dokonce asi 3-5 mm, zato nahoře, je zase rezerva pár milimetrů. co jsem přivezl nové dveře, tak jsem také zjistil druhou úžasnou věc...Staré dveře jsem přeměřil nahoře 81,8cm ale dole 81,3cm takže taky až teď jsem zjistil, že i ty staré dveře jsou křivé, dělané snad podle těch futer nebo nevím...ale zajímá mě, nevíte co s tím? dal jsem dost peněz za dveře a teď tam nejdou. Díky moc předem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.13 16:01

Ahoj. Pár mm není zas takový problém. Dnešní pokojové dveře mají šroubovací panty a těmi by se to mělo dát dohonit. A to někdy nutné podříznutí dveří odspodu, není taky nic nenormálního. Někdy se musí při změně dveří připilovat i otvory pro zámkové závory.

doplněno 12.12.13 19:05:

Někdy to holt nesedí. Ve kterém místě to nejde dovřít do těch futer?

Ohodnoceno: 0x

Od: mettaxa*
Datum: 12.12.13 16:24

Díky, ale nepomohlo, pokud panty utáhnu úplně, tak dveře nejdou dovřít a ani tak to nepomohlo, zbývá furt tak 2mm

Datum: 12.12.13 16:42

Já jsem futra roztahoval nužkovým zvedákem na auto ale šlo to jen o par mm pak mi začla praskat vyzdivka kolem futer, pokud vám stačí jen par mm možná by to pomohlo, Ideální aleje dát futra nové, nebo potom ještě přibrousit dveře,

Já jsem původni futra vyřiznul a nainstaloval obložkové zarubně z hobbyschopu a jsem nadmíru spokojen hlavně vzhledově je to o něčem jiném.

Datum: 12.12.13 17:44

Buď vyměnit futra, nebo hoblovat dveře. To zase není na starým baráku/bytě taková zvláštnost, že to nepasuje. Prostě je potřeba si s tím vyhrát. Potkají vás v životě větší překážky. :)

doplněno 12.12.13 17:46:

Možná když si sám zkusíte osadit nová futra, tak zjistíte, že těch pár mm je vlastně ještě úspěch.

Datum: 12.12.13 20:47

Nevím v jakém materialu je zárubeň,zda-li v paneláku (beton) nebo ve zděné budově.Pkd panelák nezbude nic jiného nežli to vyřešit flexou a hoblíkem (flexa -vybrousit zárubně,hoblík - přihoblovat trochu dveře).

Datum: 12.12.13 20:58

Tak, že jsou starý dveře křivý je vcelku normální. A stává se vcelku vyjímečně, že jsou plechový futra zazděný na milimetr, to je spíše zázrak.

Jinak první na doladění zkus poštelovat panty, na křídle budou dost určitě šroubovací, na futru asi ne, tam se štelují velkým hasákem.

Jinak rozdíl půl centimetru není na křídle žádná sláva, to je opravdu už malinko asi připasovaný. Jinak klasický 80 dveře mají ve falci 82 cm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.