Septik pod nosnou zdí

Od: Datum: 09.12.13 17:49 odpovědí: 7 změna: 10.12.13 12:07

Zdravím,

na jaře jsme kupovali starší rodinný dům, údajně zapojený na kanalizaci. S přicházející zimou se objevilo vlhnutí zdí v několika spojitých částech domu, plus zápach k tomu. Podezření padlo na kanalizaci. Po inspekci kamerou se zjistilo, že kanalizace sice "zavedená" je, ale jen v téměr nefunkčním přepadu původního septiku, který původní majitel pro jistotu komplet zabetonoval, tudíž jsme o jeho existenci neměli tušení.

Problém je, že septik je z půlky venku a z půlky pod domem, stěny septiku zděné. Co ale se septikem? Ideálně bychom nechali odpady z domu napojit na kanalizaci přímo a septiku se zbavit, ale námi oslovená firma si za tento počin řekla 60000,- Kč, což nám přijde jako šíleně vysoká suma. Kvůli umístění pod obvodovou zdí domu máme strach se v tom vrtat jen tak.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.13 17:53
avatar

Ano, samozřejmě je lepší napojit splaškovou kanalizaci z domu na veřejnou kanalizaci obce přímo, tedy bez průchodu septikem (je to lepší jak pro obecní ČOV, tak pro majitele domu).

Septik klidně můžete ponechat (pokud se nebojíte jeho zřícení), ale musíte propojit potrubí na vstupu do septiku s odtokem ze septiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pesticider
Datum: 09.12.13 18:06

Přesně tak bych si to i představoval, ale zajímá mě právě statika toho septiku. Nedovedu si představit, jak by se to mohlo chovat, když septik nechám vyčerpat, napojím to přímo a nechám být. Jak ten materiál bude pracovat s ohledem na změny teplot...

Tady je fotka, ta masivní traverza je nejspíš překlad té nosné stěny
http://2imgs.com/cf11d0fa29

Datum: 09.12.13 18:09
avatar

Tak to prostě zasypte...pískem, zemí...suťí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 19:25

Zdravím . Vyčerpat , částečně zavést pískem , sutí , propojit KG trubkama a doplnit písek , prosívku , suť .

Po vyčerpání tam nelézt . Odvětrat a toho kdo to bude propojovat musíte mít neustále na očích. Hrozí udušení. Pod trubky nedávejte hlínu .Sedá a trubky na ni umístěné se můžou prolomit.( pochybuji , že ji budete v jímce hutnit) Ideální je písek, prosívka, odval,..

Zvažte , jestli by nebylo vhodné tam umístit také čistící kus. Levnější verze tohoto kusu je Té kus z KG na něm kousek trubky těsně pod terén a víčko .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 09.12.13 21:49

Septik vyčerpejte, zasypte, a nikde se o tom nezmiňujte. Jinak po Vás bude stavební úřad chtít, abyste jim donesl potvrzení od firmy o odborné ( a řádně předražené) likvidaci septiku. U nás ČOV zakazuje, aby přímá kanalizace šla přes septik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 10.12.13 04:43

Ještě si ověřte, že přepad vede skutečně do kanalizace a ne do trativodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.13 12:07

Ahoj. Zajímavé téma a fakt dobré rady. Beze srandy. Pokud tomu průvlaku- traverze moc nevěříš, dala by se podpořit podbetonováním do tzv. straceného bednění. Stačil by i jen jakýsi sloupek , nebo dva v místě mimo trasu kanaldy. Je to téma k zamyšlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.