Co se šmírákem udělat?

Od: Datum: 09.01.14 17:09 odpovědí: 23 změna: 12.01.14 00:41

Dobrý den, bydlíme v bytovce a přesně pod námi bydlí tento šmírák...Z dětského pokoje máme okno které je do chodby (dříve to byla pavlač) šmírák nám neustále kouká tímto oknem do bytu a čeká zda se náhodou zrovna nepřevlíkám...Stává se to často v tu dobu když přijdu domů, nebo potom co večer vyvenčím psa.Jednou jsem ho dá se říct i potkala u nás na chodbě,rychle se schoval za dveře.Ostatní obyvatelé domu ho už několikrát potkali na chodbách ne jen u nás v trenkách.Co by jste udělali? Byla bych moc ráda kdyby se odstěhovat,hodně nás to obtěžuje.Ještě k tomu jsem se synem často doma sama,manžel je řidič.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 09.01.14 17:11

A co kouřová skla? Ty si tam dát nemůžeš? Někde jsem to už viděla, je tam sice pak více šero, ale co chceš dělat? Nebo dát mezi tu chodbu nějakou clonu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 17:11
avatar

Buď bych okno zazdil, zakryl, nebo tam dal matné sklo, aby přes to nebylo vidět (klidně jako druhé, ať nemusíte cokoliv odstraňovat). Nebo by možná postačila i matná folie.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.14 17:23
avatar

přes řešení jako vyměnit okno za matné .. dělají se i folie které se nanesou na okno a je z něj okno matné nebo i takové z kterých vidíte ven ale z venku je to pouze černá plocha. Ovšem takovéto šmírování je opravdová psychická nemoc- duševní porucha a takový jedinec bez léčení může být dříve nebo později i dost nebezpečný, policie pro to má zase pojem omezování osobní svobody nebo narušování soukromí na takové věci máte právo a pokud to pán nechápe sám od sebe nebo ho to nenaučily rodiče tak rádi rodiče nachvíly bude suplovat Policie ČR která mu už vysvětlí co ano a co ne.. můžete tedy podat oznámení na Policii.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: osoba*
Datum: 09.01.14 17:30

Policie ho už byla i vystrašit, měsíc byl klid a dnes znova.Teda pán policajt byl známí souseda od vedle.Takže nejspíš bez oznámení.Ale ten mu zase řekl že stím nic neudělají pokud něco neprovede.Tak to mě taky docela zarazilo, budu čekat až mě tady někde svalí a pak až oznámit...Takže by tedy policie stím měla správně něco udělat? Už jsem z něj na nervy.Po návštěvě pána policajta tu skoro měsíc ani nebyl ale ted zase začal.Když tu nebyl tak jsem byla naprosto klidná,ale jen mi stačí zahlédnout jeho auto před domem a už mám nervy co se zase stane, nebo si pořád říkám jestli zase stojí za dveřmi jestli můžu vyjít.Pokaždé raději pomalu odemykat a otvíram aby dyžtak vypadl.No fakt jeho dost...

Datum: 09.01.14 17:31
Taky existuje zaves nebo zaluzie. Muze i nemusi byt nebezpecny. Spousta techto lidi jen smiruje a u toho se ukaji. Je to ouchylka jako kazda jina.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: osoba*
Datum: 09.01.14 17:41

No a vy by jste ho klidně nechaly tohle u Vašeho okna dělat?žaluzie v okně samozřejmě máme,ale tento člověk je neobyčejně vynalézavej.Čekat opravdu nechci a nebudu na to až se opravdu něco stane!

Datum: 09.01.14 18:20
avatar

.. tak to je super on se vlastně "jen dívá" .. koho to se*re? .. nevím jak vám ale mě by to teda řádně štalo kdyby si nějakej uchylák za mím oknem honil bymbase .. tak mě napadá ve starověku by mu ho uřízly .. pohrozit mu stejnou věcí - mohlo by to zabrat *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.01.14 17:40

Průhlednou folii z jedné strany a druhou odraznou, ať se sebou pokochá.

doplněno 09.01.14 17:54:

Takže by tedy policie stím měla správně něco udělat?
Aby s tím něco dělali, musí jít o trestní věc (nebezpečné pronásledování ..), toto je občanskoprávní, obtěžuje to. Co oznámit obci na přestupek?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: osoba*
Datum: 09.01.14 17:43

No fölii asi vyzkoušíme nejprve, pokavad se nebude nic měnit tak se půjde na policii.

Od: rv
Datum: 09.01.14 18:15

Najděte mu partnerku a ona si ho pohlídá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 18:22
avatar

Dej si zevnitř viditelně na okno kameru, stačí atrapa, a už se tam neukáže.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.14 18:37

Ahoj. Věřím, že vás to jeho chování může nějak eklovat, ale to, že někdo někde chodí po baráku v trenkách, ještě nedělá nic nezákonného. Jestli se z venčí dá k tomu oknu nějak dostat, jít okolo něho, tak si ten průhled skrz něj, musíte nějak ošetřit sami. Ve dne hustší záclony a když si doma rozsvítíte, tak neprůhledné závěsy. To je normální postup i v běžné situaci, když nejsou sousedské vstahy nijak narušeny. Sousedy v domě si někdy moc vybírat nemůžeme.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: osoba*
Datum: 09.01.14 19:28

Děkuji Všem za názory a některé za podporu.Někteří co tady píšou že nic vlastně neprovedl,neřekla bych.Chtěla bych vidět jak by jste se zachovali vy kdyby Vás takovej voslizlej a smradlavej chlap očumoval přes Vaše vlastní okno.A ještě věděli co dělá při pohledu na Vás.Pocity 24leté matky která má doma 20 měsíčního syna asi někteří nechápete.Nejde jen o mě ale také o syna. Děkuji

doplněno 09.01.14 19:32:

Ještě k tomu chození v trenkách,nechodí po baráku takto jen tak pro srandu.Já osobně bych ho opravdu takhle nechtěla potkat.Někdo snad ví co udělá když půjde ženská sama? Upřímně je mi líto toho jak se tady v ČR dá dohledat nějaká pomoc...

Datum: 09.01.14 19:40
avatar

Nejdřív bych zainteresoval manžela ať ho srovná. Párkrát po něm vystartovat na chodbu a zahartusit. Opravdu na tom není nic trestného koukat někomu do bytu, i když to obtěžuje. Jak bylo napsáno, dát tam kameru a nebo já bych koupil laser a občas mu prosvítil oko. Já si můžu taky ve svém bytě dělat co chci. Je to dost nepříjemné a nikdo vám nic nedokáže a ani nemůže.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.14 20:23
avatar

A co záclona, ta by nepomohla? Přes záclonu vidět není, pokud nerozsvítíte. Já tady mám také souseda, který mi čumí do oken. Bydlím v baráčku. A také se v jednom kuse promenuje v trenkách, i nyní, v zimě. Nahoře má bundu, dole trenky. Vůbec to neřeším. V létě chodí do svého bazénku z igelitu nahatý. Ignoruji ho a jdu pryč. Nic nepodotýkám, prostě ho nechám být. Myslím, že to ho štve nejvíc. Moje nevšímavost. Já bych se tedy převlékala v jiném pokoji anebo zatáhla jednoduše záclonu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 09.01.14 20:31

Dělá to pravidelně? Pokud jo, pozvěte si dva tři bouchače, ať se schovaj na chodbě a až bude soused "nahlížet", tak ať na něj vlítnou. Nemusí ho hned zabít :D ale pořádně vyděsit, hodně rámusu, řvaní okolo, pár facek dostat může. Na závěr mu pohrozit, že ještě jednou a dopadne hůř. Třeba by stačilo pár sousedů a nemusíte shánět bouchače.

A pak tu folii na okna, je jich spousta druhů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopromlask
Datum: 09.01.14 20:41
ahoj, pritelka, chodila na sebeobranu, dnes ji vyucuje, prepadly ji 3 chlapy, skoncily v nemocnici da se to resit i takto? Nejakej kurz a peprak v ruce
Ohodnoceno: 0x
 
Od: osoba*
Datum: 09.01.14 22:30

Právě že manžel ho od té doby ani jednou nepotkal,pěkně se vyhýbá.Vždy když je doma tak šmírák raději ne,dokonce mích rodičů se vyhýbá.A dělá to jen když jsem doma sama, ted v týdnu když manžel přijel, šmírák o něm nevěděl už to bylo večer,ale manžel odjížděl déle než on takže viděl auto no a pak se šmírák nakonec nevrátil ani z práce a přijel až další den.Moc dobře ví proč se vyhýbat.Jinak v okně jsou žaluzie a máme tam i záclonu.Tam se nepřevlíkám, je to dětský pokoj a taky díky němu do dětského pokoje moc nechodím,se synem si hraju jen mimo (bojí se ještě spinkat sám tak je v ložnici) pěkně mi to štve no.Ale třeba opravdu sem pak už nebude chodit když přes to okno neuvidí ani škvýrku když se dá fólie.Dnes jsem ho nejspíš vyplašila, ještě byl na chodbě ten jeho odér a šlo to až k němu na patro,tak jsem si na chodbě trochu zanadávala že dostane dodsržky a takový a hned jsem brala telefon a řekla manželovi,tak možná zase chvilku pokoj dá,teda doufam že to slyšel...ale určitě zase čuměl kukátkem tak si myslím že jo.Soused ten také už jednou na něj čekal v zhasnuté chodbě.Šmírák chodí po tmě úplně všude,divim se že si ještě nerozbil hubu na těch schodech.Jian před nějakými roky měl ještě manželku tak to nedělal tolika na oko,ale zdrhla mu a od té doby tohle dělá,jen dříve se nás to tolik netýkalo,byli jsme jinde.No k tomu sousedovi,šmírák nejspíš čekal že jsme na něj něco našily.Beru si sebou telefon když večer venčim a když na mě čumí z okna tak sousedovi hned píšu.Protože pokud kouká tak je to známka že pak půjde zamnou až zavřu dveře od bytu.Minule musel jít hned po tom co sjem prošla okolo jeho patra,během minuty jsem šla zase z bytu a už zdrhal od dveří.No a přes víkend co je manžel doma tak on tu není.

doplněno 09.01.14 22:33:

Jinak děkuju, začínají tu být hodně dobré rady :)

Datum: 09.01.14 23:39
avatar

Problémy venčením příliš řeší psychyka...

Doporučím pořídit pepřík/paralyzér...jednorázová/účelová inevstice na dlouhý čas a uklidní...

A pokud chodí po tmě... no napadá mě 100 věcí které by mu po tmě zařidily pár dnů bolestivého chození...

Otázka dispozic baráku, nejvíce mě zaujal příbeh (posluchače za dveřma) které měly díru na dopisy...

Jinak opraavdu peprné možnosti nabídne políčko nahoře vpravo "hledat" ...sousedé/sousedské spory/otravný soused... vyzkoušet!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: zabu
Datum: 10.01.14 20:12

To, jak radí ringo s tím laserem je podle mě dobrý nápad. Ten 5mW neuškodí, a hodně dlouho bude mít před očima černej flek. Na ten den budete mít určitě pokoj. Možná i další dny.

A jeden citát na konec, pro utěšení:

"Když někdo umře, tak o tom neví,

ale pro ostatní je to těžké...

To samé platí, když je někdo debil.."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 23:30

Zdravím. Mne napadlo namontovat tam světlo reagující na pohyb. Samozřejmě pokud je to ve večerních hodinách. Když tam bude čumět , tak ať je na něho aspoň pěkně vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 17:42
avatar

S laserem si rozhodně nezahrávat, i slabý laser při přímém svitu do oka může trvale poškodit sítnici a potom budete šmírákovi do konce života platit vysoké odškodné. Nikoho nebude zajímat, proč k tomu došlo.

Jak se říká, "příležitost dělá zloděje", v tomto případě šmíráka. Kupte si libovolnou samolepící folii, klidně vzorovanou, třeba tady jich mají plno a není to tak drahé:

http://www.folie-tapety.cz/sa…transparentni-na-sklo/c-1090/

Neprůhledné okno už šmíráka nebude lákat a světla půjde dovnitř pořád dost. Nalepit samozřejmě zevnitř, zvenku by si tam určitě proříznul "kukátko". Nevím, jak to tam v baráku přesně vypadá, ale určitě by bylo vhodné tam dát kameru (klidně IP kameru) s přísvitem IR LED reflektorem, takže bude vše vidět i v naprosté tmě a sledovat společnou chodbu. Samozřejmě tam můžete k tomu dát i ceduli "prostor monitorován", aby někdo neremcal, že o kameře nevěděl a je to nelegální. Pokud nashromáždíte nějaké záznamy, můžete zkusit na policii podat trestní oznámení pro stalking. To je dnes kvalifikováno jako trestný čin. Asi mu nic nedokážou pokud tam bydlí, ale aspoň ho vystraší. Osobně si myslím, že až tam dáte tu folii, nebude už otravovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 12.01.14 00:41

Zdravím.

Než se trápit. Vzal bych si svědka a dal mu po hubě. Tak to řeší moraváci. Jednou, dvakrát, třikrát, až ho to přejde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.