Zasekly ventil radiatoru

Od: Datum: 10.12.13 23:59 odpovědí: 3 změna: 20.12.13 23:31
Dobry den. Prosim o radu, jal setrne uvolnit zasekly ventil u panelakoveho radiatoru. Ventil je desetilety stary (viz obrazek), je v otevrene poloze a nejde zavrit. Diky moc.
avatar
Upozornění od sys ladinpraha 11. 12. 2013 00:29:34
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rozara*
Datum: 11.12.13 00:20

Chybí tu obrázek. I tak si myslím, že bez zásahu hrubého násilí s možnou destrukcí to nepůjde.

1) Počkej si na léto a po topné sezoně si pozvi topenáře. Demontovat a opravovat to mohou až po odpuštění vysokého vodního sloupce, tedy po odpuštění vody ze systému, aby tě nevyplavili (a všechny sousedy pod tebou).

2) Existuje magnetický odstraňovač vodního kamene a usazenin, který se nasune na potrubí. Ten dlouhodobě působí na proudící vodu. Ta "dlouhodobost" se dá jen těžko odhadnout, záleží na síle onoho zařízení a na tloušťce vrstvy, která se tam za léta vytvořila. Dlouhodobost může trvat i do léta nebo i déle. Zato je to bez demontáže, samo se to postupně uvonňuje a odplavuje. Ještě k tomu potřebuješ dát filtrační nádobu (někam do spodních rozvodů), ve které se budou uvolněné nečistoty usazovat. Filtr se musí občas vyčistit, aby se nezanesl a neucpal propouštění vody.

První krok: najdi si větší topenářskou firmu a tam si nech poradit. Obyčejný topenář asi nebude mít takový přehled o výrobcích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rozara*
Datum: 11.12.13 00:55

Jedna možnost malého odstraňovače je tady: http://www.eshop-sanita.cz/el…ac-vodniho-kamene-p-7235.html

Ještě záleží na tom, jak je velká celá soustava topení a kolik je v ní vody. Zda stačí menší zařízení pro etážové topení (samostatné pouze v bytě) nebo společné pro několik bytů dohromady a nebo pro celý panelák.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maja2*
Datum: 20.12.13 23:31

Podobný problém řešíme doma, ale opačně. Ventil je zaseklý vevnitř a topení netopí. Stáří ventilu je xx let, takže jeho životnost už asi skončila. Jeden topenář nám radil, že je nutné i mimo topnou sezonu ventilem sem tam otočit, aby jej vodní kámen, rez a prach nezablokovali. Když už se to ale stane, je nutná výměna celého ventilu. To znamená vypustit stoupačky - což Vám ostatní nájemníci teď v zimě asi neprominou a nebo najít firmu, která stoupačky před ventilem "zmrazí" a nefunkční ventil vymění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.