Odpadky a jejich placení

Od: Datum: 09.01.14 18:04 odpovědí: 10 změna: 09.01.14 21:42
avatar

Prosím o odpověd týkající se placení odpadu. Moje dcera má trvalý pobyt v čechách i její tři děti. Ale tráví tady 6 týdnů v letních měsících po dobu prázdnin. Každý rok platí 2000.-za vytváření odpadu za 4 osoby.Připadá mi to postavené na hlavu když svůj krátký pobyt může doložit. Pokud se odhlásí z trvalého bydliště, stát přestane platit na dvě nezletilé děti zdravotní.Dcera a nejstarší vnuk si ho platí pokud jsou tady.V zemi kde žijí samozřejmě za odpad taky platí a to za celý rok. tak by měli platit tady jen za tu dobu kterou se tu nachází. děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 09.01.14 18:12

Nebádejte na co je to postavené ale načtěte si zákon a vyhlášku obce, tam jsou výjímky, úlevy (vaši vyhlášku nikdo nezná) a tam jednat. A jak to dělají chataři, chalupáři?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 18:22
avatar

Poplatky za odpad si každé město stanoví samo. Většina měst má základní poplatek a nějaké slevy. Slevy mohou mít senioři od určitého věku a děti. Ale v našem městě mají slevu i studenti denního studia v jiných městech. A mám dojem, že slevu mají i občané s trvalým pobytem, kteří se po většinu roku zdržují mimo město. Tohle všechno je podrobně popsáno ve vyhlášce města.

I vaše město musí takovou vyhlášku mít. Napřed se s ní seznamte. Pokud tam není žádná úleva pro ty, co se ve městě delší čas nezdržují, přečtete si vyhlášky jiných měst a pohovořte se zastupiteli města a radními města. A hledejte podporu i u rodičů studentů. Výše poplatků se obvykle stanoví koncem jednoho roku na rok příští.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 19:27
avatar

Již jsme se na to ptali , bydlíme ve větším městě a cena za odpad činí na jednoho bez 5 kč 500,- a pokud máte trvalý pobyt je povinost to zaplatit. Dcera nechce mít dluhy a penále, jen jsem si myslela že jsou jiné možnosti. Až pujdu platit za sebe tak se ještě zeptám . díky

Datum: 09.01.14 18:35

no tak to si musí vybrat buď zdravotní nebo odpad*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 19:10
avatar

Jak koukám tak pokud stát platí zdravotní pojištění i přes tom že se dcera s dětmi v ČR nezdržuje tak to nevadí, ale placení odpadu ano. Tedy výhody ano a povinnosti ne to mi něco připomínám tedy nějakou skupinu obyvatel.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: qqqqq
Datum: 09.01.14 19:20
Hmmmmmmm. Původně jsem chtěl reagovat v podobném duchu... Na druhou stranu, pokud v ČR tráví 6 týdnů v roce, pak z to ho pojištění, s velkou pravděpodobností, nic nečerpá. K tomu náš stát se nestydí z občanů vyrazit neskutečné částky. Zdravotní pojištění navíc není pojištění, ale daň. Pojištění (jakékoliv jiné) si můžete nebo nemusíte uzavřít. Stejně tak si vyberete kolik za co budete platit a potom, případně, čerpat. Daň je daná...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 19:43
avatar

to máte pravdu co se týče placeni za těch 6 týdnů za zdravotní, nemusela by ale je to náhoda , od chvíle co přiletí do Prahy se musí pojistit , stalo se že vnuk potřeboval ošetření , měl nehodu a doktor se v první řadě zajímal o zaplacení pojistky, jinak by to bylo dost drahé.Dceřin manžel se vydal na motorce projet a havaroval , jelikož je cizinec ani se neptejte to chování lékaře , jen se ptal jak ošetření zaplatí, on má pojistku ve své zemi a tam mu to do určité míry zaplatí. Ale je to jen o lidech . Já když tam letím tak na 5-6 týdnů zaplatím 3.400.- za turistické pojištění. Ale to je jiná věc , probíráme odpady a jejich placení.

Datum: 09.01.14 19:55
avatar

pro albatrose ! docela jste mne pobavil. Ze zákona platí stát za nezletilé děti zdravotní . Nikdy to ani za dobu od svého narozeni , nikoliv tady , nevyužily.A za celý rok samozřejmě když tu nejsou tak taky né. a po dobu 6 týdnu se díky bohu nic nestalo a lékaře nevyhledaly. ty odpady platí 13 let , nikdy se nestalo že by dcera nezaplatila , mají tady byt a vše co je potřeba platit , tak platí. A tisíce čechů kteří tady bydlí a odpady vytváří tak neeplatí . Jakou skupinu lidí máte na mysli to nevím , ale mrzí mne jak dokážete hned slovem seknout a o někom koho neznáte si hned děláte úsudek. Vy máte vše zaplaceno? a vůbec mě to je fuk!

Datum: 09.01.14 20:17
avatar

Já ještě přidám trošku: některé obce nebo města mají úlevy na poplatcích za odpad pro ty, kteří se prokazatelně dlouhodobě zdržují mimo ČR. Chce to fakt vidět obecně závaznou vyhlášku,jak tady zaznělo shora. Města je mají na webových stránkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 21:42
avatar

Korino, nevím v jakém městě žijete, ale ujištuji Vás, že v Pardubicích je možnost požádat o osvobození poplatku, pokud jste mimi ČR 6 a více měsíců v řadě za sebou.

Takto to dělám každý rok pro synka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.