Proč stále odkapává voda z chladící smyčky

Od: Datum: 09.12.13 20:26 odpovědí: 3 změna: 09.12.13 23:53

Dobrý den, potřebuji zodpovědět otázku...proč nám stále odkapává voda z chladící smyčky u Atmose. Jelikož máme kotel jen pár dnů, máme čerpadla provizorně zapojené a musí se pokaždé manuálně zapojit. Dnes jsem na to zapomněla a kotel přetopila, sice se kotel zchladil přes tu chladící smyčku, ale nadále z toho odkapává voda...Má mě to znepokojovat?

A další dotaz, kotel se má chladit když přesáhne 90 C ale začal už při 85C Jak to? Máme atmos kombi 20

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: duha®
Datum: 09.12.13 20:55
avatar

ten samý problém jsem měl i já a to mám kotel už skoro 15 let dělá to venti který propouští vodu a pak si pořádně nesedne celá smyčka se měla pořádně propláchnout než se namontoval ventil takže rozebrat vstup a výstup z chladící smyčky propláchnout rozebrat ventil opláchnout a bude fungovat to že otvírá už při 85 stupních tak to se musí nastavit měl by správně při 92 stupních jinak z vlastní zkušenosti chladící smyčka je hodně slabým článkem a taky odsávací ventilátor až budu měnit kotel už nikdy atmos ale je to jen můj názor

Ohodnoceno: 0x
 
Od: natyd
Datum: 09.12.13 21:20

A kde máte zapojený pojistný ventil...na odpadu nebo přívodu studené vody do chladící smyčky...

Od: edge®
Datum: 09.12.13 23:53

Ono taky především budíky zepředu na kotli nejsou úplně tak přesné, takže odchylka 5°C není nic neobvyklého. Pokud máte kotel pár dnů a přetopila jste dneska tak kapající ventil chladící smyčky nemusí nic vypovídat. To spíš začne dobudoucna prokapávat vlivem usazení smítka nebo vodního kamene na dosedací ploše. Na každým ventilu je i proplachovací tlačítko, takže to bych zmáčkl a ventil proplách mohlo by to přestat kapat. Popřípadě zítra již kapat nebude sám od sebe. Strýc instalatér říká, že kdyby měl jezdit ke každýmu kvuli prokapávajícímu ventilu smyčky tak nedělá nic jinýho. Většinou když ani propláchnutí nepomůže radí zavřít přívot vody úplně a mít smyčku jen pro srandu. Ono pokud se s kotlem naučíte tak už se jen tak nestane, že kotel přetopíte.

A proč jsou čerpadla zapojené provizorně? Ono to nijak moc netrvá zapojit čerpadlo s termostatem. Ikdyž je pravdou, že mě to nějakou hodinku trvalo než jsem pochopil jak to zapojit laddomat plus oběhové čerpadlo. Ale já jsem v podstatě instalatér elektrikář bez praxe nakonec se mi to nějak povedlo pokus omyl. Ale pro zkušenějšího žádný probém.

Já jsem nastavil termostat, kdy vypíná ventilátor na 80-85°C a od té doby jsme nepřetopili. Ale i u toho termostatu vypínání ventilátoru se musí časem odpozorovat kolik stupňů je na dané stupnici. Nejlepší je pořídit dodatečný teploměr na trubku topné vody hned za kotlem a řídit se jím. Já jsem možná i půl hodiny u toho stál a postupně otáčel knoflíkem a popisoval lihovou fixou v jaké poloze je kolik °C :D Nejlepší je mít teploměr na trubce za kotlem potom druhý na trubce do radiátorů a třetí na zpátečce. Pár známých mají dokonce teploměr spalin.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.