OSB desky jako podlahu do kuchyně

Od: Datum: 08.12.13 17:30 odpovědí: 14 změna: 13.12.13 13:09

Dobrý den,chtěla bych si pořídit podlahu do kuchyně z OSB desek,ale bojím se kdyby se mi tam vylil třeba horký olej aby tam nebyly fleky.Máte někdo zkušenost s touto podlahou v kuchyni? Byla bych ráda za jakoukoliv odpověď.Jitka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.13 17:41

Jde to, ale je potřeba mít opravdu hladké (nejlépe obroušené) plochy a ty napustit pryskyřičným či jiný voděodolným nátěrem.

doplněno 08.12.13 20:37:

Po broušení namořit lze, je třeba volit vhodná mořidla, pak použít krycí lak, jak jsem již psal, nejlépe pryskyřičný...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.12.13 18:04

Máte na mysli osb jako finální podlahu?Pokud ano musíte ji,no měla byste ji,bo položení přebvrousit a povrchově upravit.Surová by Vám dlouho pěkná nevydržela.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.12.13 18:15

podlahu jsme vyrovnali nivelačkou a vím že desky musíme obrousi a ošetřit lakem,ale nevím jakým.Ještě nevím jestli podlaha jde namořít a pak jakým mořidlem.

Datum: 08.12.13 18:57
Namořit to chcete proti houbám kvůli vlhkosti nebo pro barvu? Líhová mořidla by v interiéru byla nejmenší zlo. Laků bude na výběr bezpočet. Použijte laky na korkové podlahy.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.12.13 19:35

Spíše použij k povrchové úpravě sádrovláknité desky.Ty mají jemnozrnný povrch,po jednoduché úpravě je lze pokrýt linem,kobercem,nebo i dlažbou.

JABRAKA

Od: moula*
Datum: 08.12.13 19:54

Vysvětlete mi proč ne dlažbu, ta nemá chybu !

Datum: 08.12.13 20:46

dlažba v kuchyni je nepraktická, takže proto. Máme lino, spadne hernek nebo sklenička a nic se nerozbije.

doplněno 08.12.13 20:48:

osb se mi vůbec nelíbí, působí to i po finální úpravě lakem jako velmi velmi laciná podlaha. Do kůlny špička do bytu nevzhledné. Každý dvojkový lino je hezčí, to je můjnázor.

doplněno 08.12.13 20:50:

ta práce a úpravy osb desek Vás výjdou ve výsledku dráž než jednoduchá podlaha. Broušení, několikeré lakování, moření, cena materiálů na povrchovou úpravu není nezanedbatelná a taktéž nezanedbatelná doba práce. Položení lian je otázka hodiny až dvou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.12.13 21:04

Ale já nechci ani lino ani dlažbu mě se líbí OSB desky,jen jsem chtěla vědět jestli ji má někdo v kuchyni a jak je spokojený,nikdo tady nemluvil o ceně.

Datum: 08.12.13 20:49

Dlažba je studená a tvrdá,mě se líbí osb desky,tak jsem chtěla vědět jestli je vhodná do kuchyně, kvůli různým nehodám (vylitá voda,horký omastek,pád věcí na zem a pod.).

Od: hebe
Datum: 09.12.13 18:11

Horký olej nepřežije bez úhony prakticky nic.

Jinak já si myslím, že OSB je extrémně nevzhledné, a bez nákladné úpravy i vyloženě nepraktické (jako podlaha), ale kdo chce kam..

Jen uvažte, jestil se vám bude líbit i za rok, dva nebo pět? Dvakrát kupované není levné!

Datum: 10.12.13 14:48

Tak to s Vámi nesouhlasím,osb je strukturou i pohledem krásný výrobek,ikdyž záleží na vkusu každého. Já bych to viděl na nějaký lak,po přebroušení. A těch vrstev by muselo být několik.

Datum: 11.12.13 17:56

určitě j to třeba na zahradní domek krásná struktura, ale doba není ještě tak daleko aby OSB uznala jako strukturu interierovou a moderní - vzhlednou. Ukažte mi příklad, kde to dnes někdo uplatnil v dnešním interiérovém designu. Rád si to prohládnu a poučím se. Pokud tazateli nejde o peníze, tak koupím opravdu podlahu (podlahovinu) jako takovou a ne stavební desku na podlahy (pochozí vrstvu) výrobcem apriori neurčenou.

Datum: 12.12.13 08:43

Díky za názory,ale nedozvěděla jsem se od nikoho jestli tu podlahu má nebo ne.Prostě se mi ta podlaha líbí tak si ji prostě dám.Zrovna jsem narazila na člověka který se tím zabývá a mám slíbenou pomoc.

doplněno 12.12.13 08:46:

posílám obrázky jak to bude vypadat a je to moc pěkné,aspoň mě se to líbí :),;)

Datum: 13.12.13 13:09

jak říkala naše babička, proti gustu žádný dyšputát.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.